20:00
29/8/2011

* Problemy HTML5

Ciekawa kompilacja problemów związanych z HTML5 + cytat ze Slashdota, od osoby, która uczestniczyła przy pracach dot. powstania tego standardu:

Almost every decision made in the development of HTML5 was made to make Google’s life easier, not yours. http://developers.slashdot.org/comments.pl?sid=2381136&cid=37106240

My od siebie dorzucimy tylko mnóstwo pułapek bezpieczeństwa związanych z HTML 5.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. > Security is a nightmare
  >The fundamental problem with client-side computing is that the user ultimately has control over the code running on the machine.

  No faktycznie, problem bezpieczeństwa jak się patrzy. Punkt pierwszy naprawdę nie ma wiele sensu, bo przecież nikt z głową na karku nie polega na weryfikacji poprawności danych przesłanych do aplikacji sieciowej po stronie klienta.

  > All of this means that client-based HTML5 apps can’t be trusted with serious data collection.

  Ciekawe, czy jest jakaś technologia, której może zostać powierzone “poważne zbieranie danych”. Jakieś pomysły, drodzy współczytelnicy Niebezpiecznika?

  Oprócz tego, artykuł tylko udaje, że jest na temat. Większość punktów odnosi się ogólnie do aplikacji WWW. Polecam następujące ćwiczenie: zastąp wszystkie wystąpienia “HTML5” słowem “Web” i przeczytaj jeszcze raz.

  Przynajmniej szkolenie wydaje się trzymać sedna sprawy :P

 2. Czytałem i z większością się zgadzam, przy czym HTML5 jest standardem, nad którym wciąż się pracuje i póki co można powiedzieć, że jest w fazie testowej. Czyli konsorcjum zarzuciło kilka pomysłów, jak np. wspomniane Offline API, Local Storage czy Web Workers i developerzy to sobie używają.

  Z czasem jednak zacznie brakować synchronizacji w Workers czy lepszego zarządzania zasobami w Offline i specki zostaną uzupełnione. Nikt nie jest wróżką by na samym starcie przewidzieć wszystkie możliwości użycia technologii :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: