12:10
14/11/2011

* Problemy poczty WP.pl?

Lu podesłał nam komunikat, jaki otrzymał na swoją skrzynkę pocztową w portalu Wirtualna Polska. Po komunikacje można wywnioskować, że ostatnio kilku użytkowników poczty dało się nabrać na jakiś scam. Bądźcie czujni!

WP

WP

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Uwaga. Link w mailu jest klikalny! To może być scam :P

 2. Użytkownicy poczty wp.pl raczej nie odwiedzają niebezpiecznika ;-)

  • A skąd tak daleko posunięte stwierdzenie? I z czego niby korzystają odwiedzający niebezpiecznik?

  • Zapewne z poczty w domenie gov.pl głównie. ;)

  • Z pewnością ;)
   Wbrew pozorom to ciekawe pytanie – gdzi zakładać pocztę bez obawy o naruszenia prywatnosci? “Małe” polskie serwisy miewaja problemy z zabezpieczeniami, takie o2 było kiedys (jest?) blacklistowane przez niektóre serwisy ze względu na konta spamerów, którzy swego czasu o2 uwielbiali. Duże serwisy zagraniczne chca o nas wiedziec duzo za duzo (dlaczego niby google skanuje i blokuje spakowane exe w zalacznikach? ; dlaczego uparl sie na wszech-integracje i nr telef?; dlaczego nie ma spamu- gdzie ida informacje ze skanowania maili pod katem contentu? ; czy moje cv wysylane w gmailu jest bezpieczne?), dlaczego inne serwisy tak chetnie scisle wspolpracuja z facebookiem?

   Wbrew pozorom, wybór poczty to trudna sprawa i nie taka oczywista.

 3. Szkoda tylko ze weryfikacja listu wyglada zle tzn https://poczta.wp.pl/uwierzytelnianie/?list=3A3E56G79O9A0CM344KE469A0ESBAA411N6D3BL2JCD

 4. Hm, takie maile od dawna rozsyłają do użytkowników, nie ma się czym podniecać. Dziennie na prawdę wiele wiele osób próbuje wyłudzić dane…

 5. Oj tam zaraz “Problemy poczty WP”. Hipotetyczny (aczkowliek tutaj chyba niepotwierdzony?) scam to problem świadomości userów, a nie serwisu pocztowego.

 6. Czego byście nie pisali, ile byśmy wszyscy nie informowali, to i tak 3/4 społeczeństwa wyciągnie chociaż minimalne wnioski dopiero wtedy, gdy dostaną po swojej własnej kieszeni.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: