18:26
15/9/2022

⚠️ Problem z kartami mBanku

Typ incydentu: błąd mBanku
Zagrożenie: niezręczność przy kasie
Dotyczy klientów: mBank

Klienci mBanku zgłaszają nam problemy z widocznością kart płatniczych w aplikacji i serwisie internetowym. Nie panikuj, jeśli nie widzisz swojej karty płatniczej z mBanku w ustawieniach w serwisie transakcyjnym lub aplikacji mobilnej. Na skutek błędu części klientom karty zniknęły i nie da się zmienić im parametrów lub zablokować.

Kartami na szczęście można płacić i transakcje powinny przechodzić bez przeszkód, ale możliwe zagrożenie to… niezręczność przy kasie, kiedy na skutek przekroczonych limitów, transakcja “znikniętą” kartą zostanie odrzucona i nie będzie można limitów zwiększyć, bo …karty nie da się zobaczyć z poziomu aplikacji.

Co robić, jak żyć?

Trzeba czekać, chociaż jak informują nas pracownicy mLinii, można dopisać się do “listy” ofiar tej awarii, aby mieć pewność że nie zostanie się pominiętym przy naprawianiu błędu…

Przy okazji jeszcze raz przypominamy, że warto nosić przy sobie gotówkę i …drugą kartę. Z innego banku.

Wysłaliśmy CyberAlert w tej sprawie

Ze względu na skalę problemu wysłaliśmy w sprawie tej awarii ostrzeżenie do użytkowników naszej darmowej aplikacji mobilnej CyberAlerty i do subkrybentów naszego darmowego newslettera CyberAlerty.


Nie masz jeszcze naszej aplikacji?
Możesz ją pobrać klikając na ten link.

Dziękujemy wszystkim, którzy przesłali nam informacje o tym ataku. To dzięki Wam możemy ostrzegać innych ❤️ Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać na redakcja@niebezpiecznik.pl

Przeczytaj także:

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Jest apka to jest Blik i przecież

 2. Skoro nie da się karty zablokować to istnieje zagrożenie utraty środków gdy ktoś znajdzie kartę i postanowi nią płacić

 3. Parę dni temu przy płaceniu kartą poproszona zostałam o PIN, czego nigdy wcześniej z m-Banku nie miałam i nawet zastanawiałam się kiedyś, że Inteligo raz na jakiś czas prosi o PIN, a m-Bank nie, więc pomyślałam, że i m-Bank zaczął stosować tę metodę weryfikacji, a to na pewno właśnie było związane z sytuacją opisywaną tutaj.

 4. mBank = parabank. I tyle.

 5. mBank… i wszystko jasne…
  widać Klienci tego “banku” lubią bankowość ekstremalną.

  • No to pochwal się “miszczu” twoim idealnym bankiem – co nam proponujesz w zamian naganiaczu PKO

 6. Zdarzyło mi się biec do bankomatu w takiej sytuacji – przekroczyłem limit zakupów, ale miałem jeszcze limit wypłat z bankomatu!

  Ogólnie ustawianie sobie niskich limitów jest fajne właśnie do momentu, aż nie zdarzy ci się wpadka przy kasie.

 7. Można też zawnioskować o druga kartę a tę ewentualnie zastrzec telefonicznie. Karta szybko przychodzi.. 1-2 dni..

 8. […] ⚠️ Problem z kartami mBanku […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: