16:43
9/10/2020

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa 15 edycja jednej z największych konferencji o tematyce Java w Polsce. JDD po raz kolejny gromadzi Javowych ekspertów i aktywuje społeczności IT z całego kraju – tym razem online – 12-14 października 2020.

Niebezpiecznik jest partnerem medialnym konferencji i z kodem NIEBEZPIECZNIK_AT_JDD możecie otrzymać aż 15% zniżki na udział podczas rejestracji tutaj:

JDD 2020 to trzydniowe wydarzenie, które odbędzie się sieci. Organizatorzy po raz kolejny zrzeszają miłośników Javy, jak to ma miejsce od 2006 roku. 

Całym zespołem ciężko pracujemy, by zagwarantować uczestnikom najnowsze Javowe tematy na wirtualnej scenie oraz wysoki poziom merytoryki – ponieważ są to niedłączne elementy konferencji. Mimo że JDD w tym roku odbędzie się online, wciąż liczymy na znany nam z poprzednich edycji entuzjazm, szerzony przez uczestników. Bardzo chcemy, by jubileuszowa edycja JDD była namiastką normalności w tych trudnych dla wszystkich czasach, dlatego dodaliśmy do programu konferencji element stacjonarny – wypowiada się Natalia Basińska, jedna z organizatorek JDD.

Różnorodne tematy i poziomy zaawansowania

W tym roku na JDD znajdziemy tematy na różnych poziomach zaawansowania. Coś dla siebie znajdą zarówno junior, mid, jak i senior deweloperzy. Pośród morza tematów pojawią się: JVM (Java, Scala, Kotlin…), Agile, Functional Programming, Testing, TDD, BDD, Microservices, Docker, Kubernetes, Clean code, Cloud, AWS, design, DDD, Machine learning, AI, Future of Java, Functional Programming, Architecture, Getting Started. Agenda konferencji znajduje się na stronie: https://jdd.org.pl/

Jak będzie wyglądał program tegorocznego JDD?

12.10 Rozgrzewka!

 • wybrane, najlepsze prezentacje z poprzednich edycji JDD 
 • Night Talk: specjalne wystąpienie Keynote Speaker’a

13.10 Cały dzień nauki 

 • wykłady od 9.00 do 16.00
 • 3 ścieżki, każda po 6 talków
 • przerwa obiadowa z konkursami

14.10 Cały dzień praktyki

 • 3 ścieżki, każda po 6 talków
 • kultowy konkurs JUGmajster!
 • wirtualne warsztaty

Co nas czeka podczas jubileuszowej edycji?

Dużo by wyliczać!

 • urodzinowe bluzy JDD!
 • kraftowe piwo Java Dream
 • voucher na pyszny obiad
 • 15% zniżki na JDD 2021
 • pakiet materiałów konferencyjnych, wysyłany przed eventem 
 • agenda oparta na CFP oraz sugestiach przekazanych przez uczestników podczas zeszłej edycji
 • “keynote speakers”
 • najnowsze tematy z zakresu Java oraz cenieni Javowi eksperci
 • długoterminowy dostęp do prezentacji z konferencji – wyłącznie dla uczestników JDD 2020 
 • wirtualne dyskusje oraz sesje Q&A z prelegentami
 • wspólne świętowanie 15stych urodzin Juke’a – maskotki JDD
 • element normalności w trudnych czasach
 • wiele dyskusji przy piwie i trunkach – zarówno online jak i offline!
 • wielki entuzjazm, szerzony przez Javowych miłośników
 • luźna i otwarta atmosfera, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa
 • wiele atrakcji i konkursów ze świetnymi nagrodami 
 • wirtualne spotkanie ze społecznościami Java z całego kraju

W Radzie Programowej zasiadają:

Sławomir Sobótka, Andrzej Grzesik, Marharyta Nedzelska,  Wojciech Oczkowski, Marcin Świerczyński, Dawid Belkiewicz, Damian Leszczyński, Łukasz Dziedziul, Michał Gruca, Jakub Pilimon, Grzegorz Piwowarek, Marcin Zajączkowski

Więcej informacji na kanałach: Facebook i Twitter.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Java, fuj :P

 2. Widac ze najlepsze community i najciekawsze tematy zwiazane z wytwarzaniem oprogramowania sa na konferencjach zwiazanych z Java.
  Znam C troszke. C++ Jave, Groovy i Kotlina cos kiedys napisalem w C# i Scaii.
  Java nie jest nowoczesnym jezykiem jak Kotlin czy Typescript ale maszyna wirtualna Javy i z JIT ktory moze w runtime przekompilowac kod do kodu natywnego oraz optymalizowac go dodatkowymi oprymalizacjami nie dostepnymi na poziome wstepnej kompilacji sprawiaja ze na JVM mamy wlasnie taki wybor jezykow.
  Nie wyobrazam sobie pisania testow w Spock w Groovym w polaczeniu teraz z Kotlinem.
  Mysle ze w polaczeniu z dostepnymi frameworkami i bobliotekami na rynku Java a w zasadzie platforma daleko w tyle zostawia .Net …

 3. Widac ze najlepsze community i najciekawsze tematy zwiazane z wytwarzaniem oprogramowania sa na konferencjach zwiazanych z Java.
  Znam C troszke. C++ Jave, Groovy i Kotlina cos kiedys napisalem w C# i Scaii.
  Java nie jest nowoczesnym jezykiem jak Kotlin czy Typescript ale maszyna wirtualna Javy i z JIT ktory moze w runtime przekompilowac kod do kodu natywnego oraz optymalizowac go dodatkowymi oprymalizacjami nie dostepnymi na poziome wstepnej kompilacji sprawiaja ze na JVM mamy wlasnie taki wybor jezykow.
  Nie wyobrazam sobie pisania testow w Spock w Groovym w polaczeniu teraz z Kotlinem.
  Mysle ze w polaczeniu z dostepnymi frameworkami i bobliotekami na rynku Java a w zasadzie platforma daleko w tyle zostawia .Net …

  • Ciekawostka: większość silników JavaScript (ECMAScript) też ma JIT, i też optymalizuje “w locie” gorące ścieżki w kodzie. Ba, nawet stary dobry PHP kompilował kod na bieżąco. Pamiętam, jak lata temu pisałem jeszcze na PHP5 i libevent serwer gry soft real-time, i pierwsze wykonanie każdej funkcji trwało dłużej niż drugie i kolejne.

   Nie mówię, że Java to nie jest dojrzały język, czy coś. Miał wsparcie operacji atomicznych i memory barriers wcześniej niż C i C++ je dostały, co paradoksalnie sprawiało, że pod względem pamięci faktycznie Java przez pewien czas była językiem niższego poziomu niż C (!). Ma pierwszorzędną obsługę większości protokołów: bazy danych, message busy, itp. Dla mnie główną wadą Javy jest nadużywanie wzorców projektowych – wszędzie są buildery, factory, proxy, i głębokie hierarchie klas, co zwiększa złożoność i utrudnia zrozumienie kodu. Do tego dochodzi skomplikowany system pakietów i budowania. To wszystko razem sprawia, że w Javie nie da się wydajnie programować bez IDE – nie ze względu na samą składnię języka, a na istniejące biblioteki i rozwiązania. Spring framework w pewnym stopniu uwalnia programistę od implementowania powtarzalnych wzorców w swoim kodzie, jednak z dorobkiem kilku dekad w postaci setterów czy checked exceptions będziemy się borykać jeszcze długo.

   .NET z kolei dynamicznie się rozwija – na szczególną uwagę zasługuje dopracowana obsługa persystencji (Entity Framework), przyrastająca społeczność programistów praktykujących Domain-Driven Design w .NET, a także coraz większa powszechność znajomości tematyki systemów rozproszonych i message-driven w tych kręgach (patrz: NServiceBus, integracje z Azure SB).

   W tym momencie zarówno TypeScript, .NET jak i Java to bardzo ciekawe tematy i ciężko jest wskazać, gdzie w danym momencie jest ulokowana większa innowacyjność.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: