17:30
9/6/2015

Zależy nam na niej, ale czujemy się bezradni w walce ze “sztuczkami marketerów”. Wyniki ciekawego raportu. Ciekawostka — wbrew temu co twierdzą reklamowcy wszelkiej maści, aż 91% osób wcale nie uważa, że rabat w zamian za zgodę na przekazanie danych (spamowanie) jest OK. Dodatkowo, ponad połowa internautów w USA ma mylne przekonanie, że jeśli jakiś serwis internetowy posiada politykę prywatności, to nie handluje ich danymi ;-)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. offtopic – “pierwszy tom” słynnego “przecieku” zawiera formularz przeszukania lokalu przez ABW. To interesujące także z punktu widzenia tematyki jaką zajmuje się “niebezpiecznik”.

  • Ale Niebezpiecznik jako firma ma jakieś kontrakty rządowe,a tego typu informacje i ten wyciek są dość wątpliwe prawnie i szkoda brać w tym udział,bo tylko problemy z tego można mieć. Publikowanie takich informacji bez autoryzacji itd. w sytuacji,gdy wyciekły nie ocenzurowane dokumenty jest co najmniej ryzykowne.Stonoga to niezły gagatek.Tylko patrzyłem na część tych dokumentów przelotnie,ale powiem krótko: donos do Burego zawiera na pewno mniej danych, które mogą narobić szkód (choć imiona Rzeszowskich operacyjnych CBA, to też nie jest byle co).

 2. Nie na temat, ale… dlaczego popełniając literówkę “nibezpiecznik.pl” lądujemy na stronie… Citibanku? Czyżby jakaś “kolaboracja”, czy ot tak sobie ów bank akurat “poluje” na niefrasobliwych bywalców Niebezpiecznika?

  • mnie przekierowało na stronę go.salesmedia.pl

  • Ktoś coś spierdzielił — albo ty, albo my… albo MARIO ;)

   whois nibezpiecznik.pl

   DOMAIN NAME: nibezpiecznik.pl
   registrant type: organization
   nameservers: ns1.nazwa.pl. [85.128.128.10]
   ns2.nazwa.pl. [85.128.129.10]
   ns3.nazwa.pl. [185.36.168.115]
   created: 2015.04.20 02:01:17
   last modified: 2015.04.20 02:01:18
   renewal date: 2016.04.20 02:01:17

   dnssec: Unsigned

   REGISTRAR:
   nazwa.pl S.A.(dawniej NetArt Spolka Akcyjna S.K.A.)
   ul. Cystersow 20A
   31-553 Krakow

 3. wystarczy mieć dodatek Ghostery do FF i już nigdzie nie przekieruje ;-)

  • Nie wystarczy – pod Chrome wrzuca do CitiBanku

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: