7:58
10/4/2015

Strażnicy więzienni odeszli z pracy po ukazaniu się tego zdjęcia w sieci.

prison-guards-quit-job-after-beaten-inmate-photo-went-viral-on-facebook

Zdjęcie, nie dość, że przedstawia pobitego więźnia, to jeszcze zostało wykonane przemyconym do więzienia telefonem komórkowym. Czy nikt w więzieniach nie wpadł na pomysł zagłuszania GSM?

Sprawa wyszła na jaw, kiedy rodzinę pobitego więźnia poinformowali znajomi, którzy rozpoznali go na opublikowanej w sieci fotografii.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Zagłuszanie GSM pewnie niewiele by dało, bo skoro to było w USA, to więźniowie raczej mieli CDMA :> Zagłuszanie komórek “po całości” zagłuszyłoby także telefony służbowe pracowników/funkcjonariuszy tego ośrodka. Chyba, że własny BTS (czy jak tam to się w CDMA nazywa) z pulą obsługiwanych numerów, a sąsiednie nadajniki odpowiednio daleko?
  A “dlaczego nie” – pewnie jak zwykle z powodu kosztów.
  Dobrze, że dziubków nie zrobili.

  • Dobrym sposobem na zagłuszanie jest przekazanie telefonu na zewnątrz tą samą drogą, którą do więzienie przybył.

 2. A co ma zagłuszanie do rzeczy? Zdjęcie mogli zrobić nawet w trypie Airplane, a wysłać po powrocie do domu.

  • Bo to na pewno byli turysci ktorzy wrocili do domu ;)

 3. dziwna polityka zamazywania twarzy, sprawcy mają większe prawa niż ofiara

  • Może to sprawcy zamazali swoje twarze na zdjęciu?

  • “The faces of the men with Berry have been blurred by NBC News.”

 4. za ten angielski faktycznie należy im się odsiadka :c

 5. Wiadome na podsłuchiwanie wszystkich obywateli (nie tylko swoich) zielone mają, ale żeby inwigilować biednych osadzonych to ni ma komu.

 6. Czy zamiast zagłuszać sygnał nie lepiej po prostu ekranować cele? Wtedy żaden sygnał radiowy nie będzie dochodził a więc nie tylko GSM ale też (W)CDMA, radio CB, walkie-talkie i wszystko cokolwiek działa na fale radiowe.

  • ..i klawisz wchodzacy do celi jest tez ekranowany…taaaa dobry pomysl

  • Strażnik mógłby korzystać z routera znajdującego się w każdej celi (oczywiście zabezpieczonego fizycznie i programowo przed dostępem więźniów), ale to byłoby kosztowne rozwiązanie, nie wspominając o samym ekranowaniu.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: