9:15
28/4/2014

Kilkanaście dni temu pisaliśmy o 5-latku, który zhackował Xboksa spacją… Okazuje się, że podobny problem miał Linux Ununtu, ale nie ze spacją, a z enterem ;)

Marco Agnese zgłosił interesujący problem w Ubuntu. Przyciśnięcie i przytrzymanie klawisza Enter na kilka sekund na ekranie logowania (LightDM) powodowało jego “crash” i …swobodny dostęp do komputera danej osoby. Błąd został już poprawiony.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

29 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. “że podobny problem miał Linuks” nie Linuks a ekran logowania w Ubuntu (Gnome?).

  • LightDM :P

  • Nie Gnome tylko Login Manager czym w przypadku Ubuntu jest LightDM.

  • Ubuntu to Linux.

  • @Ryszard Ale Linux to nie Ubuntu.

  • Nie login manager tylko manager okien (compiz), bo to on wyswietla okno przyslaniajace inne okna.

   Skad w ogole wpadliscie na pomysl buga w lightDM? Na calej podlinkowanej stronie nie ma nawet ciagow liter takich jak “login” czy “DM”, a light jest jedynie fragmentem slowa blacklightning ;)

  • @mariusz — noobslab . com/2014/04/thingstweaks-to-do-after-install-of.html

   Polecam punkt 3.

  • mnmnc: tak, ujednolicono wyglad lock screena z login screenem lightDM.

 2. Tylko czekać na logowanie się przez ******

 3. A w którym Ubuntu?

  • W 14.04 aktualizowanym 26. kwietnia nie jestem w stanie odtworzyć. ;)

  • “I am running Ubuntu 14.04” … Źródła nie gryzą.

 4. Ubuntu to nie Linux ;-)

 5. “że podobny problem miał Linuks” – Panowie, nie Linux, tylko Ubuntu i w sumie nie ogólnie Ubuntu, a tylko Ubuntu z Unity i LightDM. Fakt jednak jest taki, ze Unity + LightDM to domyślny zestaw w Ubuntu – więc wtopa. Pisanie jednak, że Linux miał taki problem, to spora nadinterpretacja ;)

 6. z ubuntu jest taki linux jak z fiata126p samochód…proszę nie obrażać linuksa tym tworem…

 7. A ja zdążyłem już zaktualizować:(
  Jutro sprawdzę na szkolnych kompach. Ich nikt nie aktualizuje.

 8. @zajka A ten fiat126p to wg ciebie niby czym był? rowerem :)
  Linux Ununtu … nie znam, co to? :)

 9. Dlaczego uważacie, że Ubuntu to nie Linux ?

  • Bo debian to samo zło.

  • Przez te ich kombinowanie od Unity począwszy, a na Mirze kończąc ten system często gęsto się kaszani i nie ma to żadnego związku ze stabilnością Linuxa, tylko z błędami “wizjonerów” z Kanonikala.
   Problem w tym, że większość zielonych użytkowników widzi Linuxa przez pryzmat Ubuntu, a to tak jakby widzieć Windowsa przez pryzmat Windowsa Millenium…

  • @Raf porównanie nietrafione. Windows Millenium nie jest i nie był nigdy popularny, więc porównywanie go do najpopularniejszej dystrybucji linuxa jest niepoprawne.

  • Bo jak się tylko pojawi błąd albo coś im się nie podoba, to już uważają że to nie Linux. Taka sama śpiewka jak w przypadku Androida – przez tyle lat s.uszczali się ze szczęścia w majtasy, że w końcu Linux pod banderą zielonego robota ma więcej udziałów na danym rynku (smartfony + tablety) niz 2-3% uzycia wśród zwykłych użytkowników, ale od roku już twierdzą że to “zaprzeczenie Linuxa” i chcieliby żeby w ogóle nie powstał, bo brudzi kubraczek pingwinowi – ktoś gdzieś odkrył błąd, którego społeczeństwo pingwinowe nie znalazło ( a może znalazło, ale nie chciało powiedziec lub nie miał kto naprawić? ) :] Generalnie chłopaki sami się zapędzili ze swoją ideologią i sami już nie wiedzą, czego chcą. Śpiewka jest stara, a zasada co do OS’ów zawsze taka sama: poziom bezpieczeństwa/spójności/wygody uzytkowania/whtvr danego systemu jest odwrotnie proporcjonalny do jego popularności. ;)

  • bo tylko slackware to linux.

  • @Tomek
   To nie było porównanie tylko ironia, którą rozumieją użytkownicy Me.
   A samo Millenium spotykałem częściej niż dzisiaj jakąkolwiek dystrybucję Linuxa.

 10. Ubuntu pokonane przez Enter… BUAHAHA… prawie tak dobre jak to:

  http://i.imgur.com/VXKNK5M.gif

  Pozdrawiam.

  Andrzej

  • Windows 95? Jest rok 2014.. Linux pokonany przez ENTER ehehehe

  • Raczej NT4.0, bakit.

  • oh.. NT4.0.. 1996..ok…:) dzieki..

 11. “podobny problem miał Linux Ununtu, ale nie ze spacją” – Ununtu to jakaś nowa odmiana Linuxa? ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: