19:42
24/1/2010

PS3 hacked!

Geohot, hacker znany m.in. ze sprzętowego zdjęcia SIM-locka z iPhone’a teraz wziął się za konsole PlayStation 3. Jak twierdzi na swoim blogu, udało mu się uzyskać dostęp do procesora oraz odczytu/zapisu całości pamięci systemowej.

Konsola PS3 została złamana dopiero po ponad 3 latach od wprowadzenia na rynek...

Hackowanie PS3 zajęło Geohotowi 5 tygodni. Metoda jest sprzętowo-programowa. Hacker twierdzi, że Sony nie jest w stanie zabezpieczyć się przed modyfikacją konsoli tak, aby jego sposób na ominięcie zabezpieczeń przestał działać. Geohot nie ujawnił jednak jeszcze kodu exploita.

Nowinki dotyczące procesu łamania zabezpieczeń PS3 możecie śledzić na twitterowym koncie hackera.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. To teraz tylko szał w oczekiwaniu na exploita i scena ruszy pełną parą :D Ahh co ja bym dał za support *.mkv ;)

 2. Jak czytam te wszystkie newsy o hackowaniu konsol, to się cieszę, że sprzętowy dostęp do procesora i pamięci mam “bez łaski” w moim piecu…

 3. A ja sie ciesze ze moge grac we wszystkie nowosci bez instalacji i dokupywania super wypasionych kart grafiki :”)

 4. To bylo do przewidzenia ze nastapi taki dzien :)

 5. I tym sposobem za jakiś czas u mnie w domu będzie stał PS3 :)

  PS. Na typowo 1Mbitowym polskim łączu ściągnięcie jednej gry będzie zajmowało prawie tydzień + ok. 10zł za płytkę BlueRay + 500zł za nagrywarke :)
  Ale i tak się opłaci …

 6. Sony jest okropne. Do każdego urządzenia pakują ile wlezie różnej maści DRM i innego rodzaju ograniczeń. Defective by design.

 7. @Adrian
  Ten hack, działa tylko na PS3 Fat (grubej), której już nie można kupić…
  Szkoda, że SONY, usunęła hypervisor, i nie można na slimk-u wgrać linuxa. :(

 8. No i świetnie. Szkoda tylko, że Sony wycofało się z oficjalnego wsparcia dla innych systemów operacyjnych na PS3 (nowe wersje już nie bootują YDL czy innych *NIXów).

  BTW, co jest z tą stroną? NoScript raportuje próbę przechwycenia informacji przez XSS.

 9. […] Hotz, który kilka dni temu pokazał jak zhackować PS3, dziś upublicznił exploita na konsolę frmy Sony. Hacker ma nadzieję, że teraz community […]

 10. Nie wiem co na NB robia gracze. To nie CDA, a moze jednak?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: