20:47
20/8/2011

Jedną ze skutecznych technik manipulacji wchodzących w skłąd social engineeringu jest strach ;) Oto kreatywny sposób wykorzystania odwołania do strachu i niewiedzy:

Psy Tabliczka

Lifehacking psów. fot. Adam Klimowski

Jak pisze Adam Klimowski na swojej zupie, powyższa tabliczka sprawiła, że właściciele psów przestali traktować trawnik jak psią toaletę. To się nazywa lifehacking! Wszystkim, którzy teraz przypomnieli sobie scenę z Dnia Świra, gratulujemy znajomości najlepszego polskiego filmu. Dodatkiem do tej historii niech będzie to, co Tadeusz Dudkowski napisał w komentarzach do posta Piotrka w Google+:

“kiedyś przeprowadzano ankietę, czy żywność zawierająca DNA powinna być dopuszczona do sprzedaży w Unii Europejskiej. Większość ankietowanych była przeciwna.”

P.S. W związku z powyższym, weekend proponujemy przeznaczyć na naukę chemii. Przypominamy, że alkohol to jak najbardziej związek chemiczny ;)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

33 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Stop DHMO!

  http://www.dhmo.org/

  Oby nie było za późno dla naszej planety ….

  • trzeba to podeslac do radia zet!

  • a tak z drugiej strony… i zdeczka offtopicznie ;) tyle mówi się o emisji CO2, a nie mówi się w ogóle o emisji H2O, uznając wodę za nieszkodliwą. a ja chciałbym zobaczyć jakieś obiektywne badania naukowe na temat ilości wody na Ziemi i o tym jak zmienia się jej ilość w wyniku spalania ropy oraz jaki to może mieć wpływ na naszą planetę.

   ech. pora się napić wodorotlenku etylu ;)

  • Mamy polskiego odpowiednika, przetłumaczoną stronę. :)
   http://chemfan.pg.gda.pl/Chemiczny_Hihot/Zakazac_DHMO.html

  • Ha, nawet koszulki mają! Ta jest cudna:
   http://www.dhmo.org/products/killsbig.gif
   Przypomniało mi się, że zapomniałem porozpylać DHMO na bluszcz nad oknem…

  • @s
   Na pewno w książce “Nawet geniusze mogą się mylić” jest cały rozdział o tym, że tak naprawdę to para wodna powoduje ocieplenie (od niej się zaczyna, potem więcej dwutlenku, co znów powoduje, że więcej pary wodnej… czy jak to tam było). Niestety wszędzie jest o dwutlenku węgla jako tym złym. Kiedyś w jakimś czasopiśmie naukowym (zapewne któryś numer Świata Nauki) było o zwalczaniu globalnego ocieplenia przez… wytwarzanie chmur, by tyle promieniowania słonecznego nie dostawało się do ziemi (czy jak oni to tam uzasadniali). Moim zdaniem by to zrobiło więcej szkód, o ile w “Nawet geniusz mogą się mylić” napisano jako tako prawdę.

 2. Hahahaha, tabliczka z ostrzeżeniem pierwsza klasa, nazwa również przerażająca, co najmniej jak cyjanowodór ;)

 3. Dodam jeszcze że nadtlenek wodoru też dałaby radę na tabliczce…

 4. To bardzo niebezpieczna substancja! Dyć to H2O czyli woda.

  • no popacz… nikt by na to nie wpadl…
   jestes bystry jak woda w klozecie

  • Jak nadtlenek wodoru w kolzecie.

  • Thanks cpt Obvious!

  • Nadtlenek wodoru jest akurat żrący.

 5. lepsze to od tabliczek z artykułu http://artgorzow.pl/index.php/2011/08/09/zakaz-wyprowadzania-psow/

 6. Gościu pozornie zabezpieczył sobie trawnik.
  Czy ktoś wie jak skutecznie zabezpieczyć elektornikę itp. przed burzą magnetyczną i wyładowaniami atmosferycznymi?
  Czeka na nas niespodzianka we wrześniu 2011 r. – http://youtu.be/scZAOQNopok

 7. Zakładam, że jeszcze większa panika byłaby na widok tabliczki, że rozpylono kwas hydroksylowy. ;)

  • No way! To szkodliwe, jeszcze by się kto o to przyczepił ;-)

 8. woda to bdb ciekawa substancja …gdyby nie ona to by wielu rzeczy nie było.
  woda cieczą w warunkach pokojowych i jest lżejsza (masa molowa) niż np H2S, który gazem (!). Dzięki wiązaniom wodorotlenowym, które są bdb słabe, ale są – to właśnie jest to, dlaczego woda jest cieczą. To samo dot. DNA – to wiązania wodorotlenowe utrzymują DNA w kupie. Ogólnie woda to bardzo ciekawy przypadek związku chemicznego. np. w temp 4st C ma największą gęstość. Tak samo ciepło właściwe (4200) ma bdb duży wpływ na ogólny klimat naszej planety. Lód np. ma 2100.

  P.

  • Co wg ciebie ma oznaczać “bdb”? Jest to ogólnie przyjęty skrót od oceny “bardzo dobry”, tyle że wspomniane w ostatnim cudzysłowie rozwinięcie nijak nie ma sensu w kontekście, w którym ty użyłeś tego skrótu (o ile to skrót!)

 9. DNA – odpadłem :-)

  Kiedyś słyszałem o proteście rodziców przeciwko zażywaniu narkotyków, bo któryś z uczniów wygadał się, że na zajęciach biorą teraz PHP.

 10. kolejny blad na stronie

  technik manipulacji wchodzących w skłąd social engineeringu

  SKŁĄD? -> Skład

  • gramar nazi czuwa jak zwykle. dzien, noc, gownonoc.

  • Ja jak widze takie ” byki ” na niebezp. to oczywiste jest, że tekst pisany z łapy a nie CTRL + C / V jak na większosci serwisów i blogaskUF… Jak się ktoś czepia zabłąkanego znaku diakrytycznego to chyba już z wyjątkowych nudów i zgryzoty poczciwego trolla…

  • On nie poprawiał gramatyki, tylko ortografię (sztukę prostopadłego rysowania)

 11. Co jakiś czas trzeba też wyjść z takim ręcznym opryskiwaczem w masce i rękawicach gumowych, i rozpylić trochę tej wody.
  Tyle robiłem do tej pory, ale teraz postawie sobie też tabliczkę, bo na to nie wpadłem.

 12. Wszystko będzie skuteczne, aż do czasu wejścia takich tabliczek do masowej produkcji :) Popyt gwarantowany!

 13. wft? nie prosciej napisac uwaga gwozdzie, pinezki, szkło itd? ew. rozsypac owe ingrediencje na trawnik kiedy info nie pomoze .. i tak sie tam chyba nikt nie wyleguje w porze lunchu czy po pracy

  • Jednak znacznie zabawniej będzie, gdy ludzie będą spieprzać przed odrobiną wody niż przed rozsypanymi gwoźdźmi.

  • Może i prościej, ale koszący trawę raczej nie będą wdzięczni.

 14. W okolicach Zakopanego, żeby cepry na trawę nie włazili, stawiają tabliczki “uwaga żmije”.

 15. Tetrahydrokanabinolli też należy poprzyswajać na dobry tydzień ;]

  • Dziękuję za przypomnienie że już w zeszłym roku mieliśmy ze znajomymi zrobić wygaszacze ekranu/tapety ‘naukowe’ na komputery w bibliotece szkolnej z modelami podobnych związków. W nagrodę za przypomnienie łap animację tetrahydrokannabinolu, skoro go tak lubisz – http://i51.tinypic.com/s5ls9x.gif (wiem, że denna, ale nie chce mi się robić nowej)

 16. @ Piotr Konieczny
  Ale alkohol szkodzi trawie i ogólnie szkoda nim lać trawnik…

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: