19:02
21/4/2016

Ktoś puścił rasistowskie treści na uczelniane drukarki UAM-u. Oto wiadomość jaka została rozesłana do pracowników naukowych uczelni:

Szanowni Państwo,
W dniu dzisiejszym mamy do czynienia z szeregiem cyber-ataków
na ogólnoczelnianą sieć komputerową AMU-NET.
Ataki dotyczą drukarek sieciowych i objawiają się
drukiem stron wypełnionych rasistowskimi hasłami w języku niemieckim.
Ataki są skuteczne wszędzie tam, gdzie lokalni administratorzy
drukarek zaniedbali właściwą konfigurację tych urządzeń.
Apelujemy o jak najszybsze uzupełnienie konfiguracji i zablokowanie
dostępu do nich komputerom spoza naszej sieci.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Dlaczego rasizm w drukarce (i to po niemiecku :D) jest zły a szated cytująca koran i mówiąca o delegalizacji jest dobra, czemu szaded nie zacytuje pikantnych kawałków ze starego testamentu albo talbot-u (ci też są nie źli, nie gorsi od MajnKampf) ! tak tylko pytam

  • Może następnym razem zacytują coś z Nowego Testamentu (zalecenia odnośnie traktowania kobiet przez mężczyzn-chrześcijan) albo wrzucą coś o “kibicach wyklętych” łamiących drzewka 11 listopada w W-wie. Ciekawe czy to będzie dobre czy złe? Tak tylko pytam.

 2. W temacie: Zna ktoś google dorka pozwalającego na znalezienie niezabezpeiczonych drukarek sieciowych?

  • You made my day, mate !

 3. żeby o google dorki prosić to nowy poziom lamerstwa

 4. Nie mogłem się oprzeć… hxxp://bfy.tw/5PKh

 5. Sieg FAIL!

 6. Sam się tak bawiłem kilka lat temu z drukarkami na jankeskich uniwerkach. Tysiące stron zadrukowanych zdjęciami Jana Pawła II, Hitlera, Billiego Herringtona, była też cenzopapa.

 7. stefek, nie powinno się porównywać nieobowiązującego chrześcijan Starego Testamentu do obowiązującego nadal muzułman Koranu. Chrześcijan obowiązuje TYLKO Nowy Testament, a wzorem do naśladowania jest Pan Jezus, którego nauki bardzo kontrastują z naukami Mahometa.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: