20:25
20/5/2010

Ratunkowy pendrive od ArcaVir

Poniższa wiadomość to informacja prasowa nadesłana do Niebezpiecznika poprzez formularz kontaktowy. Nie pojawia się ona na głównej stronie portalu ani w kanale RSS. Została opublikowana w dziale Prasownica, ponieważ jedną z misji Niebezpiecznika jest wspieranie polskich firm z branży IT Security poprzez publikowanie ich oferty handlowej. Redakcja Niebezpiecznika może, ale nie musi podzielać opinii znajdujących się w poniższym tekscie. Zachowano pisownię oryginału.

Coraz częściej twórcy oprogramowania antywirusowego kładą nacisk na dołączanie do pakietów tzw. płyty ratunkowej pozwalającej uruchomić system w przypadku awarii. Tymczasem firma ArcaBit już od ponad roku z powodzeniem produkuje urządzenie umożliwiające większe spektrum działania. ArcaVir RescueDrive to przenośna pamięć typu flash z preinstalowanym oprogramowaniem na specjalnie przygotowanej partycji.

ArcaVir RescueDrive wielokrotnie pomagał użytkownikom w uruchomieniu systemu w przypadku awarii, przeskanowanie zasobów i wyleczenie infekcji, a także uratowanie ważnych danych jeśli awaria była poważna. Do tej pory technologia oparta była na niezależnym systemie operacyjnym ArcaNix.

Obecnie w wyniku współpracy z firmą Microsoft stało się możliwe wprowadzenie systemu ratunkowego opartego na rozwiązaniach Windows. Pozwoliło to na stworzenie okna graficznego do obsługi narzędzia, dzięki czemu przeglądanie zasobów dysku jest wygodne i łatwe. Zupełną nowością jest wprowadzone narzędzie naprawy systemu Windows.

Użytkownicy otrzymają do dyspozycji najnowszy skaner antywirusowy wyposażony w technologie heurystyczne i czytelny interfejs użytkownika. Ponadto narzędzie zachowa swoje najprostsze funkcje tradycyjnej pamięci przenośnej oraz instalatora pakietu zabezpieczeń ArcaVir.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: