15:38
3/12/2018

* Rebtel kończy działalność w Polsce

Szybko poszło. Rebtel, operator który miał spore problemy z poprawną wysyłką kart SIM do poprawnych klientów i weryfikacją tożsamości tychże klientów podczas wydawania im kart SIM, co powodowało, że możliwe było “wyłudzenie” karty na czyjeś dane, ogłosił dziś, że zamyka swoją dzialalność w Polsce. Czyżby właśnie błędy związane z weryfikacją tożsamości klientów były tego powodem?

O nieprawidłowościach informowaliśmy jako pierwszy w artykule na początku listopada. Po publikacji, choć otrzymaliśmy zapewnienia, że “teraz wszystko będzie dobrze” dalej spływały do nas relacje Czytelników, którzy karty SIM znajdowali w skrzynce na listy (brak weryfikacji z dowodu przez kuriera) lub w kopertach, na których ich dane były naklejone na cudze…

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

19 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. A gdzie porada jak żyć co robić? chodzi mi o wymuszenie na nich usunięcia wszystkich danych zgodnie z RODO

  • Co robić? Jak żyć?
   Nie wchodzić w nowinki i czekać na opinie królików doświadczalnych.

  • Taką odpowiedź uzyskałem:

   “Marcin Matuszczyk (Rebtel SIM)
   Dec 4, 10:11 CET
   Dzień dobry,
   chwilą przeniesienia numeru z Rebtel do innego operatora lub wraz z zamknięciem sieci Rebtel, zamkniemy Twoje konto z danymi osobowymi. Nikt nie będzie mógł uzyskać do nich dostępu ani w żaden sposób z nich skorzystać. Zgodnie z prawem w Polsce, jesteśmy zobowiązani do przechowywania danych przez 12 miesięcy od zakończenia usługi.
   Miłego dnia!

   Best Regards,

   Marcin Matuszczyk
   Rebtel Customer Team”

 2. Gdzie ja teraz znajdę abonament za 0 złotych :D

  • Nju na kartę.Minus taki,że są mogą być problemy z płatnościami internetowymi.

 3. xD

 4. Póki działa usunąc kartę z panelu , a konto skasować

 5. Tak też uczyniłem, usunąłem kartę, konto i zgasiłem światło.

 6. Chcesz coś przetestować, przetestuj to w Polsce ;)

 7. Offtopic – u was w stopce tak zawsze? ;-)
  “Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009- echo date(“Y”);”

  • Konkretnie napisali to:

   </i hint=”ciekawe kto to zauwazy i czy napisze nam maila…”>

   Jakiś filtr (striptags?) usunął poprzednią treść wiadomości, więc musiałem wysłać jeszcze raz.

  • Witamy nowego!

 8. Tak to jest, jak się zadziera z “wielką czwórką” :)

 9. Ktoś został operatorem komórkowym by pozyskać pewne numery telefonów w majestacie prawa. Akcja się udała lub mniej prawdopodobne że nie, wiec zwineli interes. Nie dowiemy się nic o tym tak samo jak o krojeniu banków. Trzeba mieć rozmach s..! Taka mini teoria na wieczór ;)
  Dziwi tylko że ludzie rzucili się jak reksio na szynkę…
  Śmiejecie się z tych co wchodzili w amber gold a oddaliście swoje dane za kilkanascie zł komuś kompletnie nie znanemu i teraz z troską skrobiecie maile o usunięcie danych. Janusze i Grażynki pozdrawiam

  • Co to za gadanie? Zagranicznemu T-mobile , orange , play dajesz DANE za free i jeszcze im płaciłeś ZA GADANIE.

   W Rebtel o tyle było lepiej ,że oddając DANE podzwoniłeś sobie przez kilka miesięcy ZA DARMO:)

 10. Zamowilem dla testow 1 karte, oczywiscie nie wrozylem im przyszlosci ale tak szybko padli. Wlasnie zebrali dane ludzi i sie zwineli ta cala siec mogla byc tylko przykrywka -.-

 11. No ale przecież jeżeli dane były zaklejone – nie doszło do wycieku z ich winy. To się nazywa – przełamanie zabezpieczenia i grozi za to kodeks karny /s

 12. Ty się KK nie podpieraj, bo sądy to jest bagno, z którego wyrywają się łosie (fizjologiczne przystosowane do chodzenia po bagnach) lub ludzie, których stać na dobrych pomocników. Niemniej koszty związane z wyrwania się z bagna są ogromne.

 13. Aero2 wciąż jest :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: