6:00
18/10/2017

Ruszył i jest dostępny online. Pierwsze dane wprowadzone zostaną do niego niebawem. Wersja rejestru z ograniczonym dostęp (dla osób pracujących z młodzieżą) już zawiera dane na temat najpoważniejszych przestępców.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

58 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Wiadomo na ile wiarygodny będzie ten rejestr, czy jest jakiś prawny zapis wymuszający zasilanie danymi ten rejestr przez odpowiednie służby?

 2. I bardzo dobrze. To samo powinno się dziać z innymi przestępcami. Świdomość, że przez całe życie się bedzie na publicznej liście jest lepszą metodą prewencji i edukacji niż więzienie.

  • Tak pod warunkiem, że prawo będzie prawem, a nie, że szary żuczek za ściągnięcie chomika będzie siedział i wisiał na liście, a bossowie z wyższych sfer śmieją się i są bez karni Hmmm, po za tym kto będzie o tym decydował? hmmm, ta instytucja, jak ona się nazywa? z tą wagą?… eee, nie, no przecież to by było jak z apką firewalla, sama siebie nie może zablokować i dodać do czarnej listy jak jest niegrzeczna.

  • To wyobraź sobie że np Twoja nastoletnia córka prześle koledze swoje zdjęcie bez stanika, i oboje trafią do takiego rejestru z dopiskiem o pedofilii. W USA coś takiego się zdarzyło wielokrotnie.
   Albo laska poznana na imprezie rano uzna że jednak jesteś brzydki i się nie rozmyśliła, więc to był gwałt, bo ona była pijana po jednym piwie.
   Mamy już przepisy odnośnie przestępców w szkołach, oświadczenie/zaświadczenie o niekaralności. Możnaby to po prostu rozszerzyć do formy zaświadczenia o niekaralności którego autentyczność łatwo sprawdzić. Nie trzeba by prowadzić rejestru, mniejsze poe do nadużyć.

  • B&B 2017.10.19 13:11 |
   Polska to nie jest patologiczną USA .

   Podaj mi przykład Polaka który trafił do rejestru pedofilów za fotki swojej panny ?
   Gwałt którego nie było ? Gdzie to wyczytałeś ? U mamy na dobranoc ?
   Ty nie wiesz że pobiera się ślady , przesłuchuje poszkodowaną itd ? I nic nie ma na gębę ?
   A za fałszywe składanie zeznań – kara więzienia grozi ..

   Może prościej było napisać ?- że te przepisy nie są ci na rękę ? Tylko nie wiem czego się tak boisz ? Czyżbyś miał coś na sumieniu ?

  • A może wprost mi zarzuć że jestem pedofil i cyklista? Nie baw się w taką okrężną erystykę. Zapewniam że ja też tak umiem, ale ani szacunek dla portalu, ani moja osobista godność mi na to nie pozwala. Jedynie ostrzegę że takie oskarżenie to rzecz poważna, i ja Cię choćby dla zasady do sądu zaciągnę żebyś odszczekał. Są na to paragrafy.
   Ale poprosiłeś o przykłady, proszę.
   http://www.businessinsider.com/surprising-things-that-could-make-you-a-sex-offender-2013-10?IR=T
   https://wiadomosci.wp.pl/prasa-pisze-o-polaku-skazanym-na-drakonska-kare-w-usa-6031909764698753a
   Zarazem drugi link to combo, naraz oskarżenie o pedofilię i o gwałt którego nie było, bo zaprzecza każdy łącznie z lekarzem który badał dziewczynkę. Po danych zawartych w artykule możesz swobodnie dotrzeć do niektórych dokumentów sądowych.
   A ja osobiście uważam że amerykański wymiar sprawiedliwości jest rzetelniejszy od naszego, niestety. Mają patologie sądowe ale trochę innego rodzaju.
   Dlatego uważam że o ile kogoś zamknąć, nawet dożywotnio, jest humanitarne, to takie gorliwe gadanie że ten to by pasy darł, a tamten to by osobiście takim oczy wydłubywał, uznaję za jakieś średniowiecze.
   Skoro likwidujemy karę śmierci ‘bo niehumanitarna’ i nieodwracalna w razie pomyłki to tortury czy amputacje tym bardziej.

  • B&B 2017.10.20 01:57
   Z tym straszeniem , pozwami do mojej osoby to się ośmieszyłeś , udowadniając przy okazji brak znajomości przepisów prawa. Sam wysnuwasz sobie takie ,a nie inne wnioski …

   Linki które podałeś nie dotyczą Polski – a prosiłem o przykład polaków skazanych w Polsce i umieszczonych w rejestrze polskim za wstawianie własnych fotek.
   Prawo USA różni się od prawa Polskiego …dlatego ich porównywanie jest śmieszne …

   Może na obrazkach USA wygląda na wspaniałe tolerancyjne, sprawiedliwe państwo . W rzeczywistości to rasiści . Przykładem może być to co robią z murzynami w niektórych stanach ( gdzie murzyn ma zakaz chodzenia po dzielnicach białych ) ,albo jak traktuje się tam INDIAN. Już o szpiegowaniu obywateli – to nawet nie będę wspominał …
   USA to bieda ,wyzysk , patologia i strach …

  • @grzesioma

   teraz ci z pamięci nie przytoczę, ale kiedyś oglądałem u jaworowicz w 2 debatę jak to mogło się stać, że koleś został skazany za gwałt na dziewicy, której rozmiar szpary był jakiś centymetr kwadratowy. facetowi zrobiono badania członka w zwodzie. rozmiaru nie pamiętam, ale był zdecydowanie większy. co najsmutniejsze facet został skazany, szmacie się odwidziało co powiedziała swoim znajomym, którzy to zeznali na korzyść faceta ale i tak swoje odsiedział do końca. sędzia w Polsce jest “ostatecznym biegłym” i nie musi się przyznawać do błędu. w końcu są “niezawiśli” cokolwiek to oznacza. jak dla mnie tylko tyle, że nie ponoszą żadnej odpowiedzialności przed nikim za swoje niecne poczynania. a szkoda że są, bo ja bym chętnie kilku zawiesił na szubienicy oczywiście w majestacie prawa skoro już jesteśmy przy wydłubywaniu oczu.

  • SHA256 2017.10.21 19:06
   Jak też widziałem jak trawkę paliłem- obcych na niebie, nawet jeden mi pomachał ^^
   Gadać można sobie różnie …
   Poproszę akta sprawy , opinię biegłych , zeznania świadków.

 3. że o kosztach nie wspomnę…

 4. czy to nie jest naruszenie prywatności/danych osobowych?

  • Dopuszczający się ciężkich przestępstw (mam na myśli brutalne, a nie zbrodnię ściągania mp3) powinni być wyjmowani spod prawa.

   Dla jasności: wyjęcie spod prawa == prawo przestaje taką osobę chronić.

  • Krzychu 2017.10.18 10:58 |
   To ty się przejmujesz losem pedofilów, gwałcicieli , morderców poważnie?
   Ja bym wprowadził karę śmierci , albo palił w niemieckich obozach koncentracyjnych ,a wszystko puściłbym online ku przestrodze …

   Dziecko jest najwyższą wartością ludzką i nie można go krzywdzić .

  • oj, grzesioma, a ja właśnie nie dawałbym takiego dobrodziejstwa o których wspominasz. Kara odcięcia takiemu/takiej części intymnych + jedna dłoń na wszelki wypadek, druga niech zostanie, żeby mógł/mogła sobie du.. podetrzeć i niech cierpi do końca życia w takim stanie.

  • Zabawne jest jak ludzie chętnie robią dwie rzeczy. Najchętniej by wysłali kogoś skazanego za takie zwyrodnialstwa na tortury, obcięcie rąk nóg dłoni czy penisa (ciekawe co z paniami).
   A z drugiej strony chętnie narzekają jak bardzo przypadkowe, niesprawiedliwe i niemiarodajne wyroki dają sądy.
   I oczywiście nie widzą jak jedno zjawisko by wpływało na drugie.
   Gawiedź, po prostu gawiedź.

  • B&B 2017.10.19 13:26
   A jaka według ciebie powinna być kara dla gwałciciela, mordercy czy pedofila ?
   Tu nie tyle rozchodzi się o gwałt – co zniszczenie dziecku psychiki – ono już nigdy nie będzie normalne i traci dziewictwo.

   Ludzie narzekają na wyroki sądu bo są niesprawiedliwe … Np. gościu zabił psa i dostał pół roku więzienia – bez zawieszenia ,a polityk który przyjął łapówkę czy naraził państwo na straty rzędu kilku milionów dostaje 12 miesięcy w zawiasach … Tu raczej sprawiedliwości nie ma ..

  • Jeśli wyroki sądów są niesprawiedliwe, to należy zacząć zmiany w tym miejscu i to nie w sposób, jaki obecnie wprowadza “dobra zmiana”, czyli wymiana obcych kolesi na swoich przydupasów.
   Jedynym sposobem jest odpolitycznienie całego środowiska i wprowadzenie sensownej kultury pracy o wysokiej jakości, gdzie łatwo będzie znaleźć odpowiedzialnego za daną rzecz (cokolwiek by to w pracy nie było), a dodatkowo każdy przełożony (w drzewku) będzie odpowiadać za decyzje podwładnego.
   Dodatkowo powinien istnieć Wydział Wewnętrzny/Kontrolny, który zatrudniał by samych skurwieli liczących na wyłapanie błędów kolegów po fachu, by od tego dostawać prowizję.

   Niestety, nieprędko tak się stanie, bo polityka siedzi zbyt głęboko we wszystkich urzędach, sądach itp.

   A poza tym straszenie utratą dziewictwa, ty mormonem jesteś, czy co, że przejmujesz się takimi pierdołami?

  • @B&B. Czasy się zmieniają, a ludzie nie. Zastanawiające jest, jak łatwo motłoch wydaje wyroki. Historia już pokazała do czego tacy ludzie są zdolni – patrz rew. francuska, czy rew. październikowa.

  • Kenjiro 2017.10.20 08:38
   Nie rozumiesz . Pierwszy jej sex i zgwałcona (w tym znaczeniu) -psychina niedouratowania.

   Niezależnie jacy by byli sędziowe to zawsze będą popierać jakomś opcję, tak jak wyborcy, dziennikarze… Nawet ty czy ja jakomś tam wizje świata mamy , kogoś tam popieramy …

   Czy wymiana sędziów była słuszna ? TO zależy czy komuś przeszkadza czy nie pracować z przeciwnikiem politycznym mającym inną wizję świata …

   Załóżmy że ty jesteś przeciw karze śmierci ,a ja jestem za jej wprowadzeniem .
   Czy się dogadamy ? dojdziemy do kompromisu ? Nie, nie ma szans . Po co więc sobie przeszkadzać? Lepiej się rozstać :) . Tak było z sędziami … Każdy z nich ma inną wizję świata..

  • @grzesioma

   piszesz o tych gwałtach i dziewictwie jakbyś był rycerzem w 15 wieku. niestety nie jest do końca tak jak piszesz. wstań od kompa i idź do najbliższego centrum handlowego albo na balety. tam zobaczysz 13-letnie dziewice, których jedyną traumą po gwałcie jest brak obiecanego srajfona. czasy i mentalność ludzka się zmieniają. nie piszę tu o drastycznych przypadkach, ale nie generalizujmy. kiedyś jak bym złapał polańskiego to sam bym go zawlókł do amerykańskiej ambasady. ale im więcej o tej sprawie czytałem i im więcej dowiadywałem się na temat “niewinności” jego ofiary to sprawa nie jest już dla mnie jednoznaczna. niestety.

  • SHA256 2017.10.21 19:15
   Robią to z własnej woli to w czym problem ? I co mają do tego czasy ? Przecież nikt nie zabrania ci uprawiać sex .. Ty chyba masz problem z odróżnieniem gwałtu od dobrowolnego sexu …

   Polański miał prawo bronić się przed sądem przedstawiają swoje dowody nie winy. Nie tyle tego nie zrobił co po prostu uciekł. Po drugie o gwałt oskarżyło go kilka osób nie tylko ta biedna mała dziewczynka …

   Mam więc uwierzyć że wszyscy kłamią tylko biedny polański taki uczciwy mimo że nawet nie przestawił żadnych na to dowodów ,a kobiety już tak ?

  • @grzesioma

   tak jak napisałeś w poście wyżej. proszę o dowody, akta i tak dalej skoro go oskarżyło “kilka ofiar więcej”. jak masz wątpliwości czy polski wymiar sprawiedliwości działa sprawnie i czy są osoby skazane za przestępstwa tylko na podstawie pomówień to ponownie piszę wtan od kompa i tym razem przejdź się do najbliższej kancelarii adwokackiej i popytaj. na pewno dostaniesz jakieś namiary na akta i numer sprawy, zeznania i dowody których tak bardzo szukasz. a ogólnie czytając twoje przemyślenia to mam wrażenie że cie ksiądz od zakrystii zachodził. i nie pal tyle traffki bo masz zwidy.

  • SHA256 2017.10.22 08:12
   Napisz do sądu prośbę o wydanie akt sprawy , uzasadnij , wpłać opłatę urzędową i dostaniesz. Możesz też napisać do rodziny ofiar , skontaktować się z nimi bezpośrednio.

   Sąd polski nie wydał polańskiego tylko dlatego że były to sądy lewackie. Gdyby sądy były obstawione przez PIS – został by wydany co sam potwierdził Ziobro …

   Dlatego jak najbardziej jestem za wyrzuceniem wszystkich sędziów poprzedniej władzy by nie dochodziło do takich lub do innych sytuacji gdzie zabiera się ciągnik rolnikowi nie zadłużonemu ,a komornik nie bierze za to żadnej odpowiedzialności

 5. i znowu strona oparta o js serwowany z serwerow niepolskich.

  • Ja tam widzę tylko CAPTCHę. Co w tym złego?

 6. A ja jestem przeciwny *publicznemu* rejestrowi. A nawet sam rejestr “niejawny” to też dublowanie istniejących rejestrów, bo już teraz każda praca z młodzieżą wymaga przedstawienia zaświadczenia o niekaralności, którego sprawca czynów pedofilskich nie dostanie nigdy, bo kara za to przestępstwo nie ulega zatarciu.

  Wprowadzono takie rejestry w USA w latach 90. XX wieku i nic one nie dały, nie mają działania odstraszającego. Inna rzecz, że w Stanach można trafić do takiego rejestru za załatwienie potreby fizjologicznej pod drzewkiem, no ale to tak na marginesie, bo tego, jak ufam, w Polsce nie będzie.

  Co do samych pedofilów: obrzydliwe są zarówno ich przestępstwa, jak i twierdzenia, że “pedofil nie ma żadnych praw”, nawoływanie do linczu, publicznego wystawiania na pośmiewisko itd.. Otóż ma – na tym właśnie polega idea praw człowieka.

  I nie zgadzam się ze stwierdzeniem: “trzeba bronić praw ofiar, a nie sprawców”. Co to znaczy “bronić praw ofiar?” Trzeba ukarać sprawców przestępstw, tylko tyle i aż tyle.

  Co jeśli ofiara żąda, by pedofila nie karać, to co, puszczamy go wolno? Absurd. Sprawiedliwy wyrok ma wydać sąd, a nie ofiara. A karę publicznego poniżenia poprzez umieszczenie w publicznym rejestrze (bo tak to trzeba nazwać, to nie chodzi o żadną profilaktykę) uważam za niewłaściwą, nawet dla pedofilów.

  A głosy, że prawa ofiar są ważne, a prawa sprawców nie, są niebezpieczne, bo przeczą idei sprawiedliwości (czyli oddania każdemu tego, co się mu należy).

  Sprawcę czynów pedofilskich karać trzeba ciężkim więzieniem, ale izolować prewencyjnie należy tylko tych z nich, którzy mają zdignozowaną dewiację i nie potrafią nad nią zapanować. Bo wbrew pozorom nie wszyscy, którzy np. współżyli z osobą młodocianą, mają trwałe i groźne skłonności pedofilskie, podobnie jak nie wszyscy, którzy np. praktykowali kiedyś stosunki męsko-męskie, są trwałymi homoseksualistami (vide więzienia i inne miejsca odosobnienia)

  A rejestr publiczny to:
  – prymitywna rozrywka dla gawiedzi i tabloidów
  – pozowanie ministra Ziobry na “twardego szeryfa”
  – praktyczne uniemożliwienie ułożenia sobie życia w Polsce po odbyciu wyroku przez sprawcę

  Ofiarom to nie tylko nie pomoże, ale może im wręcz zaszkodzić, bo nierzadko sprawcami czynów pedofilskich są członkowie najbliższej rodziny. A obowiązek zgłaszania miejsca pobytu przez sprawcę łatwo się ominie wyjeżdżając za granicę, co zresztą jasno jest w tej ustawie napisane.

  PS. Jestem zwolennikiem kary śmierci dla morderców, więc lewactwo zarzucić mi będzie trudno:))))

  • Zgadzam się z większością Twoich argumentów. Jakkolwiek dostrzegam potrzebę umożliwienia weryfikacji, czy kandydat na przedszkolanka nie był skazany za przestępstwa tego typu (podobnie jak kandydat na strażaka za podpalanie, kandydat na lekarza za lekomaństwo, etc.), to nie musi się to odbywać na podstawie publicznego rejestru.

   A, jako, że jesteśmy na stronie o bezpieczeństwie IT, to dodam, że wszelakie publicznie dostępne rejestry są podatne na ataki, podszywanie się pod nie, itd. A stąd już niedaleka droga do linczu na niewygodnej osobie. Tzn służby niektórych krajów już teraz stosują metody podrzucania kompromitujących materiałów swoim ofiarom- przed tym trudno się obronić. Ale jak pokazują przykłady przekrętów “na KRS” – Polacy są słabo zorientowani w tym jakie są instytucje państwowe (trudno się dziwić przy takiej sraczce legislacyjnej), itd. Publiczne wystawianie danych o przestępcach seksualnych to prosta droga do przekrętów tego typu, a raz puszczona w obieg “plotka” o tym, że ktoś jest pedofilem zniszczy tej osobie życie zanim zdąży się on obronić.

   PS: a je jestem przeciwny karze śmierci, więc śmiało można mnie wyzywać od lewaków, jeśli ktoś nie potrafi wznieść się na wyższy poziom dyskusji :)

 7. pedofilów, gwałcicieli , morderców sam bym osobiście utylizował, gdyby mi pozwolili, ale takie rejestry budzą moje wątpliwości, i to z dwóch powodów:
  po pierwsze – warunki umieszczenia na tej liście (mój przyjaciel ma założoną “niebieską kartę” od czasu, kiedy jego chora psychicznie żona, pod jego nieobecność zadzwoniła na policję, że ją bije)
  po drugie – w obecnej sytuacji politycznej tylko czekać aż – na wzór tego – powstanie “rejestr wrogów narodu”, którzy na tej podstawie nie będą mogli dostać nigdzie pracy ani wziąć kredytu :-P
  Jak to zwykle w życiu bywa – każdy kij ma dwa końce.

 8. Mam nadzieję, że na taką listę nie trafi ktoś przez przypadek, bo będzie miał zszarganą opinię do końca życia…

 9. mam prosbe do moderatorow, pls usuńcie komentarze użytkownika

  grzesioma

  bo już rzeczy typu “albo palił w niemieckich obozach koncentracyjnych” to przesada ito motzna

  • Spoko, ale napisz podanie, życiorys i załącz trzy nagie zdjęcia swojej nastoletniej córki.

 10. …drogi adminie – pisze komenta podając FAKTY – a ty go kasujesz!…zycze ci cobys całe zycie maszerował w pampersie – napisz gdzie przesle tobie paczke w prezencie…
  tak na marginesie – gdybym podał pare innych faktw chołoty ze swiecznika – to pewnie zasrałbys sie na smierc…

 11. A ja sobie tak czytam i czytam i odnoszę wrażenie, że osoby tutaj piszące nie do końca wiedzą jak to jest z tymi “pedofilami”. Może kilka słów wyjaśnienia. 1) obcowanie płciowe lub inna czynność seksualna z osobą poniżej 15 lat, 2) obcowanie płciowe lub inna czynność z osobą poniżej 18 lat jeśli jest nadużycie zaufania lub w zamian korzyść majątkowa lub jej obietnica, 3) umożliwienie osobie poniżej 15 lat zapoznanie się z treściami pornograficznymi, nawet nieumyślnie (jesteś pedofilem jak oglądasz gorączy romans na laptopie w parku i małoletni zaglądnie Ci przez ramię), 4) składanie propozycji obcowania płciowego za pomocą urządzeń technicznych osobie poniżej 15 lat i 5) – hit sezonu czyli ostatnia poprawka – kto utrwala, przechowuje lub posiada treści pornograficzne z udziałem małoletniego poniżej 18 lat. Macie w domu polski film “Sara”? Według prawa jesteście pedofilami! Seks można uprawiać od 15 lat, ale zdjęcie telefonem możesz sobie zrobić od lat 18. Proszę więc ostrożnie z tą utylizacją pedofilów – przykład – niebieska karta kilka wpisów wyżej.

  • W jakim celu normalna zdrowa psychicznie na głowę dorosła osoba miałaby przechowywać zdjęcia nagich dzieci w trakcie ich sexu ?

   Jeżeli dorosłego byczka podnieca 11 -letni chłopczyk kręcąc z nim materiały porno – to taka osoba musi mieć mocno nie tak “pod kopułą”

   Kolejnym pomysłem jest proponowanie takiemu 11 latkowi w zamian za “cukierka” sex.
   Przecież to jest wymuszenie , żerowanie na trudnej sytuacji materialnej …

   Mam nadzieję że służby już przeglądają komentarze, sprawdzają IP -a osoby które będą coś mieć na sumieniu , poniosą konsekwencje …

   POLSKA NIE DLA PEDOFILÓW …

  • @grzesioma – w któym miejscu Twój komentarz odnosi się do wpisu “M..”? Jest zasadnicza różnica pomiędzy nagabywaniem 11 latki/latka, a posiadaniem filmu, którego bohaterem jest osoba 17sto letnia, a który w dodatku powstał za tejże osoby przyzwoleniem. To pierwsze jest wyrazem zboczenia (w moim odczuciu wyjątkowo odrażającego), a to drugie może (choć nie musi) być zupełnie normalne. Prawo nie jest na tyle zniuansowane, żeby odróżnić przestępstwa pedofilii od innych przestępstw dotyczących sfery seksualności, które jednak nie mają podłoża pedofilskiego.
   I tak, np 19 letnia dziewczyna posiadająca na swoim komputerze film przedstawiający ją samą i jej 17 letniego chłopaka uprawiających seks może zostać skazana, bo łamie obowiązujące w Polsce prawo. I w zależności od- często zmieniających się- przepisów mogłaby trafić do takiego publicznego rejestru. Rejestru, który będzie dzięki mediom typu Superekspres, czy Fakt będzie funkcjonował jako “rejestr pedofili i gwałcicieli”. Niszcząc jej życie, podczas, gdy obiektywnie nie zrobiła absolutnie nic niewłaściwego.

  • matja 2017.10.24 11:34
   Jakie to ma znaczenie czy proponujesz sex 11 latkowi czy dodatkowo kręcisz z nim pornole skoro to i tak to jest dziecko ? Proponuję zaoferować 6 latce kilka kg cukierków i uprawiać z nią sex … Przy odpowiedniej socjotechnice , zabawie w lekarza sama się zgodzi …

   Proszę mi podać chodź jeden wyrok który zapadł w Polsce gdzie 19-latka została skazana za kręcenie własnym filmów porno w wieku 17 lat?

   Zawsze mnie ciekawiło dlaczego pedofila podnieca małe dziecko? bo jest bezbronne, czyste moralnie , tanie w utrzymaniu, ,nieświadome tego co robi, czy może mało wymagające finansowo, łatwowierne ?

  • @grzesioma
   “Jakie to ma znaczenie czy proponujesz sex 11 latkowi czy dodatkowo kręcisz z nim pornole skoro to i tak to jest dziecko ? Proponuję zaoferować 6 latce kilka kg cukierków i uprawiać z nią sex … Przy odpowiedniej socjotechnice , zabawie w lekarza sama się zgodzi …”

   Z Twoich komentarzy bije jakaś niezdrowa fascynacja tym tematem. Ja bym niczego takiego na Twoim miejscu nie “proponował”. A i dla Twojej psychiki pewnie lepiej byłoby nie spędzać czasu zastanawiając się jakie to socjotechniczne scenariusze mogą stosować pedofile.

   “Proszę mi podać chodź jeden wyrok który zapadł w Polsce gdzie 19-latka została skazana za kręcenie własnym filmów porno w wieku 17 lat?”

   Może jeszcze raz – taka osoba popełnia przestępstwo z tej samej kategorii, co pedofil. Z tej samej kategorii co 16 latek uprawiający seks z 15 letnią koleżanką. 3 sytuacje, zupełnie się od siebie różniące. Polskie prawo nie jest tu jakoś specjalnie zniuansowane (poniekąd może i słusznie, bo nie sposób przewidzieć w prawie wszystkich możliwych sytuacji). Każdy ze sprawców tych 3 zdarzeń może później wylądować na takiej liście “zboczeńców”. Każda z tych osób będzie w ten sposób miała przekreśloną szansę na normalne życie. O ile w przypadku pedofila można dyskutować, czy nie jest to słuszne, o tyle w przypadku dwóch pozostałych “sprawców”- moim zdaniem nie. Publiczny rejestr nie rozwiązuje problemów, za to tworzy nowe. O tym jest dyskusja, a nie o tym, czy pedofilia jest obrzydliwa (bo tu wszyscy jesteśmy zgodni).

   “Zawsze mnie ciekawiło dlaczego pedofila podnieca małe dziecko?”

   Serio? O ile nie interesuje Cię to na gruncie stricte naukowym, to jest to dość niepokojące.

  • matja 2017.10.25 21:48 | # |
   Ojciec z zawodu zajmuje się „ prostowaniem psychiki pokrzywdzonych dzieci”. Po pracy czasem opowiada, o metodach , stosowanych strategiach . Jak się tego nasłucham to poważnie rozważam wprowadzenie kary śmierci dla pedofilów, albo pozbawiania ich przyrodzeń bo to nie ludzie, to gorzej niż zwierzęta …

   Znowu się kompromitujesz .
   16-latek z 15-latką może uprawiać sex . Nie może mieć poniżej 15 lat.
   Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

  • matja 2017.10.25
   Kolega nie odrobił lekcji bo w rejestrze pedofilów będą wyłącznie osoby które cytuję :

   “dopuścili się GWAŁTU na dziecku poniżej 15 roku życia oraz GWAŁTU ze szczególnym okrucieństwem, zaś w przypadku czynów dokonanych po 1 października także recydywistów, jeśli którekolwiek przestępstwo na tle seksualnym popełnili oni na szkodę osoby poniżej 18 roku życia i byli uprzednio skazani na karę bezwzględnego pozbawienia wolności.

   Nie ma tu więc mowy o umieszczaniu zakochanych 15 -latków …
   Za dużo TVN i podobnych mediów , a wystarczyło przeczytać ustawę.
   Hah , znawco tematyki … OMG ..

  • @grzesioma – cóż, uważam taką “fascynację” tematem za niezdrową/szkodliwą. Twój tata wykonuje niesłychanie ważną, a zarazem trudną pracę. Jestem pewien, że większość osób nie dałoby sobie z tym rady psychicznie. Taka odporność/umiejętność radzenia sobie z tego typu informacjami nie jest jednak czymś, co przekazuje się w genach. Słuchając takich historii naprawdę można sobie zwichrować psychikę. Ja akurat jestem zwolennikiem zwiększenia kar za gwałt, bo obecnie w Polsce jest to karane skandalicznie niskimi wyrokami. A w przypadku dzieci, to już w ogóle trudno znaleźć adekwatną karę dla takich zwyrodnialców.
   15 było celowo. Tu nie chodzi o aptekarstwo, a pokazanie mechanizmu. 14 lat i 360 dni będzie przestępstwem. Tydzień później – już OK?

   @marcin_maly – a gdybyś przeczytał to, co pisałem wcześniej, to byś nie musiał tracić czasu na pisanie tego bezsensownego komentarza. Wiem jak zabezpieczone są systemy w naszym państwie, jak działają sądy i ścieżki odwoławcze w różnych tematach, wiem również jaką nasi posłowie i ministrowie mają sraczkę legislacyjną. Znawcą kodeksu karnego w zakresie przestępstw o obszarze seksualności nie jestem. Może gdyby było wśród legislatorów mniej osób emocjonalnie zaangażowanych w temat, to powstawałoby lepsze prawo.

  • mmatja 2017.10.26 09:59
   To może od razu obniżmy do 13 lat , skoro mu się te kilka dni nie chce poczekać ?
   Pedofilią (proszę zapytać psychiatrów) jest pociąg do osób, które nie mają jeszcze wyraźnych wtórnych oznak płciowych.

   Siedemnastolatek i czternastolatka – w takim związku nie ma pedofilii
   Seks z osobą nieletnią nie zawsze jest przejawem pedofilii. A miłość siedemnastolatka i czternastolatki – banał nad banały.
   30 latek proponujący kasę za sex 11 -latce jest pedofilem bo interesuje go wyłącznie zaspokojenie potrzeb seksualnych ..

   Można by wprowadzić ew. w ustawie max. różnicę wieku gdzie na legalu ci młodzi mogli by uprawiać sex np. 14 latek z 17 latką , ale na pewno nie 12 latka z 20 latkiem ..

 12. W jakim celu normalna zdrowa psychicznie na głowę dorosła osoba miałaby przechowywać zdjęcia nagich dzieci w trakcie ich sexu ?

  Jeżeli dorosłego byczka podnieca 11 -letni chłopczyk kręcąc z nim materiały porno – to taka osoba musi mieć mocno nie tak “pod kopułą”

  Kolejnym pomysłem jest proponowanie takiemu 11 latkowi w zamian za “cukierka” sex.
  Przecież to jest wymuszenie , żerowanie na trudnej sytuacji materialnej …

  Mam nadzieję że służby już przeglądają komentarze, sprawdzają IP -a osoby które będą coś mieć na sumieniu , poniosą konsekwencje …

  POLSKA NIE DLA PEDOFILÓW …

 13. “Mam nadzieję że służby już przeglądają komentarze, sprawdzają IP -a osoby które będą coś mieć na sumieniu , poniosą konsekwencje …”

  Jedyne, co mi teraz przychodzi do głowy to … lecz się.

  • Limit przyjęć został wyczerpany … chyba że mi odstąpisz swoje miejsce?

 14. W ramach walki o rigcz proponuję film “Polowanie” (duń. “Jagten”) z Madsem Mikkelsenem

 15. Proszę bardzo, mi nie zależy. Mogę poczekać, są bardziej potrzebujący ;)

  • Poproszę więc Imię i nazwisko , adres zamieszkania i numer telefonu do kontaktu

 16. coś ten rejestr nie działa – jakoś nie umiem siebie znaleźć :D

 17. IP Ci nie wystarczy? ;))

  • Nie wystarczy bo umowa na kogo innego założona ^^

 18. Nie wiem na ile to się sprawdzi, ale najważniejsze że podjęto kroki w tym kierunku! Oby łapano jak najszybciej takich przestępców!

  • Drogi Bogusławie, wyjaw proszę jak wg Ciebie taki rejestr pozwoli szybciej łapać takich przestępców.

  • mmatja 2017.10.25 17:41
   W taki sposób że jak pedofil będzie się chciał zatrudnić to pracodawca go sprawdza i tym samym odrzuci jego kandydaturę zanim ten popełni kolejną zbrodnię lub będzie go miał na oku .

  • Pytałem o “łapać przestępców”. Rozumiem co napisałeś, ale nijak się to nie ma do pytania (i tego, co napisał Bogusław).

  • matja 2017.10.25 21:13
   Skoro napisałeś ” łapać przestępce ” czyli kogoś , kto już ma orzeczony wyrok sądu to dobrze napisałem.
   Gdybyś napisał “łapać potencjalnego przestępce, pedofila ” to była by inna rozmowa . Pedofilem, przestępcom jesteś dopiero w momencie gdy zapadnie prawomocny wyrok sądu.

 19. dobra, dobra… a teresa may, która skasował rejestr pedofilski z uk.. kopi nie mieli.. no, co za pech! Moje, ale nie tylko moje, zdanie jest takie: to nie tędy droga. Sprawy są porypane na samym początku. To jak zaprzęgać całą naukę do poszukiwania netralizatora brzydkiego zapachu, podaczas gdy trzeba… szambo opróżnić.

  • Znaczy że jesteś przeciwny piętnowaniu gwałcicieli ?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: