16:47
18/2/2014

* Relacja z ataku DDoS

Jeden z operatorów całkiem precyzyjnie udokumentował trwający przez kilka dni atak DDoS. Opisane czasy reakcji i podjęte próby ochrony klientów.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Taki to jest ten nasz internetowy świat.

 2. Szok! Czyżby to koniec internetów? Masowe ataki DDoS zapychają łącza na całym świecie. . . Czytaj Dalej

  :>

 3. A podobno najlepszą formą obrony jest atak ;)

 4. W sumie to wychodzi na to, że obrony nie ma. Atak-atak-atak-o, skończyło się! Atak-Atak-Atak, o koniec.

  • Jedyną skuteczną obroną jest blackholing. Problem w tym, że nie wszyscy operatorzy tranzytowi udostępniają taki mechanizm.

   Drugim problemem są IX’y. W takim wypadku blackholing nie działa na poziomie operatora IX’a, mechanizm musieliby mieć wdrożony wszyscy uczestnicy.
   EPIX, do którego mamy 2x10GE pracuje właśnie nad wdrożeniem mechanizmu Black Hole Sink. To może w znakomity sposób podnieść bezpieczeństwo.

   Trzeci problem to czas reakcji. Atak musi zostać zauważony, potem musi nastąpić analiza charakterystyki ataku i dopiero wtedy można wdrożyć zabezpieczenie.
   To, co się ostatnio działo nauczyło nas, że potrzebujemy inteligentnego analizatora, który automatycznie wykryje atak i powiadomi nie tylko o tym, że coś się dzieje ale również co się dzieje. Wdrożyliśmy rozwiązanie, które w ciągu 5 sekund potrafi wykryć atak oraz może go również automatycznie zablokować. Ponieważ rozwiązanie jest na etapie testów nie zdecydowaliśmy się na uruchomienie automatycznego blokowania – nie chcielibyśmy się kiedyś przekonać, że automat przypadkowo zablokował wszystkich naszych klientów ;)

 5. Za 49zł symetryczny internet 50Mbps, a za 59zł 100Mbps. Symetryczny!
  Właśnie sobie uświadomiłem, że moja oferta kupiona w UPC ssie.

 6. Średnio działa ta symetryczność i czasem rwie – ale faktycznie warto się skusić.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: