12:38
30/3/2015

A tu Android na kasie się aktualizuje…

Androida aktualizacja w Biedronce

Androida aktualizacja w Biedronce

Plus za aktualizowanie oprogramowania. Miejmy nadzieję, że nie wpływa to na możliwość “procesowania” transakcji i nie generuje wydłużeń kolejek :-)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

24 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Pobawmy się na chwilę w “co by było gdyby” ;]
  Co by było gdyby wszędzie na świecie wszystkie urządzenia elektroniczne/bankomaty/kasy/saldo na koncie internetowym – jakby wszystkie nagle pokazywały 0.00? Bo to bardziej niż oczywiste, że się da. Co wtedy ludzie by zrobili? Czym by płacili? Gdzie byłyby pieniądze i czym by wtedy były?

  • Same pozytywne efekty takie jak:
   – Znikły by kredyty hipoteczne na 30 lat, inne kredyty też.
   – Polska my straciła dług publiczny.
   – Konto w ZUS pokazywało realną wartość twoich środku, zebranych na przyszłą emeryturę.
   – Bogacze by stracili zgromadzony majątek w aktywach.

   Czasem myślę że taki globalny reset ekonomi by się przydał.

  • Bo ludzi dzielimy nie na dwa, a na trzy rodzaje…
   – tych co robią bakupy
   – tych co będą robić backupy
   – oraz tych co potrafią odzyskać dane z backupów….

   Opsi i admini mieli by ciężkie dni po prostu.

  • @Koziołek
   Skoro mamy założenie, że wszędzie są zera, to możemy założyć, że w każdym backupie również są zera. Więc w zasadzie żadne kombinowanie tu nic nie zmieni. Z drugiej strony, czytając komentarz Marcina, można dojść do wniosku, że zera owszem są wyświetlane, ale nie zmieniło to stanu twojego konta na przykład… A także opcja, że nie wiesz ile masz na koncie, ile do zapłacenia, ale dalej możesz zapłacić. Ceny są równe 0. Stany kont równe 0. Wszystko za darmo. Problem?
   Bierzemy pod uwagę tak abstrakcyjną sytuację, że wymyślanie logicznych rozwiązań nie ma sensu.

 2. Czy to właśnie z tego powodu na drzwiach sklepu często można zastać karteczkę z napisem “awaria płatności kartą” ? ;o)

 3. To tylko opakowany tablet do zbierania opinii – nie bierze udziału w transakcjach.

  • I tak i nie. Tablet w jakiś sposób komunikuje się z kasą fiskalną, ponieważ wyświetlają się tam kasowane produkty. Zależy to od implementacji ale może mieć wpływ na transakcje.

  • @Piotr, do kasy możesz podpiąć nawet kilka wyświetlaczy za pomocą różnych portów.

 4. to już wiem dlaczego to zwykle nie działało… ;) #android

 5. Tacy eksperci od bezpieczeństwa, a nie pomyśleliście, że to po prostu ponowne generowanie .odex po wyczyszczeniu Dalvik-cache lub resecie fabrycznym? A to, że taki string w komunikacie dali, to już inna sprawa. Z drugiej strony, Kryśka Kowalska nie zrozumiałaby dłuższego tekstu “Trwa przebudowywanie zoptymalizowanych klas aplikacji…”

  • A jaka to różnica?

 6. Na czytniku kodów do sprawdzenia ceny tez

 7. W mojej osiedlowej biedronce ostatnio jeden czytnik cen się zepuł, prawdopodobnie przez brak połączenia z internetem. Pokazała mi się wbudowana vw andka przeglądarka www, informująca o braku połączenia. Dodatkowo wyświetlacz reagował na dotyk (ale nie miał “domku” i nie udało mi się wejść głębiej.

 8. Mieć takiego pecha żeby ciągle nie działało i żyć w przeświadczeniu, że to “nie działa” :-)
  #apple #ios

 9. możliwość “procesowania” transakcji

  prosze was, przetwarzania. jezyk polski powoli zanika…

  • Day ut ia pobrusa, a ti poziwai

 10. To tylko zwykły tablet służący do pokazywania reklam, listy zakupów i zbierania opinii. Nie ma nic wspólnego z samą transakcją – służy tylko jako taki wyświetlacz.

 11. Na szczęście na tych tablecikach ląduje tylko kwota i zakupione towary oraz “buźki do wyrażania zadowolenia z obsługi”. Ale idąc krok dalej, tablecik podłączony do sieci… pewnie nie najlepiej zabezpieczony z dostępem do listy zakupów i kwoty nabijanej na kase to dostęp do tej kasy a idąc dalej hmmm do terminala?

 12. Taki komunikat pojawia mi się po instalacji gapps-ow na custom rom :D

  • taki komunikat pojawia sie przy instalacji czegokolwiek do /system/app i /system/priv-app

 13. Słowo na opakowaniu po lewej wyczerpuje cały temat:
  “UPS”

 14. ..he he he tydzien takiego paralizu i…wiecej niz rewolucja bo problem kupienia nawet suchej bulki bo brak pln-ow w kieszeni :-p

 15. @Glass chcesz i masz, będzie wojna.

 16. Już tu wyjaśniono, że tablet ten nijak się ma do transakcji.

  O ile dobrze wiem, to Forcom nie robi jak na razie aplikacji POSowej na tablety. W “chrząszczu” płatność jest realizowana na PIN padzie iPP350, ale to system POS (kasa) “gada” z acquirerem. Hmm… Forcom nie miał swojej aplikacji na iPP – kto im pisał ? Ktoś wie ?

  @Piotr 2015.03.30 13:45 – skąd masz pewność, że to kasa fiskalna ? /ludzie… nie każda kasa to kasa fiskalna… tak jak nie każda drukarka paragonów to drukarka fiskalna/

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: