19:05
27/12/2015

* Ruletka VNC

Czyli serwis, który pokazuje hosty publicznie udostępniające połączenie po VNC. Każde F5 to nowy host. Serwis pozwala też nawiązać połączenie z daną maszyną poprzez klienta webowego.

Przykladowa maszyna udostepniająca VNC

Przykladowa maszyna udostepniająca VNC

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

14 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Wchodze: “niezaufane połączenie”

  Nope.

  Btw: legalność takiego łączenia się z takimi hostami? W końcu to nieautoryzowany dostęp IMHO.

  • To tylko certyfikat;)

  • Ja rozumiem, że można panikować w przypadku selfsigned na stronach banków lub przy hostach, którym cert się zmienił lub podejrzewamy atak MITM, ale jak na razie wiele serwisów korzysta z certyfikatów selfsigned nie tylko ze względu na co roczną opłatę, ale wiele stron po prostu by nie otrzymało certu SSL. Radzę więcej myśleć niż ufać przeglądarce i innemu software ;)

  • Wyrok SN: nie można przełamać czegoś, co nie istnieje :)

   A te hosty nie mają ŻADNYCH zabezpieczeń :)

  • Lukasz032: art 267 KK zabrania takze podlaczania sie do sieci, do ktorej nie zostales uprawniony.

  • Nie można mówić o “podłączaniu się do sieci” w odniesieniu do ogólnodostępnego Internetu. “Podłączeniem się do sieci” byłoby już wejście do sieci prywatnej wewnętrznej (LAN) nieważne czy bezpośrednio, czy przez tunel. Ale bezpośrednie połączenie się z usługą dostępną publicznie (nieważne, czy została ona udostępniona przez usługodawcę w sposób zamierzony, czy też nie) wypełnia raczej normalne zastosowanie architektury klient-serwer :)

  • a co z https://letsencrypt.org/ albo https://www.startssl.com/ nie wspominając już o darmowym (okej, tymczasowo) COMODO… ;-)

 2. Perełka ;) http://imagebin.ca/v/2RUR5ToAa5Kc

 3. I jak tu nie wierzyć operatorom, którzy ustami swoich rzeczników twierdzą, że blokowanie bezpośrednich połączeń do swoich abonentów podyktowane jest troską o ich bezpieczeństwo.

  • Sęk w tym, że operator nie powinien myśleć za użytkowników-idiotów, bo cierpią na tym poweruserzy. A w tym klienci korporacyjni, którzy ze względów przeróżnych, może nawet finansowych, korzystają z “drutowania” pod tytułem “jak dynamiczne IP podpiąć pod domenę”…

   Zagadka:
   Zgadnijcie, na łączach jakiego operatora, pod jaką usługę i – w miarę możliwości – na jakim hardwarze postawiona jest strona http://internatzse.rzeszow.pl :)

 4. Chyba trochę się zepsuło, bo cały czas rzuca do stacji operatorskiej jakiegoś BTSa :)

 5. Zamiast obrazków mam link i podpis, i muszę klikać link żeby zobaczyć obrazek.
  Na https://niebezpiecznik.pl/post/ruletka-vnc/ tak mam, ale na https://niebezpiecznik.pl/post/ruletka-vnc/ działa.

  • nie pozwalasz na mixed-content a nebespieshnick lami ;-)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: