16:09
29/11/2012

Rumuńscy internauci, którzy wczoraj chcieli wejść na lokalne strony Google, Yahoo i Microsoftu, trafiali na podstawione przez atakujących treści serwowane z serwera w Holandii.

DNS hijack

Wczoraj, strony windows.ro, microsoft.ro, google.ro i paypal.ro wyglądały tak:

Google RO hacked

Google.ro – przekierowanie na serwer w Holandii

Atakujący podpisujący się nickiem MCA-CRB to ponoć Algierczyk. Swoimi wyczynami pochwalił się na łamach serwisu zone-h.com.

Jak doszło do ataku?

Podmiana adresów IP, na które wskazywaly domeny, sugeruje albo włamanie na serwery rejestratora domen RoTLD (firma nie udziela żadnych komentarzy w tej sprawie) albo ataki typu DNS cache poisoning (ponoć nie wszyscy Rumuni widzieli podmienione treści, ale wiemy przecież, że aktualizacja rekordów DNS to czasochłonny i nierównomiernie przebiegający proces).


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Rejestratora albo rejestru, chyba że to u nich jest razem.

  2. Czemu używacie Internet Explorera ?

    • To na pewno wirtualna maszyna resetowana przy każdym uruchomieniu.

  3. Parę dni temu w Pakistanie też mieli taką akcję:
    http://www.bbc.co.uk/news/technology-20495389

    Dziwny zbieg okoliczności… xD

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: