11:26
4/8/2016

Oto jedno rosyjskie troll-konto hackerskie podszywające się pod ukraińską organizację “Prawy Sektor” odpowiada drugiemu rosyjskiemu troll-kontu hackerskiemu, podszywającemu się pod “Anonymous Polska”. Wiele wskazuje na to, że oba są prowadzone przez tę samą grupę, czy też dosadniej — wydział )))

Co_3zjeUAAAmexF

Błędów tyle, że ciężko uwierzyć iż jest to akcja jakichś elitarnych jednostek. Może w takim razie — jak to Rosjanie mają w zwyczaju — za kontami stoi mniej lub bardziej formalna grupa z sektora prywatnego, która po prostu wykonuje zlecenia dla rosyjskiego rządu?

Obserwować warto — ufać, jak pokazują kłamstwa przy wyciekach dotyczących polskiego MON-u, nie do końca.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ja bym szukał raczej wśród gimbazjady.

 2. dobrze. niech tracą zasoby na taka grę kimkolwiek są.

 3. Równie dobrze może to być jakiś znudzony pryszczers, są wakacje.

 4. Jedni widzą za każdym krzakiem Żyda, inni Rosjan…

  • Jeszcze inni Tuska.

  • Też mnie zastanawia skąd od razu pomysł, że to ruscy?

   @Piotr
   Jak to poznać?

  • Ruskie to możecie zjeść w mleczaku.

   Czyżby autor strony szedł zgodnie z linią naszej demokratycznie wybranej Partii?

  • @zzz1986[at]o2.pl Najpierw udostępnili legitną bazę Netii żeby wzbudzić zainteresowanie kontem i grono odbiorców, następnie próbowali nam wcisnąć spreparowane dane z MON. Kilka dni później opublikowali jeszcze rzekomo jakąś bazę niemieckiej firmy, a aktualnie wisi u nich coś o eksperymentach na ukrainie. W międzyczasie rzucali jakieś śmieszne tweety bez ładu i składu, naskakując to na rosję, to na Polskę, to na Ukrainę (dużo skasowali, ale tu masz przykład http://imgur.com/a/O6RXH.png ).

   Nie wiem czy jakiś pryszczers miałby tyle siły i chęci na taką zabawę, z której na dodatek nie ma profitów..

   A jakie profity ktoś mógłby z tego mieć?
   – Podają się za prawicową Ukraińską partię (przeciwników Rosji i ‘zachodu’). Zwykil dziennikarze piszą “źli Ukraińcy hackują i udostępniają wrażliwe dane państw zachodu” zanim je sprawdzą i wzbudzają u zwykłych ludzi strach przed Ukrainą. W oczach tych, którzy potrafią przeanalizować te pliki – ośmieszają się.
   Hakerzy 2-0 Ukraina

   Śmiem twierdzić, że tę bazę Netii kupili, a nie wykradli, tylko po to żeby publikować teraz jakieś pierdoły, w które parę(naście) procent uwierzy.

   Czysta dezinformacja http://motherboard.vice.com/read/hackers-pretending-journalists-ukraine

  • Po tym że ruscy szeroki uśmiech oznaczają jako “)))” kiedy my :> albo :DD itd. Drobna wpadka o której znawcy wiedzą i powyżsi ludkowie nie.

   A tak to klapu klap (klaskanie zewnętrznymi częściami dłoni niczym ktoś z uszkodzonym muzgiem ) dla tych ludków i tyle ))) ^^

  • mózgiem kurde bele.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: