22:57
11/3/2015

Poważna awaria dosięgnęła komputerów na których zainstalowano Panda Security. Na skutek błędnej aktualizacji, antywirus przenosi kluczowe pliki do kwarantanny, co uniemożliwia start systemu operacyjnego po restarcie. Panda wie o błędzie i pracuje nad jego rozwiązaniem.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

23 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Po czymś takim (i to zdaje się nie pierwszy raz) chłopaki z tego teamu powinni sobie dać spokój z tworzeniem oprogramowania antywirusowego. Wszyscy by na tym skorzystali.

 2. Najpoważniejszy WIRUS, jaki ostatnio opisano na niebezpieczniku! :)

 3. Mieli mały kryzys w social media, przez brak kontaktu z użytkownikami. Ale z informacji, które otrzymałem z polskiego oddziału – prace nad poprawką i rozwiązaniem błędu, ruszyły już 20 min od rozpoczęcia dystrybucji uszkodzonej aktualizacji sygnatur. Niemniej niektórzy admini mogli mieć ciężką noc :)

 4. IMHO wreszcie wzięli się do roboty – usuwają przyczynę, czyli ten wyrób systemopodobny umożliwiający instalację wirusów :-P

  • nie IMHO tylko Panda, IMHO
   naucz sie skrotow

 5. Warto dodać, ze problem nie dotyczy najpopularniejszego wśród użytkowników domowych Panda Free Antivirus – przynajmniej tak twierdzi Panda ;)

  • Pewno dlatego, ze wersja free dostaje aktualizację… pół godziny później. Skoro skapnęli się po 20 minutach więc zdążyli ją wycofać.

  • A ja myślałem, że dlatego że Panda Free nie robi nic, poza wyświetlaniem ikony

 6. Pozostaje przy wyjsciu brak antywirusa :) Instalowanie antywirusa mozna porownac do instalacji backdoora.

 7. Aaaa. to już wiem czemu wczoraj koleżance wycięło program do fakturowania, firefoxa i inne programy włącznie z samą Pandą. Nawet totalcmd nie byłem wstanie uruchomić z pendrive bo był brak pliku comctl32.dll. Przywróciłem punkt przywracania systemu, ale pewnie jak się podłączy do netu to znowu jej się wszystko wysypie.

 8. Tydzień temu postanowiłem dać szansę Pandzie. Gdzieś wyczytałem że jest dobrym antiwrusem i wygrała jakiśtam ranking… Wczoraj właśnie Panda Free Antywirus zrobiła mi niezły numer. Podczas pracy, od tak, zaczęły mi się programy wysypywać. Błąd jeden, drugi, następny… Nie dało się uruchomić 70% aplikacji. Po restarcie to samo.
  Więc, tryb awaryjny i po odinstalowaniu antywirusa wszystko wróciło do normy. Postawiłem Avasta z powrotem i koniec historii.

 9. Moja dziewczyna, raz na rok siada do komputera, wczoraj dzwoni, ze jakies bledy cos, itd itp. Mysle sobie dziewcze gdzies znow pobladzilo, wroce do pracy i naprawie. Wracam a tu szok, programy sie wysypaly, nie wiadomo o co chodzi, powazna sprawa :) przeskanowalem, nic nie wykrylo, wtf? pozbylem sie pandy i problemy odeszly jak reka odjal :P

 10. Panda ginącym gatunkiem jest ;)

 11. A co jeśli to nie jest błąd tylko faktycznie w usuniętych i zablokowanych plikach były i są wirusy, których nikt inny nie wykrył lub dostał kasę za to by ich nie ujawniać?

  • Mało prawdopodobne, w logach, które przeglądałem na maszynach z Pandami 2015 ten nieszczęsny program nawet własne bilbioteki i niektóre pliki exe sam określił jako potencjalnie niebezpieczne. Pliki te przeniósł do kwarantanny, po czym proponował restart w celu dokończenia ich usunięcia. Niepojęte, ale stało się, brak słów…

  • Skoro Gyn dorobił się własnego trolla, to znaczy że jest już legendą :D

  • to albo ktoś spierniczył aktualizację – tutaj kłania się pojęcie “Brzytwa Ockhama” – link: http://pl.wikipedia.org/wiki/Brzytwa_Ockhama

  • Ech, psujecie taką piękną teorię spiskową…

  • minus1,ja rozumiem że w komputerach bardzo siedzisz,ale Wiedźmina nie czytałeś ? :D
   Może Gynvael się inspirował jakoś, jego pytajcie – ale twój algorytm heuterystyczny minus1 jest jak u Pandy.False Positives…

 12. Jak Panda mogła uznać Windows za wirusa??? Wirusy mają zgrabny kod, bardzo rzadko się zawieszają a więc Windows nie jest wirusem. :)

 13. To i tak nic w porównaniu ze steamem na linucha co podczas deinstalacji robil rm -rf *

 14. Czy oni w ogóle testują swoje produkty przed opublikowaniem?

  • Owszem testują – na klientach

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: