17:17
8/9/2014

2 satelity samodzielnie i niepostrzeżenie odłączyły się od międzynarodowej stacji kosmicznej. To drugi tego typu incydent. Po raz pierwszy 2 inne egzemplarze Cubesatu przypadkowo odłączyły się 23 sierpnia. Celem satelit Cubesat (projekt zakłada 32 sztuki) jest wykonywanie zdjęcia całej Ziemi co 24h.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. A to nicponie.

 2. Szatan?

 3. Mogli je lepiej przymocować np. przybić gwoździami albo przynitować … :D
  Wtedy na pewno nie byłoby takich niespodzianek :]

  • Wtedy pociągnęłyby stację w nieznane i było by witaj przygodo :D

 4. *satelitów!!!

 5. “Celem satelit Cubesat (projekt zakłada 32 sztuki)”
  Proszę jeszcze raz przeczytać źródło :) Projekt zakłada 100 sztuk, ale do tej pory mają 32, z czego 12 zostało wypakowanych (w tym 4 przypadkiem).

 6. Przez chwilę myślałem, że odłączyły się w sensie informatyczny, czyli straciły łączność. Dopiero po chwili pokapowałem, że całkiem fizycznie dały nogę. Albo ktoś im pomógł ;)

 7. Może obcy je porwali albo organizacja Widmo

 8. Ją myślę że taśma byłaby najlepszą

 9. Ale tylko szara… ;]

 10. Wygląda na jakiś błąd w sofcie, aż dziw, że jeszcze nie znaleźli przyczyny

 11. znaleźli znaleźli… Myślisz że właścicielowi Prestiżowej i Międzynarodowej (te dwa słowa są takie na topie, teraz,no nie?) stacji kosmicznej byłoby na rękę przyznać wszystkim dookoła (w tym inwestorom, którzy dają im swój hajs z nadzieją na dobre podejmowanie decyzji przez właściciela f-my) przyznać : “Tak spartaczyliśmy naszą stację kosmiczną, że aż dwie nam odleciały… Ale możecie oddać nam waszą gotówkę, na pewno za rok wypracujemy zysk (rozpadającymi się satelitami?!)”
  Gópi rynek… Po prostu Gópi rynek… Przez “U” z kreską i nawet bez “Ł”

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: