21:43
4/3/2015

Ten sam scam znany jest od lat. Polega na dzwonieniu po ludziach oraz podszywaniu się pod “inżyniera pomocy systemu Windows”, który wykrył problem z komputerem ofiary. Rozwiązanie polega na pomocy w rekonfiguracji systemu tak, aby umożliwić jego zatrojanowanie i wykradzenie danych (haseł do banków, itp.).

Jeden ze scamerów został ostatnio nagrany — a kiedy został zdemaskowany — zaczął grozić niedoszłej ofierze śmiercią (“kroimy takich jak ty i wrzucamy do rzeki”) ;-)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. W Polsce nie przejdzie – każdy do kogo zadzwoni “inżynier”, od razu się rozłączy, bojąc się, że właśnie wykryli że ma pirata.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: