21:43
4/3/2015

Ten sam scam znany jest od lat. Polega na dzwonieniu po ludziach oraz podszywaniu się pod “inżyniera pomocy systemu Windows”, który wykrył problem z komputerem ofiary. Rozwiązanie polega na pomocy w rekonfiguracji systemu tak, aby umożliwić jego zatrojanowanie i wykradzenie danych (haseł do banków, itp.).

Jeden ze scamerów został ostatnio nagrany — a kiedy został zdemaskowany — zaczął grozić niedoszłej ofierze śmiercią (“kroimy takich jak ty i wrzucamy do rzeki”) ;-)

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. W Polsce nie przejdzie – każdy do kogo zadzwoni “inżynier”, od razu się rozłączy, bojąc się, że właśnie wykryli że ma pirata.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: