17:43
9/12/2013

Scaremail to skrypt-rozszerzenie do obsługi poczty. Jego celem jest doklejanie losowej stopki zawierającej “podejrzane” terminy. Celem jest aktywacja PRISM-opodobnych mechanizmów i karmienie ich śmieciami.

Scaremail screenshot

Scaremail screenshot

Tym, którzy chcieliby sobie coś takiego zainstalować zalecamy jednak ostrożność. Chyba nie do końca warto pchać się w filtry NSA “dla samej zabawy“, zwłaszcza, że Wasze dane i siatka kontaktów mogą być później archiwizowane latami.

A już zupełnie na marginesie — w skuteczność tego skryptu nie wierzymy. NSA może bardzo łatwo oodfiltrować maile z tą stopką.

Podesłał skazi


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

16 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. TrackMeNot wysyła randomowe search queries do googla i efekt tego rozszerzenia może być taki sam. Wystarczy, że NYT czy inny Guardian walnie underage *whatever w tytule i też od razu można trafić na “listę”.

  Nie wiem, kto normalny chciałby zwracać na siebie uwagę służb takimi add-onami.

  • chciałbym zauważyć że mało kto normalny czyta niebezpiecznika ;];D

  • Pozostaje czekać na system szyfrujący prawdziwą wiadomość w takiej “lewej” stopce ;) np bomba, szybkowar, maraton = zmień tożsamość, FBI jest na twoim tropie ;)

 2. Pograźniacz – fajne słowo. :-D

 3. Fajny bajer dla terrorystów – można jawnie gadać o zamachach i dodać “Generated by Scaremail”.

 4. NSA nie moze sobie tak po prostu odfiltrowac tych maili, bo wtedy prawdziwi terrorysci zaczeliby dopisywac takie stopki do swoich terrorystycznych wiadomosci ;)

 5. A ja kiedyś pisałem do kolegi esemesa. Nie wyrobiłem się w jednym, i w drugim zostało mi dużo miejsca. Dodałem więc zwrot “Bomba zamach to menda”. Kolega chciał oddzwonić, ale usłyszał że nie ma takiego numeru. Później tego samego dnia dodzwonił się już normalnie. Może i przypadek, ale czasem się z tego śmiejemy.

 6. A kto powiedział, że to nie terroryści. Tusk też podobno uczciwy.

 7. Jak on jest uczciwy to ja jestem święty turecki…

 8. Jak on jest Święty Turecki to ja jestem Jan Paweł Długi…

 9. Jak ty jesteś Turecki to ja jestem święty…

 10. Potrzebujecie captchy do komentarzy:) With great popularity comes even greater spam floodity.

  • I komentarze polityczne rodem z onetu.

 11. “We looted a fact to see the time after time.”
  Poezja.

 12. Wystarczy zaszyfrowac e-mail i wtedy trafia się na listę

 13. A może wystarczy wysłać maila i się trafia na listę?;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: