19:39
14/1/2010

Twórcy BackTracka, najlepszej naszym zdaniem dystrybucji Linuksa dedykowanej wszystkim bezpiecznikom, parę dni temu ogłosili, że do pobrania gotowa jest już czwarta wersja systemu.

Zainteresowany bezpieczeństwem? Sprawdź nasze szkolenia z bezpieczeństwa sieci i webaplikacji.

Co nowego w Backtracku 4

System zmigrował na Debiana (Ubuntu) i został zaktualizowany do jądra 2.6.30.9. W BackTracku poprawiono zauważone w poprzednich wersjach błędy, a twórcy zapewniają, że wraz z najnowszą wersją dostarczyli nowych narzędzi (czy ktoś ma ich listę?). Projekt dorobił się też nowej strony internetowej.

Backtrack 4 download

Pobierz BackTrack 4 LiveCD

Do pobrania udostępniono dwie wersje BackTracka 4: Obraz .iso oraz maszynę wirtualną. System można też zainstalować na dysku USB korzystając z tej instrukcji.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

11 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. eh backtrack niestety stracil swoja szybkosc od przesiadki na debiana… ale jestem pod sporym wrazeniem jesli chodzi o uniwersalnosc w tej wersji dodano ciekawe narzedzia do kopiowania i podrabiania rfid :D

 2. Ja jeszcze nie ściągnąłem, ale ktoś kto już ma może rozglądnie się w changelog’u za listą nowych narzędzi?

  PS. “Pobierz (…) LiveCD”: 1570 MB to chyba trochę dużo jak na *CD* ;-)

 3. Dostarczyli nowe sterowniki do wi-fi ?

 4. […] zajmujących się testowaniem bezpieczeństwa sieci i sytemów komputerowych od lat królem jest BackTrack (obecnie w 4 wersji). Na horyzoncie widać jednak nowego gracza — Ubuntu Pentest […]

 5. […] przystąpić do akcji, a nie chce im się czekać na kilku-tygodniowy shipping z Chin, proponujemy Backtracka 4. Jest dostępny za darmo. Pendrive’a, niestety, musice kupić sobie […]

 6. Witam mam pytanko czy te wersje backtrack4 działajom na windows xp.
  Z góry dziąkuje :) :) :)

 7. Niestety nie. Działa za to bez żadnych windowsów, nawet nie potrzebuje dysku twardego. Zaskoczony? A tak w ogóle to proponuję powrót do szkoły bo jak się okazuje “polska język trudna język” jak mawiają obcokrajowcy.

 8. No brawa, wielkie Brawa. Ale pytanie Dawida ( cytowane poniżej ), naprawdę położyło mnie na podłogę :)
  “dawid 2010.06.15 15:09 | #

  Witam mam pytanko czy te wersje backtrack4 działajom na windows xp.
  Z góry dziąkuje :) :) :)”
  Widać kto nie czyta ze zrozumieniem, lub nie potrafi czytać. A napisane -czwarta wersja SYSTEMU . . .

 9. […] oraz backtrack linux — serwisy dla […]

 10. czesc. mam pytanko czy cos dodali szczegolnego w sensie wardrivingu z wpa, wpa2 ?

 11. Czy mogę zainstalować na OS X ?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: