14:36
9/1/2014

W dniach 27–28 stycznia 2014 roku na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się sympozjum seQre 2014, poświęcone perspektywom rozwojowym i wdrożeniowym kryptografii kwantowej. Rejestracja dostępna jest na stronie: http://seqre.net/seqre2014
do dnia 18 stycznia 2014 roku (ilość miejsc jest ograniczona).

plakat seqre

W obliczu zagrożeń związanych z rozwojem prac zmierzających do skonstruowania w pełni funkcjonalnego komputera kwantowego, który byłby w stanie złamać klasyczne algorytmy informatyczne, kryptografia kwantowa (QKD) szczególnie zyskuje na znaczeniu, stając się obiecująco alternatywą dla stosowanych obecnie kryptosystemów. Stanowi ona jedyne zabezpieczenie przed ewentualnym atakiem z wykorzystaniem komputera kwantowego.

Systemy oparte na regułach kryptografii kwantowej już teraz są stosowane w sektorze bankowości, w Szwajcarii, Luksemburgu, Niemczech, Austrii oraz w Japonii i USA, wyznaczając nowe standardy zabezpieczeń kluczowych danych i najważniejszych łącz komunikacyjnych.

Sympozjum seQre 2014 nie przypadkiem odbywa się we Wrocławiu, który jest trzecim miastem na świecie, gdzie wdrażana jest eksperymentalna sieć kwantowa QKD. Sympozjum ma za zadanie przedstawienie aktualnego stanu rozwoju kryptografii kwantowej. Skupi ekspertów IT, przedstawicieli firm wdrażających QKD w bankowości i administracji, jak również najwybitniejszych specjalistów w zakresie kryptografii kwantowej. Wykłady plenarne wygłoszą prof. N. Gisin, prof. A. Ekert, prof. V. Makarov, Dr A. Poppe, Dr. Tamaki, prof. M. Kuś, jak również przedstawiciele wszystkich aktywnych firm komercjalizujących kryptografię kwantową: IDQuantique (Genewa), AIT (Wiedeń), Sequrenet (Paryż), MagiQ (Nowy Jork), Toshiba (Cambridge/Tokio), NTT (Tokio). Poza prelekcjami w programie przewidziano demonstracje i warsztaty wiodących na świecie komercyjnych systemów kryptografii kwantowej oraz certyfikowane przez NLTK/LFPPI/PWr. krótkie praktyczne szkolenie z zakresu kryptografii kwantowej w j. polskim.

Sympozjum seQre 2014 organizowane jest przez Laboratorium Fizycznych Podstaw Przetwarzania Informacji, Narodowe Laboratorium Technologii Kwantowych, przedstawicieli Instytutu Fizyki, Instytutu Informatyki i Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej oraz firmę CompSecur, spin-off PWr. w zakresie bezpieczeństwa IT. Sympozjum pod patronatem Rektora Politechniki Wrocławskiej i Prezydenta Wrocławia  gościć będzie Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Prezesa Związku Banków Polskich.
Serdecznie zapraszamy zainteresowanych do udziału w Sympozjum.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. W jakim jezyku bedzie to sympozjum?

  2. 200 euro… ciekawe na czym będzie polegać to “krótkie szkolenie”

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: