17:03
1/7/2015

* SGB Bank się zapętlił

I rozesłał dziś do klientów (a przynajmniej części) wyciągi 53 razy…

SGB Bank

SGB Bank

Może sprawka “przestępnej” sekundy?

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

11 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. To samo miałem dziś z fakturą od extravoip.pl
  http://postimg.org/image/s16o3za5t/

 2. to absolutnie celowe działanie na wypadek, gdyby pierwsze 52 maile trafiły do spamu.

 3. To był ostatni wyciąg ze starej karty, ciekawe czy dostanę 53 nowe MasterCardy…

 4. Ja kiedyś od boś banku dostawałem 10 razy ten sam wyciąg listownie, czasami na każdym były lekko inne stopy procentowe.

 5. “przestepczej” godziny haha ^^

 6. > Może sprawka “przestępnej” sekundy?

  Jeżeli wysłane zostało z Linuksa to obstawiam że tak :) W takim wypadku, zapewne pojawił się problem wydajnościowy spowodowany przez “przestępczą” sekundę. Restarty nie pomagały bo aplikacja nie była przyczyną problemu :)

  W każdym razie, z moich obserwacji wynika, że faktycznie przetoczyła się seria awarii w okolicach godziny 2 i ciężko nie powiązać tych dwóch faktów. Na szczęście było chyba lepiej jak 3 lata temu :)

  ps:
  Jeżeli to był leap second, to komuś się tutaj czas rozjeżdża :)

 7. Zaśmiałbym się, gdybym ostatnio nie zrobił czegoś podobnego… w naszym sofcie do mailingu źle opisałem etykietki kontrolek w opcjach wysyłki i klient przez to źle ustawił mailing – unit testy nie miały prawa tego wykryć. Klient myślał, że ustawił przypomnienie systemowe aby wysyłało się co 10 dni a ustawił, co 10 minut :P

 8. cieszcie się że usługa przesłania wyciągu mailem nie jest płatna (a są banki co za podobne rzeczy każą sobie płacić). bankozłodzieje skasowali by 53 razy.

 9. A tam, czepiacie sie. Mejl dotarl? Dotarl! :)

 10. Przestępcza sekunda spowodowała u mnie lokalne zakrzywienie czasoprzestrzeni – moja hodowla uptime’u wyrobiła ponad 106% normy! System był down minus miesiąc! Yabba dabba doo!

  $ uprecords

  up 533 days, 11:10:59 | since Thu Feb 13 17:41:28 2014
  down -30 days, -21:-37: | since Thu Feb 13 17:41:28 2014
  %up 106.149 | since Thu Feb 13 17:41:28 2014

 11. Najważniejsze, że nie było ataku. Tak jak było to w przypadku innego banku.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: