23:05
24/11/2013

Niektórzy twierdzą, że siedzibą stworzonego niedawno NCK będzie Legionowo.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.
 

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. ohoho – to z pewnością będzie mnóstwo chętnych do pracy na takim zadupiu!

 2. matja
  A byłaś/byłeś w Legionowie, że takie bzdury piszesz? Wiesz chociaż gdzie to jest czy google maps ci do tego jest potrzebne? Lokalizacja jest w miejscu dawnej 1 dyw. im T. Kościuszki, z centrum Warszawy można w 20 min dojechać SKM, nie ma to jak się popisać brakiem wiedzy publicznie.

  • Tak, wiem gdzie jest Legionowo. Skoro według Ciebie to taka rewelacyjna lokalizacja, to czemu większość dużych firm preferuje centrum Warszawy, bądź mokotowskie zagłębie biurowe? Komenda główna policji też jakoś znajduje się w centrum. Ministerstwa też dziwnym trafem w Warszawie. Można by tak wymieniać… Już widzę jak chętni do pracy w Legionowie kryptolodzy będą walić drzwiami i oknami do policji.

  • Legionowo, bo blisko do Bialobrzegow – a tam Centrum Bezpieczenstwa Cybernetycznego wojska, oraz do Zegrza – bo tam jest szkola oficerska wojsk lacznosci.

 3. Co z tego, że poza dużym miastem, co z tego, że większość dużych firm preferuje centrum miasta albo jakieś “office parks”? Te firmy preferują to bynajmniej nie dlatego, że pracownicy mają blisko do centrum (bo niekoniecznie blisko do domów). A sprawa kryptologii to coś ważniejszego niż zwykły biznes a NCK to nie “duża firma”. Jak podasz dokładne lokalizacje węzłów telekomunikacyjnych i fizyczną topologię systemu CATEL to można przyznać Ci rację, niech se wybiorą “centrum Warszawy”. Nie wiem jakie czynniki mają wpływ na decyzję ale lokalizacja poza większym miastem odrobinę zwiększa niezależność i bezpieczeństwo obiektu.

 4. Do Legionowa nie jest daleko.
  Nie takie trudy się znosi w imię dobra Ojczyzny a i nad zalew blisko ;)

 5. to w Zegrzu powstała jakaś nowa szkoła oficerska? ciekawe …

 6. po pierwsze w zegrzu oficerki nie ma juz … z 10 lat,
  po drugie co do nck “matja” nie masz w ogóle pojęcia o czym piszesz… użyłbym stwierdzenia “*****” ale jakoś przeżyje i nie użyje ;) … co do cbc owszem lokalizacja nie jest poufna. Dlaczego nck w Legionowie Matja wystarczy pomyśleć… ale co do tego to już ty się trochę wysil… ;) BioZ opisał to w sumie w krótki i wystarczający sposób.
  Co do kryptologów… jakbyś zarabiał ich pieniądze albo z czystej pasji chciał pracować naukowo w ogóle byś nie poruszał tematu lokalizacji… apropo Legionowo to jeden z największych powiatów :) A ty jesteś słoik ;)

 7. Nie ma o co kruszyć kopii. Nie jest ważna lokalizacja. Ona jest przeważnie jawna. Ważne jest to co w środku. Do tego mają dostęp tylko osoby uprawnione.

 8. Z zarobkami szału nie ma – starszy specjalista, czyli dyrektor badań nad szyframi jednorazowymi ma w porywach 6-7kPLN. Do tego zero uprawnień i odpowiedzialność za wszystkich.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: