20:34
29/11/2009

Już niebawem miejsca zbrodni będą skanowane specjalnym, trójwymiarowym skanerem, a następnie przenoszone jako mapy do sieciowej gry komputerowej. Dzięki temu zabiegowi, kriminalistycy z innych części świata będą mogli pomagać w rozwiązywaniu sprawy.

Wirtualne laboratorium nazwano IC-CRIME i oparto na silniku Unite znanym m.in. z takich gier jak “FusionFall” i “VooDude“. Technika trójwymiarowego skanowania pozwoli dokładnie przenieść do wirtualnego świata każdy, nawet najmniejszy obiekt znaleziony na miejscu zbrodni, a możliwości silnika gry komputerowej ułatwią tworzenie symulacji prezentujących domysły odnośnie tego, co działo się na miejscu zbroni. Oprócz przyglądania się miejscu zbrodni, kryminalistycy będą mogli prowadzić dyskusje i wymieniać się dokumentami.

przykład sceny zbrodni zeskanowanej w trójwymiarze

IC-CRIME dostępna będzie poprzez stronę internetową (za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej). Niestety, miłośnicy kryminałów i serialu CSI “Kryminalne Zagadki” nie będą mogli uczestniczyć, ani nawet przyglądać się trójwymiarowym scenom zbrodni… no chyba, że uda im się skutecznie przeprowadzić phishing na jakimś mundurowym ;)

Przeczytaj także:

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. “takich gier jak “FusionFall” and “VooDude“.”
    Jak juz kopiujesz to tlumacz na polski :).

  2. A temu (https://niebezpiecznik.pl/wp-content/uploads/2009/11/KitchenMurder3.jpg) to co tam wlali? Fasolke po bretonsku :)?
    A to na scianie? Keczup? :)
    Nie moge sie powstrzymac :).

  3. No po raz kolejny życie dogania s-f. W powieści Dukaja „Czarne oceany” tak właśnie policja dokumentowała sceny zbrodni, dodatkowo wszystkie obiekty były interaktywne.

  4. Silnik nazywa się Unity/Unity3D a nie Unite, i powstaje na nim jakies 48% _wszystkich_ gier, a nie dwie

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: