7:00
2/1/2018

BZ WBK prezentuje na swoich bankomatach ciekawe ostrzeżenia:

Skimmer czy nie?

Skimmer czy nie?

No i teraz zagadka — czy powyższy bankomat ma założony skimmer, czy nie? :)

Dziękujemy za fotkę Maciejowi

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. A wystarczy użyć BLIKa przy wypłacie, aby nie mieć problemu ;)

 2. Pewnie nie, bardziej bałbym się wystających syfów, ale ten BZ WBK dla mnie już i tak nie istnieje po wypowiadaniu ludziom umowy, za to tylko że kupili krypto.

  • “ludziom”? – ilu?

  • Nawet jednemu to za dużo.Obrót kryptowalutami w Polsce nie jest zakazany.

  • Kolejny, który wszystko wie. Poczytaj sobie dokładnie za co zamknęli konto i głupot nie pisz.

 3. Takie ostrzeżenia pojawiają się u nich od lat. Konkretnie odkąd zaczęli zakładać na bankomaty nakładki wyglądające jak skimmery, argumentując to tym, że nie da się wtedy założyć skimmera.

 4. Najciekawsze, że autor p. Maciej dokonał auto-deanonimizacji swoim odbiciem w prawym górnym rogu fotografii ;-)

  • Hahahaha.

  • Jestem młody, piękny, dlaczego miałbym się ukrywać? ;-)
   A tak na prawdę, to zapominałem przyciąć przed wysłaniem. Zauważyłem to chwilę po wysłaniu, ale stwierdziłem, że w sumie nie mam się czego wstydzić i olałem.

 5. 100-200 USD u “producenta”

  https://www.alibaba.com/product-detail/ATM-Skimming-Skimmer-ATM-Model-ATM_60125967382.html

  • Ciekaw tylko jestem co komu po tym skoro przy przelewach i tak potrzebny jest kod sms który wysyłny jest na komórkę :)

  • Nie wiem jak w Polsce, ale w UK jeśli terminal nie przyjmie chipa to można przeciągnąć kartą przez czytnik i podpisać sie na rachunku (podpis jest – albo i nie jest – weryfikowany z tym na karcie).
   A zatem jeśli ktoś by chciał sklonować kartę to może jej użyc na przykład aby zapłacić za paliwo na stacji.

   Pracuję m.in dla Ingenico i NCR i wymieniam niedziałające terminale płatnicze. Często jestem świadkiem jak obsługa stacji benzynowych zezwala na płatność poprzez użycie paska magnetycznego karty w sytuacji kiedy wyrobione styki czytnika nie są w stanie rozpoznać chipu karty.

  • To polecenie terminala: “użyj czytnika magnetycznego”. Przy próbie wykonania czynności odwrotnej (użycie najpierw paska) terminal poprosiłby zapewne o włożenie karty do czytnika EMV.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: