22:18
19/5/2013

A dokładniej, nie zapewnia end-to-end encryption, jeśli ktoś miał wątpliwości, dowód tutaj. W skrócie, Skype wyciąga z przesyłanych wiadomości co najmniej URL-e HTTP i HTTPS.

Jeszcze raz przypominamy, że jeśli ktoś przesyła “delikatne” treści przez internet, powinien zaszyfrować je przed wrzuceniem do sieci, np. przy pomocy darmowego gpg implementującego protokół OpenPGP.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Gadu Gadu robi identycznie, jakby ktoś był zainteresowany.

 2. Jeszcze raz przypominamy, że jeśli ktoś przesyła “delikatne” treści przez internet, powinien zaszyfrować je przed wrzuceniem do sieci, np. przy pomocy darmowego OpenGPG

  A nie OpenPGP? ;)

 3. s/OpenGPG/OpenPGP
  GPG jest z definicji open :D

 4. Gadu-Gadu robi tak samo…
  (możecie sobie łatwo sprawdzić)

  Dlatego polecam OTR ;-)

 5. A to k**** !!
  Nie wiedzialem o tym. Robie natychmiastowa deinstalacje Skype, Gadu Gadu, Tlena itp.

  • Zacznij używać SSH i ‘chat’ z konsoli ;)

 6. XMPP ;)

 7. A Cryptocat? To jest świetne narzędzie do komunikacji. A z gpg (podwójne szyfrowanie) + tor i ho ho jesteśmy bezpieczni :)

  • TOR? Dlaczego w takim razie nie Torchat? A dla paranoików Torchat przez Pidgina szyfrującego OTR. Miłe, wygodne i integrujesz FB, GG i bezpieczną komunikacje …

 8. Gadu-Gadu robi jeszcze lepsze rzeczy, nie uwierzycie jak bardzo byłem zdziwiony gdy po 6 miesiącach nieużywania wszedłem na gadu-gadu, ale nie chciało mi się ściągac, więc wszedłem przez ich stronę GG dot pl, co się okazuje – mogłem otworzyć rozmowę z dowolną osobą nawet o rok wstecz – pełna treść rozmów, po prostu wszystko na ich serwerze.

  • A myślisz że skype nie przechowuje pełnych treści rozmów na swoim serwerze? Robi dokładnie to samo.

 9. Pewnie trzyma, wystarczy sprawdzić np odpalając na telefonie – sa rozmowy przeprowadzone na kompie

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: