18:40
12/11/2012

iSight Partners to firma wynajęta przez PayPala do zbadania ataków DDoS, których celem był PayPal w ramach akcji Anonimowych o nazwie Operation Payback. Firma iSight podejrzewała o DDoS-owanie 16-latka i zwróciła się do Skype’a (dla którego iSight również pracuje) o przekazanie danych chłopaka. Skype dane wręczył, a iSight przekazał je holenderskiej policji — ta zamknęła nastolatka.

Teraz pojawia się pytanie, czy Skype zrobił dobrze, czy źle? Firma twierdzi, że nie udziela informacji na temat swoich użytkowników bez decyzji sądu (a tu takiej nie było).

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

18 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Wyjdzie to będzie mógł pozwać, proste.

  • Dowody pochodzące z przestępstwa nie mogą być brane pod uwagę w postępowaniu. Jeśli więc Skype przekazał dane nielegalnie, to chłopak może od razu go pozwać, wyjść, dostać odszkodowanie od państwa i założyć sprawę Microsoftowi.

  • @wergg: Tak jest w Stanach, nie w Europie…

  • @wergg, a Ty angaż w Bollywood. Too much TV.

  • Nie wiem, czy w Stanach, ale w Polsce na pewno (zakładam więc, że w znacznej czesci europy tak samo – poza bodajże UK mamy stosunkowo podobny u podstaw system prawny). Spróbuj np. przedstawić nagranie z twojego własnego (czyli nielegalnego) podsłuch – sąd nie ma prawa brać go pod uwagę w postępowaniu.

   Jedyną opcją jest chyba tylko regulamin Skype, w którym zgadzasz się na przekazanie takich danych. Bo nie wierzę, żeby MS lekkomyślnie ot tak sobie przekazał dane, nie zastanawiając się nad konsekwencjami.

  • Gucio. W PL sądy akceptują dowody pozyskane drogą nielegalną. Sprawdzone. Działa.

  • @asfd
   W Polsce obowiązuje teoria owocu zepsutego drzewa.

  • @asfd: W Polsce sądy decydują o dopuszczeniu dowodów bez względu na pochodzenie, ale robią to według własnego widzimisię.
   Co do kwestii podsłuchu: jeśli nagrywasz kogoś we własnym domu, nawet bez jego wiedzy podsłuch nie jest nielegalny. O legalności podsłuchu decyduje udział osób trzecich przy jego podkładaniu – u siebie możesz nagrać co ci się podoba, jeśli założysz pluskwę sąsiadowi, możesz iść siedzieć.

 2. Byc moze przed przejeciem przez microsoft tak bylo, jak widac juz nie jest.

 3. Ten 16latek blokował dotacje do wikileaks. Dobrze mu tak C:

  • obyś trollował

  • Angielski nie bardzo? To wlasnie PayPal blokowal.

  • Ale blokowali gdy PayPal odmówił transakcji na rachunek wikileaks…
   Zaplecze ‘wiedzy’ nie bardzo? To właśnie dla wikileaks była cała akcja.

 4. Kasa to kasa, nieważne z jakich źródeł….. tylko tyle powiem.

 5. Oficjalnie firma nie udziela. Nieoficjalnie – miało się nie wydać…

  • Ciekawe jak?

 6. Oczywiście, że źle.

 7. >A spokesman for Skype, which was recently acquired by Microsoft, says the company takes its customers’ privacy very seriously.

  roflcopter.png

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: