10:14
31/5/2011

Przeciwnicy Microsoftu i teorii spiskowych się ucieszą. Skype niedługo po podpisaniu umowy z Microsoftem wywinął brzydki numer — na komputerach swoich użytkowników na siłę zainstalował oprogramowanie EasyBits Go.

Skype instaluje EasyBits Go

Skype tłumaczy , że to pomyłka, ale użytkownicy są oburzeni. Powody są dwa:

Skype

Skype

 • Instalacji nie dało się przerwać, nawet po kliknięciu “anuluj” program i tak był instalowany w systemie.
 • EasyBits Go jest trudny w odinstalowaniu. Mimo, że można go usunąć przez “dodaj usuń programy”, to program nie jest odinstalowywany z systemu w całości — pozostają wtyczki do Skype’a.

Łukasz, który jako pierwszy dał nam znać o tej wpadce Skype’a, napisał:

Włączony Skype zapytał mnie czy chcę [zainstalować] coś tam z grami (wyskoczyło okienko), uprzejmie wcisnąłem ‘może później’, z naciskiem na ‘może’. Niedługo potem firewall pyta mnie czy Easybits GO ma uzyskać dostęp do internetu.

Jak odinstalować EasyBits Go?

Jeśli macie problemy z odinstalowaniem oprogramowania EasyBitso to możecie skorzystać z udostępnionego przez producenta deinstalatora (exe) — jeśli oczywiście ufacie firmie EasyBits, że nie zawiera on żadnych niespodzianek ;)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

17 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. PortableApps.com oferuje bezinstalacyjną wersję Skype. Sądzę, że również pozbawioną ewentualnych niespodzianek. ;)

 2. Linuxowe skype nie ma tego śmiecia :)

  • Wersja na Maca też nie.

 3. O, coś w tym jest, też się nagle to u mnie pojawiło.

 4. Instalujemy zamknięty kod Skype, będący pod pieczą Microsoftu, w tle instaluje się zamknięty kod malware, do którego usunięcia potrzebny jest soft o zamkniętym kodzie od producenta tegoż malware. To tak jak pójść do domu rozpusty, skorzystać ze wszystkich dostępnych usług bez zabezpieczeń i wyjść z przekonaniem iż nie ma się czego bać :-)

  BTW: to z tego co pamiętam jest już druga wpadka Skype z instalowaniem cichaczem “dodatkowych ficzerów”.

 5. Mac OS X jak zwykle „Not affected”? ;-)

  • Nie, posiadacze tak zajęci walką z Mac Guardem, że jeszcze nie mieli czasu Skype’a sprawdzić ;]

 6. “Skype niedługo po wykupieniu przez Microsoft wywinął brzydki numer”

  Prosiłbym bzdur nie powtarzać, bo się robi kolejny blogo-fakt polskiego Internetu. A później dzieciaki powtarzają takie rzeczy.
  Nikt nikogo jeszcze nie kupił. Zawarto wstępne porozumienie w sprawie fuzji Skype i Microstu:
  http://matipl.pl/2011/05/27/skype-wczorajsze-problemy-z-dostepnoscia/

  • Uwaga do redakcji: skoro powyższa uwaga została zastosowana a artykuł zmieniony, stara wersja powinna znaleźć się w tagu del, albo w inny sposób powinna pojawić się informacja, że artykuł był zmieniany. Poza tym, miłe byłoby wytłumaczenie, co to jest ten EasyBits Go. ;)

 7. W Debianie mnie się nic nie pytał ;) Ale to pewnie już ostatnia wersja Skype na *n*x więc też mogę ponarzekać…

 8. A mnie się Skype zapytał czy zainstalować.
  Pojawiło się okienko, że jest dostępna nowa funkcjonalność,
  coś tam do gier. Zaznaczyłem, że nie jestem zainteresowany i nic się nie zainstalowało.

 9. Instrukcja odinstalowania: http://ittechblog.pl/2011/05/29/easybits-go-skype-jak-usunac/

 10. win7x64 wolny od smiecia, ale to pewnie dlatego ze mam wszystkie “ficzery” od skypa poblokowane na sztywno [ tak, skype dziala normalnie, jesli by ktos pytal ]
  jedyne co mnie ostatnio wkurza w nowej wersji to zajmowanie portow [ cholera wie po co ], blokowanie przepustowosci lacza [ to pewnie przez porty i cholera wie co jeszcze ] no i wyskakujace nachalnie okienka zeby zakupic kredyt u nich

 11. “Przeciwnicy Microsoftu i teorii spiskowych się ucieszą.”
  Nie rozumiem dlaczego przeciwnicy teorii spiskowych mieliby się ucieszyć.

  Co do skajpa to trochę chamówa, ale w sumie ich program więc nic mi do tego.

 12. […] został przedstawiony na niebezpieczniku, gdzie jeden z czytelników skomentował go następująco: Instalujemy […]

 13. […] połączenia. Skype o “problemie” wie od pół roku i jak do tej pory nie reguje… Inne błędy zdarza mu się łatać […]

 14. Taaa na takich kozaków bardzo się przydaje spyboot lub inne ostrzejsze programy często dosyć agresywanie ;) usuwające niechciany malware, spyware. Jak co to do samej instalacji Skype to zamieszczam filmik jak bezpiecznie ściągnąć i przejść przez wszystkie kroki instalacji. W nowej wersji już chyba nie ma takich bajerów http://www.youtube.com/watch?v=UqfdvagjEaE

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: