8:44
20/7/2015

W sobotę w samochodzie znaleziono martwego 46-letniego oficera połudnowokoreańskiej Agencji Wywiadu. Obok niego znajdował się pożegnalny list, który — wedle relacji koreańskiej policji — informował, że “Korea Południowa naprawdę nigdy nie szpiegowała cywili ani nie inwigilowała czynności związanych z wyborami”. Oficer najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. W dalszej części listy wspominał o przemęczeniu pracą i o fakcie zniszczenia przez niego pochodzących ze śledztwa danych obciążających Koreę Północną (ze względu na możliwość ich mylnej interpretacji).

We wtorek Koreańczycy przyznali, że kupili program RCS od Hacking Teamu z licencją na 20 “stanowisk”, ale oświadczyli iż używali go tylko do szpiegowania północnokoreańskiego reżimu oraz “w celach badawczych”. Jak jednak informuje NY Times, w Korei Południowej znane są sprawy nielegalnego podsłuchu prywatnych rozmów obywateli.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. a czy te programy hacking teamu były kierowane tylko do instytucji rządowych czy obsługiwali także klientów prywatnych ?

    • tylko do instytucji rządowych celem wykorzystania przez ludzi co stoją za politykami i ministrami ..

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: