12:12
2/8/2016

* Śmieszna wpadka spamera

Ciekawą scamerską wiadomość podesłał nam czytelnik Kamil.

Sam sposób podawania e-maili jest pomysłowy, ale to pozycja numer 2 budzi nasz największy uśmiech, zwłaszcza, że czytelnik Kamil dysponuje e-mailem zaczynającym się na “t” w domenie onet.pl, a więc nie pasującym do listy powyższych.

Naciągaczowi proponujemy w aktualizacji zrobić wersję z wyrażeniem regularnym na zwycięzcę, dla ambitniejszych odbiorców ;)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

15 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Świetny post – oby więcej takich

 2. Gdzieś spotkałem się z opinią, że takie zabiegi są podobno celowe: odsiewają spostrzegawczych nie musząc na nich marnować więcej czasu (i tak szanse na ich oskubanie są małe), a skupiają się na tych, którzy pomimo tego wezmą udział w zabawie.

  • Tak sie robi, natomiast tutaj jest to (chyba) zbyt ewidentne. Templejciarka się raczej wykrzaczyła.

  • Ta, ja też raczej obstawiam awarię systemu korespondencji seryjnej. To o czym OP mówi to raczej rzeczy typu “dyslekcyjna” gramatyka/ortografia.

  • dysleksja, nie dyslekcja

  • Celowo tak napisałem, zobacz cudzysłowy.

  • A co da ten odsiew?

 3. ja odjakiegoś czasu dostaje emaile od: %GIRL_NAME Lappin %GIRL_NAME Mularz

  • Dokładnie, %GIRL_NAME to ostatnio bardzo popularne imię. Narodziła się nowa Tradycja… ;)

  • Ja parę razy dostałem od gostka z imieniem %BOY_NAME.

  • Ja też dostaję takie maile.

 4. A to ja dostałem maila “Portfel grubosci Chcesz sie” od: “%GIRL_NAME Penkala ” :)

  • 46 lat rozsyłania spamu po świecie (wpierw listownie wysyłali) i nadal się Nigeryjczycy nie nauczyli jak pisać po polsku :/

 5. tutaj nie mial jak ktos wziac udzialu w zabawie wiec … to nie to :)

 6. dysleksja, nie dyslekcja

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: