1:20
5/2/2015

Brian opisuje ciekawy przypadek smishingu. Przestępcy podszywają się pod bank i wysyłają SMS-y z treścią dot. “blokady karty z przyczyn bezpieczeństwa“. Jednocześnie ofiara jest instruowana, żeby skontaktować się z numerem telefonu “infolinii”, na której będzie można (po weryfikacji) odblokować kartę.

Jeśli klient zadzwoni na infolinię to usłyszy uprzednio przygotowane nagranie typu

“Witaj w banku X, twoja karta została zablokowana ze względów bezpieczeństwa. Aby ją odblokować, naciśnij 1”

…a potem prośbę o podanie numeru i daty ważności karty oraz innych danych.

Żeby było śmieszniej, infolinia w przypadku scamu opisywanego przez Briana, była zhackowanym VoIP-em hotelu Holiday Inn…


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. A ja jestem z polski i też mi nie działało ;d dziwnie te pakiety lecą ;d

  2. […] znacznego wzrostu bardziej wyrafinowanych form phishingu jak smishing, to oczywiście poczta elektroniczna pozostaje najważniejszym i najczęściej wykorzystywanym […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: