20:52
24/5/2015

SnoopSnitch to aplikacja dla użytkowników Androida, która monitoruje komunikaty sieciowe i na tej podstawie ostrzega przed możliwymi atakami (w tym także podsłuchem poprzez IMSI Catchery).

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

11 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Warto było dodać, że do instalacji niezbędny jest root.

 2. Jest wpisany w dislamer,

 3. Działa tylko z Qualcommem?

 4. A skąd wiadomo, że ta aplikacja nie jest “pod fałszywą flagą” i sama nie służy do inwigilacji użytkownika tejże aplikacji? Dla niepoznaki może wyłapywać niektóre próby inwigilacji przez konkurencyjne wywiady.

  • Jak nie wiadomo to nie instaluj. Po co ryzykować ?

  • Bo jest open-source? Jak nie wierzysz to pobierz źródła, skompiluj i sprawdź, czy kod Dalvika jest identyczny. Jak dalej nie wierzysz to przejrzyj źródła i samodzielnie zweryfikuj. :P

  • @marsjaninzmarsa – faktycznie to jest open source, ale czy Ty zweryfikowałeś tę aplikację? Nie każdy ma wystarczające kompetencje i wystarczająco dużo czasu, by to zrobić. Poza tym, taką weryfikację należałoby robić przy każdej aktualizacji.

  • “Złośliwa aktualizacja” to dziś genialny sposób na rozpowszechnienie malware’u – piszemy apkę latarkę albo jakieś inne g… byleby czymś się wyróżniała czekamy i obserwujemy licznik instalacji. W pewnym momencie wprowadzamy śmiecia….
   Dzisiaj nie tylko instalacja apki a także włączenie telefonu jest już niebezpieczne. Ostatnio włączyłem świeżo zakupionego LG i ilość regulaminów i koniecznych zgód do zaakceptowania mnie przytłoczyła a jak to wszystko przeczytałem co oni mają zamiar kolekcjonować to włos mi się zjeżył… Tak więc samo posiadanie smartfona wystarczy żeby być inwigilowanym. Tak więc pozostaje Nokia 8210 a jak potrzeba coś na te imsi catchery to w drugiej kieszeni coś z cyanogenmod’em

 5. w przeciwienstwie do AIMSICD potrzebny root, a funkcjonalnosc ta sama.

 6. @marsjaninzmarsa zeby rzeczywiscie miec pewnosc trzeba tez sprwdzic zrodla i kod kompilatora :)

 7. Znalazłem przypadkowo ciekawą stronę: http://x-cellular.com/phones.html
  Stare telefony w interesujących wersjach. Tylko ceny trochę spore ale cóż bezpieczeństwo kosztuje.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: