20:52
24/5/2015

SnoopSnitch to aplikacja dla użytkowników Androida, która monitoruje komunikaty sieciowe i na tej podstawie ostrzega przed możliwymi atakami (w tym także podsłuchem poprzez IMSI Catchery).

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.
 

11 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Warto było dodać, że do instalacji niezbędny jest root.

 2. Jest wpisany w dislamer,

 3. Działa tylko z Qualcommem?

 4. A skąd wiadomo, że ta aplikacja nie jest “pod fałszywą flagą” i sama nie służy do inwigilacji użytkownika tejże aplikacji? Dla niepoznaki może wyłapywać niektóre próby inwigilacji przez konkurencyjne wywiady.

  • Jak nie wiadomo to nie instaluj. Po co ryzykować ?

  • Bo jest open-source? Jak nie wierzysz to pobierz źródła, skompiluj i sprawdź, czy kod Dalvika jest identyczny. Jak dalej nie wierzysz to przejrzyj źródła i samodzielnie zweryfikuj. :P

  • @marsjaninzmarsa – faktycznie to jest open source, ale czy Ty zweryfikowałeś tę aplikację? Nie każdy ma wystarczające kompetencje i wystarczająco dużo czasu, by to zrobić. Poza tym, taką weryfikację należałoby robić przy każdej aktualizacji.

  • “Złośliwa aktualizacja” to dziś genialny sposób na rozpowszechnienie malware’u – piszemy apkę latarkę albo jakieś inne g… byleby czymś się wyróżniała czekamy i obserwujemy licznik instalacji. W pewnym momencie wprowadzamy śmiecia….
   Dzisiaj nie tylko instalacja apki a także włączenie telefonu jest już niebezpieczne. Ostatnio włączyłem świeżo zakupionego LG i ilość regulaminów i koniecznych zgód do zaakceptowania mnie przytłoczyła a jak to wszystko przeczytałem co oni mają zamiar kolekcjonować to włos mi się zjeżył… Tak więc samo posiadanie smartfona wystarczy żeby być inwigilowanym. Tak więc pozostaje Nokia 8210 a jak potrzeba coś na te imsi catchery to w drugiej kieszeni coś z cyanogenmod’em

 5. w przeciwienstwie do AIMSICD potrzebny root, a funkcjonalnosc ta sama.

 6. @marsjaninzmarsa zeby rzeczywiscie miec pewnosc trzeba tez sprwdzic zrodla i kod kompilatora :)

 7. Znalazłem przypadkowo ciekawą stronę: http://x-cellular.com/phones.html
  Stare telefony w interesujących wersjach. Tylko ceny trochę spore ale cóż bezpieczeństwo kosztuje.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: