19:43
3/9/2012

Sony znów zhackowane!

Echa trwającego przeszło miesiąc przełamywania, dzień w dzień, zabezpieczeń serwerów PSN należących do Sony powoli dogasają… wtem! Grupa NullCrew włamała się na stronę mobilną firmy.

Sonymobile.com hacked

NullCrew w internecie opublikowało bazę danych strony sonymobile.com

sonymobile.com dump

sonymobile.com dump

oraz informację, że jest to jeden z 8 serwerów Sony, które udało im się włamać:

Sony, we are dearly dissapointed in your security. This is just one of eight sony servers that we hve control of. Maybe, just maybe considering IP addresses are avaliable. Maybe, just maybe it’s the fact that not even your customers can trust you. Or maybe, just maybe the fact that you can not do anything correct technologically.

W opublikowanych danych znajdują się zarówno dane administratorów strony (loginy i hashe haseł) jak i jej użytkowników (ok. 450 loginów i e-maili).

Przypomnijmy, że nie dalej jak 2 tygodnie temu niektóre zbyt łatwowierne media poinformowały o ataku Anonimowych na strony Sony — ale nie była to prawda.

Jak widać, nawet niedawne zamknięcie i skazanie członków LulzSec odpowiedzialnych za poprzednie ataki na Sony nie uchroni firmy od włamań.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ależ za coś muszą nie lubić sony :>

  • Nie lubią z tego co pamiętam za skazanie kolesia który w pewnym stopniu przerobił PS3 (albo coś podobnego). Nie mniej ataki na Sony to dość dobry sposób na stanie się znanym w tym środowisku bo to poczytny temat:) Sony ZNÓW zhakowane:) ot taka moda:)

  • za skazanie chłopaka za zainstalowanie własnego systemu na konsoli PS3 i obejście zabezpieczeń cora. Gość zainstalował linuxa i to opublikował i sony zaczęło go ścigać.

  • Z tego co pamiętam to z GeoHotem poszli na ugodę. Chyba że mówicie o Graf_Chokolo (czy jak mu tam było).

  • A tam zaraz nie lubić. To odpowiedź na ogłoszenie o treści:
   „Poszukujemy specjalisty od zabezpieczeń oraz testów penetracyjnych. CV prosimy umieszczać na stronie http://www.sony.com”

  • @Sergi To był Graf_Chokolo, poszedł siedzieć. Sony wsadziło go do pudła gdy dostał się do hypervisora, który blokował dostęp do GPU – w normalnym OtherOS nie był dostępny, a do softu 3.55 można zainstalować OtherOS++, który ostatnio nawet dorobił się pełnego dostępu do zaszyfrowanej partycji z danymi PS3 :)

 2. No, to kto pierwszy znajdzie hasło admina? :D

 3. A wczoraj był update do Xperii S. Może to ich sprawka? :>

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: