15:35
16/1/2011

Spotkanie OWASP

Poniższa wiadomość to informacja prasowa nadesłana do Niebezpiecznika poprzez formularz kontaktowy. Nie pojawia się ona na głównej stronie portalu ani w kanale RSS. Została opublikowana w dziale Prasownica, ponieważ jedną z misji Niebezpiecznika jest wspieranie polskich firm z branży IT Security poprzez publikowanie ich oferty handlowej. Redakcja Niebezpiecznika może, ale nie musi podzielać opinii znajdujących się w poniższym tekscie — za jego publikację nie otrzymaliśmy żadnego wynagrodzenia. Zachowano pisownię oryginału.

Nowy Rok w ramach spotkań OWASP Polska powitamy już 20 stycznia w Krakowie. Tak jak poprzednio, spotkanie jest zorganizowane wspólnie z ISSA Polska.

Agenda
18:15-18:25 OWASP News (Przemysław Skowron)
18:30-19:10 Zaawansowany data mining (Jakub Kałużny)

Jakub przedstawi temat parsowania stron WWW – po co parsować strony www, do czego przydają się takie dane z biznesowego punktu widzenia. Omówione zostaną metody parsowania stron, oraz sposoby obrony przed nimi.
Przejdziemy od prostych crawlerów, którym przeciwstawia się losowością identyfikatora kolejnej strony aż do łamiania CAPTCHA, czy analizy i reverse-engineering’u kodu JavaScript służącego do ładownia treści na stronę.
Pojawi się wiele przykładów wykorzystujących wymienione techniki.

19:15-20:00 OWASP ASVS – panel dyskusyjny (Wojciech Dworakowski)

Proponujemy dyskusję na temat OWASP ASVS (Application Security Verification Standard) (http://www.owasp.org/index.php/OWASP_Application_Security_Verification_Standard_%28ASVS%29).
W części wstępnej Wojtek przedstawi krótko ASVS oraz podzieli się swoimi wrażeniami z wykorzystania ASVS przy prowadzeniu testów penetracyjnych/przeglądzie kodu.
Wszystkich którzy mają choćby minimalne doświadczenie z ASVS zapraszamy do dyskusji na temat przyszłości tego standardu oraz zmian jakie można by do niego wprowadzić.

Gdzie i kiedy?
Spotykamy się 20 stycznia 2011 o godzinie 18:15 w Krakowie, na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH, na ul. Reymonta 19, w budynku D-10 w sali A.

!Dodatkowo
To jeszcze nie wszystko! Na marzec planujemy panel dyskusyjny dotyczący prowadzenia pentestów. Będzie to okazją do zapytania zaproszonych do studia specjalistów o ich warsztat pracy.
Zachęcamy Was do przesyłania pytań, które Was nurtują przy pentestach, oraz sugestii potencjalnych gości na panel – kogo chcielibyście przepytać :).


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: