14:11
19/3/2012

Jeśli jeszcze nie wiecie, to w Warszawie przeprowadzono eksmisję squatu Elba – (więcej tutaj).

Squatowcy utrzymują, że przebywali na terenie squatu za zgodą właściciela, a policja wraz z agencją ochrony “Skrzecz” nie przedstawiła im żadnego formalnego dokumentu pozwalającego na usunięcie ludzi z terenu Elby. Tak czy inaczej, dziś ktoś zdrobił deface na stronie agencji ochrony skrzecz:

ochronaskrzecz.pl

ochronaskrzecz.pl - deface

Podesłał Łukasz Sowa

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ojej… Hm… społeczeństwo naprawdę się zmieniło, bo do walki nawet w drobnych sprawach używana jest broń dużego kalibru.

  • Ze niby deface to broń dużego kalibru??? :)

  • W pewnym sensie tak, bo dotychczas ataki w sieci były raczej kojarzone z trochę większymi sprawami.

  • Że niby banda anarchistów to społeczeństwo??? :)

  • @zyx, na pewno jego część. Zanim się obejrzymy ataki na serwisy staną się elementem “zdrowej nieuczciwej konkurencji”.

 2. Podmieniona strona wisiała przynajmniej od godz. 13, po 17 została podmieniona jeszcze raz
  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8dc720f7aa661caa.html

 3. Raczej skłotersi niż squatowcy, a deface o tyle zaskakujący że strona była w oldschoolowym statycznym htmlu z tego co widziałem wcześniej.
  BTW sensowniejsza relacja: http://pl.indymedia.org/pl/2012/03/55240.shtml

 4. ojej… nawet punki dostaly sie do newsa… lol

 5. Zmienili trochę stronkę. Dali Nyan cata i piszą, że cieszą się ze zwiększonego zainteresowania stroną :)

 6. Ta stronka jest na serwerach 1&1 – firmy co się ostatnio w TV reklamuje ze swoim kreatorem stron. Ciekawe czy “zaskłotowana” stronka też na tym była zrobiona. :D

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: