9:48
7/7/2010

Stary hack…

Dwa dni temu przypomnieliśmy stary sposób na zcrashowanie explorer.exe poprzez odpowiednio spreparowane skróty. Dziś, pozostając w temacie, chcielibyśmy przypomnieć ponad 10-letniego buga w Windows 98 :-)

Podesłał Sergi. Warto wspomnieć, że niektórzy jeszcze teraz znajdują błędy obecnie w Windowsie nie od 10 lat a od 17 lat!

Przy okazji — animowane gify?! Aż łezka się w oku zakręciła…


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Pomoc windowsowa – i po co to komu? Nikt nie korzysta, a same dziury się znajdują.

 2. Pomoc Windows się przydaje, jak masz różne wersje i chcesz się doklikać jakieś funkcji. Wiesz jak się nazywa to czego szukasz, ale nie wiesz gdzie przewędrowało w tej wersji Windows, najprościej wpisać nazwę w Pomocy a potem kliknąć odnośnik, zamiast błądzić po panelu sterowania.

 3. No tak, znaczy że MS po to co wersję zmienia położenie opcji i funkcji, żeby pomoc się przydawała? :D

 4. Żeby trudniej było znaleźć błędy… tzw. głębokie ukrycie. :D

 5. Ewidentnie tutaj POMOC – pomogła ;]]]

 6. Hehehe :D! Ale sie usmialem :D! Dziekowac :).

  Andrzej

 7. Mam nadzieję że Win.3.11 nie będziecie przeszukiwać pod kątem “dziur” ;) no, chyba że chcecie stworzyć jakieś “Museum of Windows vulnerabilities”.
  Ale muszę powiedzieć że .gif i sam sposób “logowania” aż cieszy oko.

 8. Widzę że na niebezpiecznik.pl sezon ogórkowy w pełni ;)

  • @nvh: Do końca tygodnia urlopujemy się lub siedzimy na szkoleniach z nudnego IT Forensica ;)

 9. Stare, ale wciąż zabawne, w niektórych miejscach dalej hula poczciwy 98 w domenie, he he

 10. @Yoki: zdziwiłbyś się w ilu miejscach można jeszcze natrafić na 3.11;)
  http://www.techpowerup.com/65570/Microsoft_Windows_3.11_to_Finally_Disappear_Forever.html

 11. @makak
  Rzeczywiście – zdziwiłem się… co prawda wpisy datowane na 2008, ale można założyć że i teraz też u jakiegoś geek-a by się znalazł taki i486 “na chodzie” pod 3.11.

 12. Nah, ciekawe czy ktoś to przekonwertował na jakiś .flv :P

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: