22:15
23/4/2013

Po opublikowaniu w internecie tego filmu z interwencji strażników miejskich w Toruniu oburzeni internauci rozpoczęli akcję protestacyjną. Rezultat? DDoS na stronę internetową Straży Miejskiej w Toruniu oraz kradzież haseł z jej bazy danych.

Internauci ruszają z pomocą

Nie czekając na tłumaczenia strażników, Anonymous Polska zaczęło nawoływać do akcji #OpFuckSM. Efekt? Strona toruńskich strażników nie była dostępna w poniedziałek wieczorem. Dziś natomiast Polish Cyber Army i Cryptex Team opublikowali na Pastebine złamany hash hasła rzecznika straży miejskiej Jarosława Paralusza. Hash rzekomo wykradziono z bazy serwisu http://www.strazmiejska.torun.pl/

Straż Miejska w Toruniu - kradzież danych

Straż Miejska w Toruniu – kradzież danych

I pozamiatane, można by rzec, ciesząc się że polscy internauci wymierzają “sprawiedliwość” szybciej niż sądy. Gdyby nie jeden drobny szczegół — zasadności interwencji. Warto rzucić okiem na to nagranie), na którym przedstawiciel straży miejskiej wyjaśnia powód zatrzymania:

Kto ma rację? Komu ufać?


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

85 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. mętne te wytłumaczenie, jak zwykle zresztą. był pijany = jest winny.

  • przecież to koronny argument. Jeszcze pewnie wyrok dostanie bez zawieszenia. Ot taki dziwny kraj, w którym alkohol jest wytłumaczeniem wszystkiego, a pijany jest z automatu winny wszystkiemu.

  • a panstwo ten alkohol produkuje!

  • “bo każdy pijak to złodziej!” (c)Bareja.

 2. Gostek nie wyglądał na 2 promile :D
  a jakby nie było SM się teraz nie przyzna, że mogli popełnić błąd, oczywiście człowiek z takimi nigdy nie wygra, a że się chała zrobiła to muszą jakoś swoje chwalebne imię wybielić.

  • Jak ktoś dużo pije to nie widać po nim, że ma dwa promile. Tolerancja m.in. na działanie depresyjne rośnie szybciej niż na oddziaływanie na psychikę, stąd u osób, które często piją alkohol to całe zataczanie się, osłabienie, senność występują w wiele mniejszym stopniu. Działanie depresyjne też zmniejsza się po wyspaniu się, dlatego jeśli w kimś siedzi alkohol po nocy, to tego tak nie czuje, bo nie czuje działania depresyjnego. Ze swojej niechlubnej przeszłości mam przykład z autopsji. Wstałem rano, czułem się absolutnie trzeźwy. Miałem wtedy 2 promile. Widział to każdy oprócz mnie. Mną nie zataczało, nie czułem się senny, czułem się normalnie, ale mózg ciągle się zachowywał pijanie.

   Anoni to po prostu osoby, które agresję popierają ideologią. Robią to samo co agresorzy na ulicy. Skinhead kogoś obije i tłumaczy się przed sobą (to bardzo ważne!), że zrobił to z powodu np. czerwonych spodni. Dresiarz okradnie kogoś i też ma zawsze powód. Anoni (nie wszyscy pewnie, ale ci najgłośniejsi) dorabiają sobie ideologię pomocy społeczeństu, kiedy po prostu chcą coś zniszczyć. Są strasznymi konformistami i poszukiwaczami sensacji. Są często osobami bez sukcesów, więc tłumaczą sobie (!), że robią coś przydatnego. To co robią, to działanie brukowców. Nikt nie lubi brukowców, prawda? To czemu sami tak postępujecie?

   Sam pomagam społecznie i wiem, że pozory mylą. Policjanci atakujący kogoś protestującego. No przecież to zbrodnia! Tylko niestety większość dostaje z jakiegoś powodu. Obrażali, sami atakowali, niszczyli, ale potem już to zapominają – i to rzeczywiście! Są wytłumaczeni przed samym sobą, bo przyznać się do winy potrafią nieliczni. Ktoś tu pisał “mętne te wytłumaczenie, jak zwykle zresztą” – jeśli się zakłada, że zawsze obywatel ma rację i rzeczywiście nic nie zrobił, to można powiedzieć, że się tłumaczą mętnie. Dla mnie to nie jest mętne tłumaczenie i jeśli SM ma rację, to jest to najzwyklejszy opis słusznej interwencji. Spróbujcie się wzbić na wyżyny (chociaż to powinna być normalność, ale tak nie jest na świecie) i zobaczyć to co się dzieje. Spróbujcie ocenić obiektywnie. Pamiętajcie, że psychika ludzka działa bardzo nietypowo. Nawet świadek będąc pewnym czegoś, może pomijać przez sobą (!) niektóre fakty, bo był nastawiony przeciwko SM i ocenił coś niesprawiedliwie. A jak wygląda moja, obiektywna ocena tej sytuacji? Nie ma takiej oceny, bo nikt z nas nie wie co tam się zdarzyło – ja także nie. Po dokładnym wysłuchaniu wielu świadków i analizie tego, można coś stwierdzić, a tego nikt nie zrobił.

   Wysyłam znajomym linka do tego artykułu, bo niebezpiecznik właśnie się zdobył na te wyżyny. Autor nie wie jak było, więc przekazuje co wiadomo, ale nie ocenia, nie skazuje. A czemu Wy wiecie nie wiedząc nic? Czemu skazujecie? Czy możecie się przyznać przed sobą (!) na jakiej podstawie wydaliście osąd? Niektórzy już się przyznali (“jak zwykle”), niech to jeszcze zauważą. Chcecie “walczyć z systemem” idąc tam gdzie Wam ktoś pokaże, a potem uważając, że to Wy wybraliście tę drogę (w tym przypadku ocenę sytuacji). Jesteście ofiarami manipulacji. Stajecie w obronie, bo też chcecie być “kimś”. Nie wiecie jednak kto jest winny. Wiecie podświadomie co otrzyma oklaski. Czemu większość ludzi w takich sprawach, wie, że to na pewno obywatel ma rację, a nie, że na pewno służby porządkowe jej nie mają? Bo tak jest zawsze? Bo zawsze daliście oszukać się komuś i samemu sobie?

   Vi.curry – dziennikarze i ludzie powinni się od Ciebie uczyć!

  • HK masz uber-plusa ode mnie!

  • @HK:
   Wow! Cenny tekst. Sam mam bardzo podobne podejście i ostrożność oceny sytuacji, tylko że robię to praktycznie bez słów – na własny użytek. Ty wyraziłeś to w sposób jasny i zrozumiały dla większości – wspaniale!

 3. Spędziłem sylwestra w Toruniu w 2011/2012. 1 stycznia 2013 wracałem do domu i przeszedłem na migającym zielonym przez pasy przed strażą miejską (w połowie ulicy się zmieniło na czerwone). Ci mi wlepili mandat 100 zł, na miły początek nowego roku.

  Mandat przyjąłem, a dopiero później doczytałem w przepisach, że na migającym zielonym można jeszcze spokojnie przechodzić, a jeśli w trakcie przechodzenia zmieni się na czerwone to po prostu dokończyć przechodzenie.

  Tak więc, jakkolwiek by się nie tłumaczyła straż miejska, jedno jest pewne – to banda nieuków pasożytująca na społeczeństwie, szczególnie ci z Torunia. Wszelkie przejawy buntu przeciwko nim są przeze mnie mile widziane i popierane!

  • Na migajacym mozna zejsc ze skrzyzowania, ale nie wejsc na nie.

  • Błąd. W takiej sytuacji trzeba było przejść choćby 10 cm przed pasami.
   Mandat 50 zł za przejście w niedozwolonym miejscu.

 4. “”Tango down” to fraza, którą określa się atak “anonimowych” na rządowe i państwowe serwery.”
  Linkowac do artykulu w ktorym pisza takie rzeczy?

 5. Wypadałoby tylko jakoś sprawdzić czy aby na pewno zeznania policjanta w filmiku na dole są prawdziwe.

 6. Pan dzwoniący do straży miejskiej jest równie trzeźwy. Pozostaje mieć nadzieję, że DDoS-ujący byli równie trzeźwi, dzięki czemu nie mieli cienia wątpliwości że występują w jakże słusznej i chwalebnej sprawie….

 7. Ja tam strażnikowi miejskiemu nie uwierzę na słowo. Udostępnią zapis z monitoringu to zobaczymy.

  • Gdzie go mają “udostępnić” na YouTube?

   To jest dowód dla sądu, a nie mięso dla młodocianych poszukiwaczy sensacji.

  • Nawet mogą i na YouTube. Czemu nie?
   Każdy zobaczy że choć raz Straż Miejska ma racje..
   (takie poprawienie swojej sytuacji która i jest tak marna)

 8. Winny czy nie, mogli go wrzucić na pakę a nie trzymać przygniecionego tak, że mu ręka zsiniała..

  No i gdzie qwa była policja ?

 9. Dziwne że zawsze funkcjonariusze są nie winni. Wątpliwe te wszystkie wyjaśnienia, sądzę że SM za bardzo się panoszy, za bardzo wbili się ludziom w dupę i wszyscy ich chcą likwidować.

 10. Jakąś wersję sobie wymyślić muszą, przecież nie przyznają się, że obili faceta bez powodu….

 11. “Kucyk zawsze wygrywa” ;)

 12. Na zamieszczonym nagraniu widać jedynie, że mężczyzna utrudnia zatrzymanie, jest pijany, agresywny, narusza nietykalność strażników i przeklina w miejscu publicznym, co jest niezgodne z prawem i bardzo się cieszę, że strażnicy z mojego miasta izolują takie osoby, nie przechodząc wobec tego obojętnie.

  • Nie no chyba żart? Naruszył nietykalność? Gdzie? na filmie tego nie widać.
   Jeśli to zrobił tak jak twierdził rzecznik SM to i tak nie mieli prawa go tak traktować, został spacyfikowany i nie był zagrożeniem. Niedokrwienie kończyn to nie jest fajna sprawa.
   Wg mnie lecą w kulki typ nie wygląda na 2 promile, może trochę na prostaka, ale z drugiej strony nie wiesz jakbyś się zachował w sytuacji kiedy siedzi na Tobie 2 typów jesteś w kajdanach i wszystko to robi ręka sprawiedliwości :///
   Należy piętnować sk##uf… Zresztą widać na filmie, że Panowie z SM kombinują i komunikują sie z HQ co mają powiedzieć i jaka jest oficjalna wersja. Gdyby było tak jak powiedział rzecznik nie było by takich sytuacji!

  • I druga sprawa, w SM pracują życiowi nieudacznicy. Nie chcę tu nikogo szufladkować, ale wystarczy wejść na SM Warsaw i poczytać jakie są wymagania: fikołek w przód fikołek w tył i 10 pompek… W SM pracują ludzie, którzy byli gnębieni przez rówieśników w szkole,a są zbyt tępi żeby dostać się do policji (tak, są tacy :( ). Potem taki zakompleksiony retard dostaje mundur i gaz, i odgrywa się na kim popadnie za bycie życiowym nieudacznikiem.
   Egzekwuje prawo i przepisy których sam nie zna, tyle co mu ktoś powiedział, ze art ten za parkowanie,a ten za prędkość. Nie zna ani swoich obowiązków, ani przepisów :(
   Kiedyś Pani z SM nie chciała wydać koledze samochodu z parkingu, (holowany za złe pakowanie) była kretynką jak to w SM. Przy wyjściu z SM HQ natrafiliśmy na policje (Smolna w WWA napewno niektórzy kojarzą) po naświetleniu sytuacji weszliśmy z policją to w/w Pań i niestety musiały auto wydać na polecenie policjanta…

  • “Czynny opór” – facet stawia bierny opór (do czego zresztą ma prawo)
   Krzyczy, bo ma wykręcone z tyłu (i skute) ręce. Facet ma farta, że go o gwałt nie oskarżyli…
   I standardowo – odmowa podania nazwiska przez funkcjonariusza, co znaczy “wiem, że łamie prawo, ale nic mi nie zrobicie”…

 13. Ktoś kiedyś powiedział o prawdzie ze jest czyjaś prawda, moja prawda i g…o prawda. To w sprawie tłumaczenia pana ze staży miejskiej (oni przecież “zawsze” działają zgodnie literą prawa hihi)

 14. Straż Miejska w Toruniu to ogólnie dobra jest, same darmozjady. Do mnie cyklicznie na ulicę przyjeżdżają w dwójkę-trójkę niebieską Skodą Fabią (oznakowana, ale bez syren i świateł specjalnych), by wypisywać mandaty źle zaparkowanym samochodom :-)
  To jest dopiero przerost formy nad treścią… Zazwyczaj do spisania jest od 0 do 4 samochodów. I czym oni się zajmują…

  • Wypisują mandaty źle zaparkowanym samochodom (kij z tym, że to dziwacznie brzmi, ale odpowiedziałem Twoim językiem).

 15. Cóż sądzę, iż żaden normalny, trzeźwo myślący mężczyzna nie tworzył by sytuacji w której straż miejska zmuszona by była wezwać posiłki ( podstawowa jednostka składa się z dwóch osób a tu widać aż 6). Wiadomo jeżeli jest problem to idzie się do ich samochodu i wyjaśnia problem. Oprócz braku profesjonalizmu (lecz to moja osobista opinia): nie rozgonienie gapiów i tworzenie tak dużych problemów z jedną osobą (jeżeli 4 osoby nie były w stanie wnieść mężczyzny do samochodu to nie wiem jak to skomentować) to nie widziałem nic co mogło by być jakoś specjalnie brutalne z strony SM.

  • Jak jest problem to się robi wszystko żeby nigdzie nie iść bez świadków ze swojej strony.

 16. Gdyby nie był agresywny i umiał rozmawiać, a nie krzyczeć…. gdyby nie wychodził z pozycji siły do Strażników, i rozmawiał by jak człowiek z człowiekiem… nie było by powodu do zatrzymania. Zatrzymany ma inteligencję społeczną i emocjonalną po poziomie rozwydrzonego 3-latka. Koleś wygląda jak by załapał “agresora alkoholowego”. No i nie wiem jak można liczyć, że ktoś z “widzów” powstrzyma Straż miejską przed zatrzymaniem. Że niby ruszą ze sztachetami na strażników i go odbiją?

  • Może i nie ruszą aby go zatrzymać ale za to widać jak nasza kochana “wiejska straż” działa.
   Niby TRZECH funkcjonariuszy jest rannych bo on ich pobił (osobiście uważam że to on jest poszkodowany i obezwładniany przez minimum 5 osób), a więc co ma powiedzieć ranny żołnierz postrzelony na misji w Afganistanie (choć to też jest propaganda ale już na inny temat)
   Jak napisał @Fleander “Ręka rękę myję…”
   więc kolego radze zmienić Ci to płytkie myślenie jakie jest wymuszane na telewidzach i internautach przez ludzi tzw. “władzy” i nie pisać coś o 3-latkach bo właśnie dobrze że krzyczał choć sam nie wiedział do czego doprowadzi :)

  • Użytkowniku dushek chyba nie lubisz teorii spiskowych? Większość osób pewnie nie będzie popierała Twojego stanowiska ale na szczęście dla wszystkich mamy demokrację.

 17. Zawiodłem się na Was panowie, jak możecie dodawać ze swojej strony taki komentarz?
  “I pozamiatane, można by rzec, ciesząc się że polscy internauci wymierzają sprawiedliwość szybciej niż sądy. Gdyby nie jeden drobny szczegół — zasadności interwencji.” Przecież ślepy i głuchy dostrzegłby, że na miejscu nie było żadnej karetki, policji, a nawet zwykli ludzie w żaden sposób nie komentowali, że ten człowiek zrobił jakąś większą krzywdę funkcjonariuszom straży miejskiej. Zapewne po ubliżał mundurowym, a oni musieli użyć swojej prewencji, w końcu ten człowiek stanowił poważne zagrożenie dla obywateli i mienia RP – rzecznik SM powinien dodać, że działania straży miejskiej prawdopodobnie udaremniły zamach na zabytkowy rynek w Toruniu, bo przecież tyle się słyszało o Bostonie, a nóż motyla noga i by było.

  • Kocham Cie !!
   Nie wszystko co ludzie mówą jest prawdą !!
   Pamiętajmy o tym !!!!!

 18. Ręka rękę myję…
  Nie wierzę w to tłumaczenie SM

 19. Powiem krótko, jak wiejscy pokażą monitoring – będę im wierzył w innym wypadku bajka.

 20. Mnie zastanawia jedno – po co jest straż miejska, bo dla mnie nie ma ona ŻADNEGO sensu, utrzymywanie bandy nieuków, którzy myślą, że im wszystko wolno. W innych miastach jest podobnie – dla mnie jest to już przesada. Ci ludzie, którzy popełnili błąd powinni zostać wyrzuceni z pracy w SM (w normalnej pracy za taki poważny błąd się niestety płaci, a tutaj pewnie nawet im nikt nic nie powie…), bo z tego wynika jedno nie nadają się do takiej pracy. Reasumując: ŻENADA!

 21. To jest obraz SM
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VbLQk-qs1yU
  i jak im wierzyć w cokolwiek

 22. Sytuacja wygląda dziwnie. SM pewnie bez winy nie jest, ale fakt faktem, że typ którego zatrzymali zachowywał się jak rozwydrzony bachor. Zamiast spokojnie załatwić sprawę to tworzył jakiś cyrk.

  Nie mam szacunku do SM. O ile z Policją przeważnie uda mi się dogadać, czasem nawet puszczą bez mandatu małe wykroczenie, to ze SM nie ma opcji zeby sie porozumiec.
  Paliłem kiedyś fajkę na przystanku (jakies pare metrów od wiaty, bo nie lubie dmuchać ludziom w twarz), podjezdzaja samochodzikiem (3 osoby) i mówią mi, że bedzie mandat. Z jakiej racji? A bo pan pali na przysnaku. Była godzina poranna, czekalem na autobus do pracy, oczywiscie uciekł mi, bo Panowie ze SM musieli wlepić mi mandat za palenie w miejscu publicznym mimo ze stalem daleko od wiaty.

  • wszystkim nie dogodzisz. jestem jednym z tych, ktorzy czekaja na przystanku i musza uciekac kilka metrow dalej, bo caly dym od tych, ktorzy nie chca dmuchac mi w twarz dziwnym trafem leci prosto na ludzi stojacych na przystanku. zwroc takiemu uwage, to zwyzywa cie od roznych i na tym konczy sie gadka. raz ja musze odejsc kilka metrow, innym razem Ty dostajesz mandat. takie zycie.ja do Ciebie nie mam pretensji – jaraj sobie. ty nie miej pretensji do strazy za mandat, ktory pewnie dostales gora raz czy dwa w zyciu.

  • a nie mogłes sobie zapalić w domu? przed wyjsciem?

 23. Czy interwencja była zasadna czy nie, to nie jest ważne w tym momencie. W odwecie za nią złamano prawo. To nie my jesteśmy od wymierzania sprawiedliwości tylko sądy i mam szczerą nadzieję, że dorwą tego kto wykradł hasło.

  Łamać prawo w odwecie za łamanie prawa? Coś tu jest nie tak…

  • Pani(e?) Joanno,
   legalizm nigdy nie może zaburzać zdrowego rozsądku, zwłaszcza gdy prawo ustalają ludzie oderwani od rzeczywistości a w grę wchodzi aparat przymusu. Choć nie jestem zwolennikiem ddosów, cieszy mnie, że mimo wszystko społeczeństwo choć w drobny sposób przypomina tyranom wasalom o sobie. Wszak konstytucja RP w rozdziale 1, artykule 4, podpunktach 1 i 2 mówi że jesteśmy suwerenami. Czyż nie?

 24. W każdym porządnym domu, dziecko uczone jest od małego, że funkcjonariuszowi się nie wierzy. Jak przysłowiowemu czworonogowi.

  • @jedentaki Przykro mi, że tak byłeś uczony..

   Ja uważam, że jeśli koleś, który został zatrzymany zachowywał się w miarę normalnie, to zatrzymany by nie został.
   Nie wydaje mi się, że SM szła drogą i powiedziała a chodźmy sobie zatrzymamy i skujemy typa dla jaj.

   Nie wiem skąd tyle nienawiści dla SM i policji..
   Rozumiem, że nie zawsze robią to co powinni(czyli zamiast patrolować np. piaskownice to stawiają fotoradary) ale to nie ICH wina, tylko ludzi wyżej postawionych, którzy zlecają im tę robotę bo chcą kasy.

  • W tym samym domu, w którym mama bije tatę, a wódka się leje litrami. Jak tam, siniaki już zeszły młodszej siostrze? Dobre dzisiaj ziemniaki na obiad były?

  • Xarmex, gdzie ty żyjesz? Zapraszam na jakikolwiek komisariat (albo chociaż spójrz czasem za okno), to może w końcu zmądrzejesz. Mojego 17letniego kuzyna za darmo sciągneli z miasta i 2 godziny pałowali go aby się przyznał do posiadania znacznej ilości narkotyków, bo to akurat potrzebowali do statystyk, czy *** wie co. A na koniec go zgwałcili, 17 letniego chłopaka. Tobie też tego życzę.

  • Pablito, albo masz ciężką schizofrenię albo jesteś jednym z tych, którzy mówią PIWO TO NIE ALKOHOL MARIHUANA TO NIE NARKOTYK POBICIE PEDAŁA TO NIE POBICIE. Ja mam 21 lat i w ciągu mojego życia miałem do czynienia z policją przynajmniej z 10 razy, NIGDY W ŻYCIU NAWET NIE BYLI DLA MNIE NIEMILI. Jeśli nosisz bluzy JP i krzyczysz w okresie ciszy nocnej JEB*C KUR*Y to się później nie dziw. A jeśli Twojego brata zgwałcili i nic z tym nie zrobiliście to gratuluję, życzę żeby Ci się to codziennie przytrafiało, może wyciągniesz wnioski.

 25. Nie gadajcie, że daliście się nabrać na te jęki. “Moja ręka, “jestem niewinny”! Srata tata… Zwykły klient awanturujący się. Jakby nic nie robił to by się na 100zł skończyło. Nikt nie jest zadowolony jak go za picie zatrzymują czy mandaty wlepiają. Niektórzy co bardziej pijani mogą wybuchają szałem, przypadek typowy, jeden z wielu. Na filmiku nie widziałem nic nadzwyczajnego.

  O zasadności podjęcia interwencji czy ogólnie o pierwszych chwilach zatrzymania wiele powiedzieć nie możemy, tego na filmiku nie ma. Być może doszło do jakichś nadużyć/nagięć ze strony SM. Może i połasili się na mandat. Natomiast nie mam wątpliwości, że dalszy rozwój (kajdanki, siła…) był wynikiem zachowania zatrzymanego. Przypadek jakich nie mało. Dlaczego właśnie tutaj miało by być inaczej?

  Wielu z was sugeruje, że SM użyła siły bez potrzeby. Nie spotkałem się z takim przypadkiem w życiu, filmik tego też nie sugeruje – pozostanę więc przy tezie, że nie. Komentarze przechodniów? No cóż, są podobne do Waszych – na wyrost.

  Faktem jest, że nie lubimy SM. Nie oceniają sytuacji zdrowo, a jedynie patrzą jak tu dopasować jakiś przepis pozwalający im wlepić stówkę. Są raczej poszukiwaczami mandatów niżeli pomocną dłonią. Moją intencją nie jest obrona SM, chodź pośrednio właśnie to robię. Sprzeciwiam się wyciąganiu jakże naiwnych i błędnych wniosków… Sami odpowiedzcie sobie na pytanie – ile widzieliście interwencji SM w których pijany zaczął się awanturować i w związku z tym został zabrany. Ile widzieliście interwencji w których SM bezzasadnie użyła siły?

 26. Owszem, sama również nie mam zaufania do mundurowych w naszym kraju, ale nie można za każdym razem używać tego argumentu… Trochę rozsądku, ktoś będzie robił burdy, awanturował się i stwarzał potencjalne zagrożenie, ale że policja i sm to *****, to niech robi to dalej, na pewno ma rację i szlachetny powód. A co do pana z nagrania: wyraźnie widać, że jego zachowanie jest nakręcane przez gapiów, jego krzyki jakby go rozrywali na kawałki, “ratujcie mnie”, itp… Nie wiadomo co się działo wcześniej, ale nie wygląda na przypadkowego przechodnia.

 27. Warto obejrzec inny dluzszy filmik, w ktorym to facet podaje dla filmujacego swoje namiary, Imie nazwisko i miasto. Wiec warto zapoznac sie z reszta filmikow, bo pewne media puszczaja wygodne dla nich kawalki.

 28. hurr durr jesteśmy anonimusy nie wybaczamy policja zła straż miejska niedobra :(

 29. Sam kiedys wracalem z popijawy, zatrzymany spytalem o powod wylegitymowania a panowie wladzowie sprawili ze po raz pierwszy bałem sie na ulicach wlasnego miasta, gaz plus palka i wytrzezwialka. Niestety zero kamer. Dobrze ze mi nie dorzucili, napasc na funkcjonariusza. Wiem, ze nie wszyscy tacy sa, ale uraz pozostanie skoro takie rzeczy sie zdarzaja a oni nadal beda sie wybielac.

  • No i to jest Twój błąd. Po co wracałeś? Trzeba było zostać z panienkami jak ten gość z reklamy. Telewizji nie oglądasz? :-)

  • Rey, i bardzo dobrze, jest 2013 a ludzie nadal mają takie prymitywne pomysły jak religia i alkohol.

 30. Zaprezentowane nagranie zaistniałej sytuacji nie ukazuje brutalnego zachowania. Straż Miejska ma większe prawo używać środka przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek niż Policja. Jeśli natomiast krzyczący jegomość nie podał swoich danych personalnych (po obejrzeniu nagrania nie sposób tego stwierdzić) to było to wystarczającą przesłanką do zatrzymania do 24 godzin zgodnie z art. 45 KPoW w związku z artykułem 65KW.

  Dla wszystkich pytających gdzie była Policja: a po co tam miała być? Straż Miejska podjęła interwencję i interwencja Policji byłaby bezzasadna.

  Ps. Jeśli jakimś cudem nagrywający obywatel przeczyta mój komentarz to może pan udać się do właściwej miejscu zdarzenia Prokuratury Rejonowej (sprawa i tak będzie przekazana innej prokuraturze, aby uniknąć pomówień o stronniczość) i złożyć zawiadomienie o przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej tj. o czyn z art. 231KK. Pouczam, że zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie lub fałszywe oskarżenie jest karalne. Co więcej informowanie o popełnionych przestępstwach jest obowiązkiem obywatelskim (w niektórych przypadkach prawnym, ale to osobny temat), dlatego mam nadzieję, że na wrzuceniu filmiku do sieci się nie skończyło.

 31. Trzeba być idiotą żeby wierzyć w wytłumaczenia straży miejskiej, sam byłem na tych kurwach wyjaśnić nieuzasadnioną interwencję i podczas składania skargi grożono mi wypadkiem, nie chciano przyjąć skargi i darto na mnie ryja mimo że byłem całkiem spokojny i merytoryczny.

 32. Niestety trudno jest stwierdzić kto ma rację. Jednak wiem ze swojego doświadczenia , że SM to osoby które nie zdały egzaminów do policji i tam próbują pokazać jakie to kozaki.. Prosty przykład straży miejskiej w Łodzi. Idę do parku poćwiczyć po drodze widzę pijaną grupę ludzi młodych ok 10 osób zachowują sie wulgarnie i nie odpowiednio do miejsca. Jedzie straż miejska i co ?? Nic nie robią udają ,że nie widzą i nie ma problemu. Dalej docieram do parku i zaczynam trening – na ławce siedzi spokojnie i cicho para. Jest ciepło zakochani piją jedno piwo na pół. Przejeżdża ten sam patrol – widzi parę i od razu pisk opon wjeżdżają po trawie samochodem i wlepiają mandat!!!.. Czy to nie jest śmieszny obraz SM.?? Jak byli by potrzebni to ich nie ma jak jest łatwy zarobek i pokazanie kto tu rządzi to od razu są na miejscu.. Niedługo to staruszki zaczną gnębić i wlepiać mandaty!!!… Jeśli chodzi o sytuacje z filmu nie wiemy o co chodzilo- może gdy Pan który szedł na pociąg miał słuchawki w uszach nie słyszał co mówi święta SM. I jak ktoś go dotknął poczuł , że ogranicza się jego wolną przestrzeń i przeszedł odruchowo do samoobrony. Jeśli miał 2 promile we krwi to dziwne jest ze 2 strażników nie dało rady utrzymać pijanego przechodnia.. Powinno się zlikwidować darmozjadów , koniec straży miejskiej – lepiej by wyglądała już straż sąsiedzka (osiedlowa)..

  • I będziesz swoim sąsiadom mandaty za złe parkowanie wlepiał? Po za tym kto by zasilił szeregi straży sąsiedzkiej? “Funkcjonariusze” ze zlikwidowanej straży miejskiej.

  • To coś kiepskie masz doświadczenie xD

 33. Sprawa napewno nie jest łatwa i w 100% jasny ale….
  Z własnego doświadczenia nawet policja ma problem z procedurami, parę lat temu bedąc na wakacjach poza miastem (mała miejscowość), postanowiłem zrobić sobie 3km przebieżkę przed powrotem do spalin, wracam dobiegam do miejscowości i słyszę “stój, stój człowieku…” nawet się sprawdziłem kto bo odrazu mi to napadem zapachniało, po za tym z takiej odległości nie rozpoznałbym czy to policja czy nie. Przebiegłem całą miejscowość, przebiegłem przez most (podobno przed maską rdiowozu), dopadli mnie nad rzeką… bo myśleli że uciekłem z domu, a jak się zapytałem czemu nie było standartowej formółki “stój policja!!” i coś tam bąknąłem że w Warszawie to by coś tam… to usłyszałem “to nie Warszawa”. Do tej pory się śmieję, że nie mogli dogonić niepełnosprawnego:P a jak pare razy zostałem napadnięty to policji w promieniu 3 kilometrów nie było….
  Po prostu Polska

 34. Super tendencyjny materiał.
  Facet ściemnia jak nic.

 35. TY KTÓRY PRZEPROWADZAŁEŚ TEN WYWIAD…SŁABY JESTEŚ!!!

 36. Jak czytam takie rzeczy, to mi zawsze przed oczami taki humorystyczny rysunek staje, że 3 policmajstrów podchodzi do faceta przechodzącego na czerwonym świetle, a obok się mordują i strzelają pod bankiem. No jasne… pensje małe… odpowiedzialność duża…

 37. W tamtym roku też byłem na komendzie żeby spisać protokół w sprawie której byłem świadkiem.
  No i spisaliśmy,ok , i na koniec mam podpisać, a tam taki paragraf że zostałem pouczony o składaniu fałszywych zeznań itd…
  Ja na to że nie mogę podpisać bo ,zgodnie z prawdą, nie zostałem pouczony.
  Na to polizei się wkurzył i mówi do mnie:
  “NIECH PAN KURWA NIE DRAŻ LWA KURWA: wział kodeks rzucił mi przed oczy i mówi: MASZ PAN KURWA CZYTAJ I MNIE NIE WKURWIAJ KURWA”

  a nawet nei byłem oskarżony o nic, jedynie jako świadek.

 38. (miało być “NIE DRAŻNIJ”)

 39. Cyanogen 2013.04.24 14:41 | # |

  I będziesz swoim sąsiadom mandaty za złe parkowanie wlepiał? Po za tym kto by zasilił szeregi straży sąsiedzkiej? “Funkcjonariusze” ze zlikwidowanej straży miejskiej.

  Wiesz ja myślę , że jak każdy by pilnował porządku na swoim podwórku nie było by syfu i wandalizmu.. A dlaczego miałbym sąsiadom wlepiać mandaty – jak z sąsiadami bylibyśmy strażnikami porządku.. :) Przecież każdy dla siebie i swoich dzieci chce mieć ładne nie poniszczone ławki.. Czysto na podwórku bez kup, petów czy butelek.. Jakby każdy zaczął dbać to by było pięknie i przyjemnie. Dla siebie i dla swoich dzieci. A jakby była jakaś awantura pijacka wtedy brać sąsiedzka by się zebrała i zrobiła porządek.. Kiedyś były inne czasy jak starszy zwrócił uwagę młodzieży to robił się spokój bez szemrania. A przez przyzwolenie społeczne jest tak jak jest.. Niewidząca straż miejska, która nie widzi problemów.. Tak jak wcześniej pisałem oni tylko czyhają na bezproblemowych ludzi nad którymi bez konsekwencji mogą pokazać swoją wyższość. Jak już trzeba było by użyć prewencji bo ktoś jest pijany lub agresywny wolą nie widzieć i nie ryzykować..
  Poniżej zamieszczam link jak zarabia SM..
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VbLQk-qs1yU

 40. Łamią prawo i tyle. ostatnio u mnie na bielanach Wawa podjechali w piątek o 23:30 i holowali źle parkujące samochodu (przecież stanowiły takie zagrożenie w nocy)
  Ponieważ jedna załoga stała około 20min na włączonym silniku obok bloku , zadzwoniłem do straży żeby kazali im go zgasić. Po kolejnych 20 minutach żadnych zmian zszedłem do nich opierniczając ich, cepy śmiały mi się w twarz. Przy nich zadzwoniłem jeszcze raz informując że złoże oficjalną skargę, podając nr rejestracyjny samochodu. Po 15 minutach przestawili auto po kolejnych 15m i wyłączyli silnik. Sumarycznie prawie godzinę stali z włączonym silnikiem. Auta holowali w nocy bo rano ludzie by wyszli przyjeli ewentualnie mandat i już a tak kasa płynie i skuteczność jaka.

 41. a ja wam zycze kontaktu z waszymi dziecmi jesli je macie z takim zwierzeciem face to face jak to drze morde jak zarzynana swinia i nie wiadomo co on wczesniej wyczynial zanim debile z telefonem sie zlecieli/swoja droga tez powinni byc sciganie za utrudnianie czynnosci sluzbowych/.zycze kazdemu kontaktu z pijanym,byc moze nacpanym i takim ktory za chwile dostanie szalu i zmaskaruje was i wasze dzieci bo przecierz on ma swoje prawa prawda?a jedno z nich to poskakac wam po lbach jak lezycie nieprzytomni na betonie.dalej jestes taka cywilizowani???g…o widzieliscie i nie wiecie co on zrobil wczesniej.sami nNIEWINNI tez siedza w zakladach karnych BO ONI TAK TWIERDZA,ZE SA NIEWINNI. przeklinal wykroczenie,nie stosowal sie do polecen straznikow wykroczenie,stawial czynny opor ,naruszyl nietykalnosc osobista ,uszkodzil cialo straznika /palec/w trakcie i podczas wykonywania czynnosci sluzbowych,zniewazyl straznikow /sk….y,faszystowskie swinie,do strazniczki ty k…u /a to juz PRZESTEPSTWO I DO 3 LAT……zycze WAM kontaktu z samymi takimi jak ten osobnik szczegolnie wieczorem i bez swiadkow.NIE PRZESADZAM czy on jest czemus winny bo nie wiem ale wy wiecie wiec wypuscie wszystkich wiezniow bo oni tez twierdza ,ze sa niewinni.koniecznie zabierzcie ze soba male dzieci…..wasz gust estestyczny zostanie na pewno mile polechtany a kto wie moze nawet ktos wam poskacze po lbach jak lezycie na betonie….bo ma takie prawo czyz nie?prawda jest taka,ze chamstwu myli sie DEMOKRACJA Z ANARCHIA. I to cala tajemnica ZRECIE MIESO A JAK MYSLICIE ,ZE WYGLADA ZABIJANIE ZWIERZAT ?TAKIE LADNE I MILE?BULKE PRZEZ BIBULKE?A MIMO TO ZRECIE DALEJ.TAK SAMO WYGLADA ZATRZYMYWANIE TAK ZACHOWUJACYCH SIE DEBILI…..NIE JEST LADNE ALE NIERAZ KONIECZNE. PODZIEKOWANIA DLA PRZEKLINAJACYCH/WYKROCZENIE/ Z TELEFONEM I NAGRYWAJACYCH .SKRECILISCIE NA NIEGO NIEZLEGO BATA.WIDAC WSZYSTKIE JEGO WYKROCZENIA I PRZESTEPSTWA/ZNIEWAZENIE,CZYNNY OPOR I RESZTE/SUPER MU POMOGLISCIE MATOLKI/
  jak sie okazalo byl trzezwy .tylko 2 promile alkoholu….

  • Wrzućmy wszystkich do jednego worka. Nie myślmy, niech “wybrańcy” myślą za nas, nie działajmy i nie sprzeciwiajmy się, bo w końcu “jest super”, izolujmy się w naszych domach unikniemy niebezpieczeństwa, wspierajmy zagranicznych inwestorów, bo ich produkty są tańsze, oglądajmy telewizję, bo życie w okół nas jest beznadziejne, pracujmy całe życie i czekajmy na wakacje, które są ważniejsze niż każdy zwykły dzień.

  • Ale niech się Pan tak nie ciska, Panie strażniku. Rozumiem że bycie gwiazdą internetowego filmiku to duży stres (sąsiedzi palcami wytykają itd.) ale Pan da sobie radę jakoś, taki w końcu z Pana twardziel. A paluszek (który ponoć uszkodził Panu pijany w sztok mężczyzna walczący z 4 uzbrojonymi strażnikami ) jakoś wyzdrowieje.
   I tylko tych oblanych testów psychologicznych do policji szkoda, co nie?

 42. gdzie ta brutalna interwencja ?

  • a nie widzisz?
   sprawdzali bez nakazu czy się umył pod pachami a tak nie można ;-P obywatel powinien sam ramie unieść ;)

 43. Prawie 70 komentarzy i praktycznie żaden na temat konkretny czyli np DDoS (jak na niebezpiecznik przystało :) a rozkminiacie czy JSM czy nie JSM :) ile komentatorów tyle zdań.
  Tak sobie myślę :) czy ten “filmowiec amator” filmował by twarz tego gościa (ofiarę) i sytuację gdyby próbowało go wsadzić do samochodu 4 dresiarzy :) Tu oczywiście kozak bo to SM i nic mu nie zrobią ale jak dojdzie do sytuacji gdzie będzie potrzebna jego pomoc “filmowanie” to pierwszy będzie spier…
  Parę komantarzy było z założenia JP – jestem pewny, że duża część właścieli takich komentarzy jak coś by się działo co by zagrażało ich bezpieczeństwu – w pierwszych szeregach będą straszyć policją. Ale jak coś to na rejonach JP.

 44. Prawda policyjna!

 45. Dziwię się im że bawią się z pijanym deb..em!? Powinni pociągnąć go ze dwa razy pałą przez plery to moment by spotulniał i jeszcze prosił żeby go wzięli! Co za chore czasy nastały żeby z patologią się cackać!!!

 46. Niestety dzisiejsze służby strasznie się panoszą. Straż Miejska w założeniu była stworzona do pilnowania miejsc parkingowych i trawników (coby od kup wolne były). Tak jak ktoś wcześniej zauważył – gdzie była Policja? Miasta już zaczynają likwidować SM, bo z powodu nadania im zbyt dużych uprawnień zamiast zająć się zawalonymi przez cepów – którzy stają na 3 miejscach – parkingami, zaczynają suszyć nie mając pojęcia jak fotoradar powinien w ogóle stać na drodze.
  Dzisiaj oczywiście widziałem ITD stojące z suszarką. Służby powinny się zajmować tym, do czego zostały stworzone.
  Żenada.

 47. te konik zawsze wygrywa to chyba pozdrowienie osobnika, który na ircu dręczył parę osób (się zna ten kanał gdzie przebywają, 500 osób dziennie XD), a na końcu poleciał, a i tak wleciał bo ma zmienne ip… pozdrawiam go również :D

  ponadto, interwencja dla mnie była zła. nie dali gościowi nawet usiąść…a te jego przekleństwa to chyba wiadome, że każdy by się zdenerwował

 48. A jak była sprawa w Bielawie pare lat temu co 2 gości się utopiło i chłopak jednego uratował, a policjanci stali i się patrzyli i wołali ‘dasz radę’ to też duma policji? Oficjalne stanowisko policji to: oni ‘nie mieli odpowiedniego przeskolenia do udzielenia pomocy w takiej sytuajcji’. A nawet pomocy nie wezwali.. i co? pracują do dziś. A z tym że straż miejska to są w większości jełopy z podstawowym wykszałceniem, co potrafią komuś nakopać, wystawić fotoradar (i to też nie zawsze), ew. dać mandat za prakowanie itp. To może jeszcze potrafią sprawiedliwie ocenić sytuację? Są pod protektariatem to mogą kopać do woli, i większości są to psychopaci co nawet jak mają okazję to psa rozjadą (mi uśpili), bo im to przyjemność sprawia najwidoczniej.

  Niewiem jak było w tej sytuacji, osobiście mam wrażenie że koleś konfabuluje, i się dże nad wyraz żeby go puścili. Ale bynajmniej za mojego psa którego mi uśpili strażnicy jestem wdzięczny za ten atak. Dzięki chłopaki :)

 49. […] Cryptex Team, która na swoim koncie ma ataki na serwisy internetowe straży miejskiej i strony streamujące sygnał telewizji Plej.tv, umieściła wczoraj po godz. 23 na stronie […]

 50. Kto ma racje? I jedna strona i druga. Nawet jeśli interwerncja była faktycznie zasadna. Dlaczego nie została wezwana policja? Dlaczego zatrzymany nie był poddany na miejscu badaniu za pośrednictwem alkomatu (mimo wyraźnego żądania takiego faktu ze strony zatrzymanego)? Dlaczego nie zostało wezwane pogotowie skoro zatrzymany uskarżał się na bóle? Dlaczego wprost strażnicy miejscy nie mówili jakie są powody zatrzymania?

  Przerażające jest to, że coraz więcej służb ma prawo dokonać czasowego ograniczenia wolności w postaci zatrzymania. Nie wiem czy chociaż 10% społeczeństwa jest w stanie wymienić chociaż połowę służb do tego uprawnionych.

 51. “Oprócz braku profesjonalizmu (lecz to moja osobista
  opinia): nie rozgonienie gapiów i tworzenie tak dużych problemów z
  jedną osobą (jeżeli 4 osoby nie były w stanie wnieść mężczyzny do
  samochodu to nie wiem jak to skomentować)” – rozgonienie gapiów?! a
  co to jest komuna?! to jest miejsce publiczne i jak chcę to sobie
  mogę stać, filmować itp. Jeżeli 4 osoby nie są w stanie wnieść
  mężczyzny do samochodu to znaczy, że są miękkim ch…. robieni i
  zamiast siłowni wolą golonkę i piwo. Widziałem dużo “straszaków”
  miejskich i policjantów z brzuszkiem i sorry, że to powiem. To jest
  obrzydliwe jak facet ma tak otłuszczoną klatkę, że piersi ma
  większe od niejednej kobiety.

 52. “odmowa podania nazwiska przez funkcjonariusza, co znaczy “wiem, że łamie prawo, ale nic mi nie zrobicie”…” – jak to nic – każdy funkcjonariusz gdzieś mieszka – może się zdarzyć, że wracając po służbie na funkcjonariusza pod jego domem będzie czekało kilku karków. Ciąg dalszy można sobie wyobrazić ….

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: