8:53
26/4/2015

Miejmy nadzieję, że Tesla zdalnego dostępu do samochodów pilnuje lepiej…

screen shot 2015-04-25 at 5.11.56 pm-1

aXWsSfN

PS. Prywatne konto Elona Muska także zostało przejęte.

Screen_Shot_2015-04-25_at_6.49.06_PM.0

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

18 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. No to pierwsze efekty wydania nowego debiana widać ;)

  • Co ty mówisz… systemd jest absolutnie bezpieczne,przecież tworzył to autor pulseaudio ;)
   Dawanie tworowi jego geniuszu PID 1 nie powoduje absolutnie żadnego zagrożenia dla systemu a systemd na pewno nie będzie zawierał backdoorów od NSA ;)

 2. Czy tylko u mnie niebezpiecznik się wysypuje? Jak nie urle wpisów czy podstron to obrazków – http://prntscr.com/6y9vxg

  (Win 8.1/Ubuntu, Chrome/Firefox)

 3. PS inne pytanie, dlaczego niebezpieczniku część po ssl a część po nie ssl dajesz? Wpis nie ssl, obrazki ssl?

  • Zmień w adresie na https… https://niebezpiecznik.pl/post/strona-tesli-i-konto-na-twitterze-zhackowane

  • Link z FB jest http://.

  • Może się powoli przesiadają na SSL? Odwrotnie (strona po ssl, zasoby po http) sypałoby błędami.

  • Czy to problem? Wygląda na to, że WP po update wymusza ssl na obrazkach :)

  • “Wygląda na to, że WP po update wymusza ssl na obrazkach :)”

   Wątpię aby to była wina WP 4.2. Niebezpiecznik się sypie od przeszło 2 miesięcy. Pod koniec lutego wam zgłaszałem via fanpage i tutaj w komentarzach, że to co macie tutaj po https nie działa. Z tego co dzię do dzisiaj nie potrafiliście tego ogarnąć, bo np: stronę kontaktową jak wywalało tak wywala. Teraz doszły jeszcze grafiki ;-))))

  • Co rozumiesz przez “wywala stronę kontaktową”? Podaj User-Agent i IP na priv, sprawdzimy w logach. Nikt nam nie zgłaszał żadnych tego typu problemów, więc obstawiamy bardzo specyficzną konfigurację Twojej przeglądarki. Jeśli to możliwe, postaramy się do niej dopasować, ale potrzebujemy większej liczby danych co faktycznie nie działa, a nie informacji ogólnikowych pt. “wywala się” :-)

 4. no mająć opere nie widze obrazków

 5. Secure connection: fatal error (40) from server.

  niebezpiecznik, fix your ssl shit

  • Bardzo pomocny jest Twój komentarz. Teraz wiemy dlaczego, i co oraz w jakiej sytuacji zwróciło taki błąd ;)

  • Prawdopodobnie jest to komunikat błędu na Operze 12. Cloudflare od jakiegoś czasu wymusza w swoich certyfikatach użycie algorytmu ECDSA, który nie jest obsługiwany przez Operę 12 i parę innych przeglądarek, np. Chrome’a na XP.
   Dodatkowo używa też SNI, dostępne od bodajże TLS 1.1, które na Operze 12 jest domyślnie wyłączone (wtedy pojawia się podobny komunikat z kodem błędu 80).

  • @Piotr
   Nie umiesz czytać między wierszami. Błąd występował jak kolega siedział w toalecie z laptopem na kolanach…

 6. Wczoraj szukałem ładnego zdjęcia tego samochodu do wpisu i wszedłem koło 23:00 i już wtedy była po hackingu. Napisałem na profil Tesli na FB i po ok. 10 minutach strona już była wyłączona.

  • Dzięki Przemek!
   Wiedziałem, że Tesla może na Ciebie liczyć, uratowałeś naszą firmę. Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś spłacić ten dług.

  • Aaa, zapomniałem ci powiedzieć, w nagrodę masz ode mnie Teslę, dziś o 20 będzie czekała na Rondzie Dmowskiego w Rzeszowie…

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: