13:37
4/12/2011

Świąteczny konkurs Symantec i Niebezpiecznika

Już niebawem Mikołajki… Mając to na względzie, wspólnie z firmą Symantec i agencją FWW przygotowaliśmy dla Was konkurs z nagrodami. Do zdobycia Kindle WiFi 6″

Jak wygląda wirus komputerowy?

Aby wygrać Kindle WiFi 6″ należy:
a) polubić na Facebooku fanpage Symantec — Zabezpieczam Się
b) polubić na Facebooku fanpage Niebezpiecznika
(albo dodać do kręgów Niebezpiecznika na Google Plus)
c) w komentarzu pod tym postem podesłać linka do wizualizacji (własnego autorstwa) przedstawiającej:

Jakie jest Twoje wyobrażenie wirusa komputerowego?

d) w tym samym komentarzu podać odpowiedź na pytanie:

Jaki jest najlepszy sposób na zwiększenie bezpieczeństwa?

Nagradzamy najbardziej odjechane pomysły — liczy się kreatywność! Zasady: każda osoba może stworzyć maksymalnie 1 wizualizację, a linki do waszych wizualizacji wirusów komputerowych można przesyłać do 14-tego grudnia. Potem wspólnie z Symantec i FWW wybierzemy zwycięzców.

Symantec

Konkurs przewiduje także nagrody za 2 i 3 miejsce — są nimi licencje na oprogramowanie Symantec NIS2012 lub NAV2012 (do wyboru).

Pamiętajcie, aby przy dodawaniu komentarza podać poprawny, działający adres e-mail! Nie jest on publicznie widoczny, ale jest niezbędny aby skontaktować się z Wami, jeśli to właśnie Wy wygracie!

P.S. Z pełnym regulaminem konkursu można zapoznać się tutaj. BTW, przez moderację będą przechodziły raczej tylko komentarze będące odpowiedziami na pytania konkursowe. Jeśli chcecie ponarzekać jak bardzo nie lubicie Facebooka lub jak bardzo nie podoba się Wam to, że możecie od nas dostać Kindle WiFi, napiszcie nam e-maila ;-)

Aktualizacja
A oto wyniki konkursu!

Miejsce pierwsze i Kindle WiFi 6″: Tigro
Miejsce drugie: Paweł (licencje na NIS2012 lub NAV2012 do wyboru)
Miejsce trzecie: Janus (licencje na NIS2012 lub NAV2012 do wyboru)

Gratulujemy!!! Ze zwycięzcami skontaktujemy się na podane e-maile.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

33 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. http://cl.ly/0l0k0o1d3r0S0g0A3W2q/wirus.jpg Najlepszym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa jest włączenie rozumu i czujności.

  • Mogłeś wstawić coś mniej powszechnego niż cl.ly, każdy tutaj się domyśli.

  • cl.ly to cloud app i tak najprościej jest mi wrzucać drobne pliki do Internetu (praktycznie jedno kliknięcie/skrót klawiszowy). Czego ma się ktoś domyślić?

 2. a) polubione b) polubione już dawno c) http://www.youtube.com/watch?v=rfDDYng3UNsfeature=related d) świadomość tego co robimy w internecie, czyli ochrona nas przed samym sobą, oraz narzędzia które chronią nas z zewnątrz http://oi44.tinypic.com/2pkyb.jpg

 3. Pytanie, czy wizualizacje bedą oceniane pod względem jakościowym? Tzn wiadomo że większe szanse będą mieli ci którzy stworzyli animacje interaktywną we fleshu czy html5 niż ktoś kto ledwo ogarnia photoshopa, nieważne jak bardzo kreatywną osobą by nie był. oraz dwa, czy trzeba mieć prawa autorskie do zamieszczanych wizualizacji (zdaje sie nie ma o tym nic w regulaminie)

  • Nie liczy się technologia w jakiej wizualizacja zostanie wykonana (może być zdjęcie, grafika, filmik, whatever). Liczy się kreatywność — to po prostu musi być coś, co rozłoży nas na łopatki :-)

   Co do pytania o prawa autorskie – oczywiście, trzeba je posiadać. Chodzi o *własne* prace, a nie wskazanie dzieła kogoś innego :)

 4. http://i40.tinypic.com/33nett2.png Mało kreatywne, nerdowe jak nic, ale nerdy się uśmiechną : p Jak sie najlepiej zabezpieczać? Po pierwsze, mózg – nie ściągamy i nie instalujemy/uruchamiamy aplikacji których nie znamy. Po drugie – aktualizacje. Zaktualizowane systemy są daleko bardziej odporne na masowe ataki exploitami wszelkiej maści. Po trzecie – warto mieć firewalla skonfigurowanego tak, by ruch z / do naszego komputera był kontrolowany tak jakbyśmy sobie tego życzyli : ) Po czwarte – Antywirus, w razie jakby coś przeszło mimo naszej daleko posuniętej ostrożności, antywirus ma dużą szanse sobie poradzić.

 5. http://s3.amazonaws.com/data.tumblr.com/tumblr_l3m7up41pN1qcnmkco1_1280.jpg?AWSAccessKeyId=AKIAJ6IHWSU3BX3X7X3Q&Expires=1323159349&Signature=Ak6UjyKzB2xx%2B3PN1YQrdY1cjK0%3D

  http://tiny.pl/h13ll

  Najlepsze sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa to: szyszak na głowę, kamizelka kuloodporna, żona 100+ kg i oczywiście oprogramowanie Symantec ;-)

 6. Moja wizualizacja wirusa :D
  http://zapodaj.net/b1e3d5432c37.bmp.html
  Najlepszym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa (nie tylko w Internecie ) jest świadomość zagrożeń jakie mogą się przydarzyć oraz umiejętne łączenie pomysłowości i kreatywności z doświadczeniem , aby radzić sobie w tymi przeciwnościami.

 7. Hmmm… Wyobrażenie wirusa? Proste!

  http://tiny.pl/h13nz

  Zwiększenie bezpieczeństwa? Codzienne czytanie Niebezpiecznika i używanie oprogramowania Symantec!
  No. Po takim komentarzu zwycięstwo mam w kieszeni :D

  • Myślę, że zdecydowanie będziemy premiować odpowiedzi *bez* nawiązań do marek Symantec i Niebezpiecznik. Nie tędy droga… ;-)

 8. Niestety cały czas coś muszę robić i brak mi czasu na dopracowanie i z tego powodu dosyć surowe

  virus:
  http://img3.imageshack.us/img3/2025/virustu.jpg

  co trzeba zrobić, żeby się ochronić? Żołnierze gromu, miny, drut kolczasty itd;)
  http://img832.imageshack.us/img832/5223/wafiktu.jpg

 9. Eee ja tam wygranych N miesięcy temu kropli do lepszego widzenia do dziś nie dostałem, co wydaje się dosyć bezpiecznym rozwiązaniem, gdyż nie widząc nic na monitorze nic nie zrobię w celu załapania szkodnika to dosyć bezpieczna droga, idąc za ciosem wirus w momencie niczego nie widzenia może wyglądać tak =D :
  http://www.flickr.com/photos/didmyself/6337511301/

 10. Wirus nie wygląda, dlatego jet taki groźny…
  Aby zwiększyć bezpieczeństwo należy NIE zapisywać się do portali społecznościowych. A już absolutnie nie należy “polubiać”(oddawać swoich danych) na prawo i lewo w nadziei wygrania czegoś… ;).

 11. Wizualizacja:
  http://img23.imageshack.us/img23/8459/konkursmv.jpg

  Najlepszym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa jest oczywiście tzw. “głębokie ukrycie”. W celu zapewnienia odpowiedniego stopnia bezpieczeństwa należy dobrać odpowiedni stopień głębokości. Za mały sprawia, że nie jesteśmy bezpieczni, natomiast za duży powoduje problemy natury praktycznej – użyteczność jest niska.

 12. Seriously?
  http://cl.ly/3O2A011y37280C0W1S1h
  Strona “Zabezpieczam się” i taki fail…

 13. Trochę inne podejście do wizualizacji: http://img828.imageshack.us/img828/7759/raportj.png Najlepsze zabezpieczenie to odcięcie od sieci i korzystanie z własnego komputera w takim pomieszczeniu: http://bi.gazeta.pl/im/5/10776/z10776515X,Przekroj-poprzeczny-domu-i-silosu-wraz-z-przeksztalconym.jpg na ostatnim piętrze. Oczywiście zakaz podłączania jakichkolwiek dysków i nośników. A tak na poważanie to rozsądek i dobra kopia bezpieczeństwa.

 14. a) OK
  b) OK
  c) http://www.socar.pl/downloads/niebezpiecznik/vir.jpg
  d) Upgrade połączenia pomiędzy krzesłem a klawiaturą przez tłumaczenie/krzyki/bicie/kursy. Jeżeli połączenie między krzesłem a klawiaturą wykazuje dalsze niestabilności w zakresie bezpieczeństwa/ściągania “this_is_not_a_virus.exe” – zalecana jest wymiana łącznika krzesło-klawiatura na połączenie o IQ wyższym niż IQ przeciętnego selera. ;)

  PS. Odnosnie pkt D: Jeżeli mieliście na myśli inne metody zabezpieczenia się, bo nie jest tam sprecyzowane że chodzi tylko o wirusy komputerowe, to mogę jeszcze wam ew. polecić nabycie gumowo-latexowych produktów ochronnych w najbliższej aptece, które sobie możecie założyć na ten … tego … no nie ważne ;P ;-)

 15. Moje wyobrażenie wirucha: http://www.voila.pl/392/259rs/index.php?get=1&f=1

  Najlepszy sposób na zwiększenie bezpieczeństwa to taka sama profilaktyka, jak przy kontaktach w realu – nie zapraszać od razu do domu nawet najbardziej atrakcyjnych nieznajomych poznanych w pubie (w necie), nie nosić kluczy (haseł) na smyczy na szyi (w łatwo dostępnym miejscu), a jeśli już wiesz, że jednak czasem ulegasz zaćmieniom umysłu, warto nosić na wszelki wypadek gumkę w portfelu, a po wszystkim czasem odwiedzić specjalistę…
  Przede wszystkim – włączyć krytyczne myślenie!

 16. a) OK
  b) OK
  c) http://imageshack.us/f/842/wirusm.jpg/
  d)
  Po pierwsze: nie ściągamy podejrzanych aplikacji, które mają rzekomo pobrać jakieś pornofoty albo inne zajedwabiste aplikacje antywirusowe. Po drugie aktualizować zawsze system (może i upierdliwe, ale po co dobrowolnie pozostawiać w oprogramowaniu luki?). Po trzecie w przypadku mejli z załącznikami, należy go zignorować jeśli się go nie spodziewaliśmy. Po czwarte: jakikolwiek popularny antywirus lepszy niż zero ochrony. I na podsumowanie: Zdrowa dawka paranoi nigdy nie zaszkodzi. :) “Wszystko co powiesz, może być użyte przeciwko tobie” (taaaak, przypomina mi się sytuacja gdy włamano mi się dawno temu na skrzynkę mejlową)

 17. a. ok b. ok c. http://img804.imageshack.us/img804/7668/konkursniebezpiecznik.jpg d. Wirusa komputerowego można porównać do pleśni. W odpowiednich dla nich warunkach pojawiają się, rozrastają i przenoszą się na zdrową przestrzeń. Jeśli nie zadbamy o doraźną ochronę – uniemożliwienie powstania sprzyjających warunków, regularne skanowanie zasobów w poszukiwaniu zgnilizny – całe nasze zapasy mogą pójść do kosza dzięki rozrastającemu się intruzowi. Dbajmy zatem o bezpieczeństwo i higienę pracy ;), a zminimalizujemy szanse infekcji.

 18. A. Lubię, B. Lubię,
  C. Moje wyobrażenie wirusa: http://kuba314.republika.pl/wizualiz.gif
  D. Profilaktyka zagrożeń:
  – ciepło się ubierać (firewall),
  – stosować szeczepionki (upgrade),
  – stosować leki przeciwwirusowe (programy antywirusowe),
  – unikać podejrzanych miejsc (niezaufane strony WWW, skrypty na stronach),
  – uważać na zakażenia od nieznajomych (zainfekowane nośniki),
  – nie rozbierać się gdzie popadnie :P (nie ujawniać byle komu ważnych informacji, stosować silne hasła),
  – zdrowo się odżywiać (instalować tylko zaufane oprogramowanie).
  :)

 19. A and B =1, C http://img607.imageshack.us/img607/2676/pacman4.jpg

  Wirus często wygląda niepozornie i nie budzi naszych obaw. Nierzadko kryje się za czymś, co kojarzy nam się dobrze, przez co usypia naszą czujność. Tymczasem cybernetyczna zaraza sieje spustoszenie na naszych dyskach twardych i pożera dane. Dlatego też warto wspomóc naszą ostrożność kolejną barierą w postaci regularnie aktualizowanego programu antywirusowego. Taki duet zapewni nam spokój i optymalne bezpieczeństwo.

  Zdjęcie i przeróbka mojego autorstwa :) Oczywiście ja używam AntyPacmana

 20. a i b – spełnione!

  c: http://www.youtube.com/watch?v=1dOFTOGiLvw

  d: Najdroższy mój szambelanie!

  Wieści w grodzie jak zawdy nie zliczyć sposób, jednakowoż pisać mi dziś do Szanownego w sprawie po wielokroć wagi większej wymagającej niźli harce tutejszych przyszło. Za złe mi tedy nie miej, że bez ogródek raczyć do sedna przejść samej rzeczy.

  Słuchy mnie doszły, choć pogłoskom tym wiary dać pełnej, przez wzgląd na szacunek mój do Wielmożnego oczywiście, rzecz jasna nie mogę, że Panu Dostojnemu z problemami bezpieczeństwa się w sieci borykać zdarzy. Choć, raz jeszcze nie miej mi za złe gdy powtórzę, wiary nie daję, za stosowne dla funkcji swej uznam, gdy trzy chociaż zasady najważniejsze Czcigodnemu przypomnę.

  Pierwej, na uwadze mieć warto, żeby w tereny się zbyt obce za chyżo nie wypuszczać. No bo kto to, doprawdy, widział, się pchać, gdzie pchać się nie należy? Toć przypomnieć sobie wystarczy jak raz starej Maciejowej chłop ubzdurać sobie postanowił, że udowodnić druhom (morusom, że na dygresję pozwolenie dam sobie, niesamowitym!) da radę, jakoby róży krzew kolący po trzecim miodu wychyleniu nie był. O wyniku przypominać chyba nie muszę, bo do dzisiaj jedna tylko osoba w karczmie na stojąco zawsze być miast w kucki siedzieć woli…

  Drugie co na myśl mi przychodzi? A niechaj ręka Wszechmocnego Szacownego broni intruza do domu wpuszczać! “Pochodzenie nieznane, pół chałupy obrane”, jak stary podkomorzy (a niech mu karcer lekkim będzie!) mawiać w swych latach najlepszych zdarzał. No bo niech Najdroższy w lustro spojrzy i sam odpowiedzieć sobie raczy – wpuściłby do izby takiego, co to źle mu z oczu patrzeć, a i gęba nietęga? No, starego rotmistrza, przez wzgląd na zasługi oczywiście, pomińmy. No wpuściłby? No.

  A trzecia rada, choć dziecinna z pozoru, wagi jest nie mniejszej od wyżej opisanych. Z nieznajomymi dystans racz Szanowny zachowywać – każdy chyba pamięta, jak Onejko raz się z tym kędzierzawym zbratać postanowił – ile to było chwalby, jaki to kompan z niego tęgi! Mina się trochę staremu skrzywiła dopiero gdy onuce nawet w nocy mu z komód jakobyś się ulotniły.

  Raz jeszcze przepraszam, jeśli porady te potrzebnymi Zacnemu nie są i mieć raczę nadzieję, że urazy Zacny z powodu tego chować nie planuje. Za obowiązek swój, jednakowoż, podzielenie się nimi uznałem i tedy myśleć sobie pozwalam, że obowiązek zwinnie wykonałem niczego na uszczerbek kierującego nie powodując.

  Z wyrazami szacunku,
  Kasztelan

 21. Rysopis nicponia:
  http://iv.pl/images/89648072669115295280.png

  Jaki jest najlepszy sposób na zwiększenie bezpieczeństwa?
  Prawdopodobnie najlepszym sposobem jest zaproszenie do naszego systemu szeryfa pana Gąbkę który będzie czuwał na straży porządku, zwalczając wszelkich nikczemników i podłych opryszków.
  Kolejną ciekawą metodą jest użycie pudełka z przeciągniętym wewnątrz kablem internetowym i gromadką chomików. Niecne pakiety są bardo dobą pożywką toteż chomiki skutecznie się z nimi rozprawią.
  Z tych bardziej przyziemnych metod to jest jedna w dodatku bardzo skuteczna a jej imię brzmi: zdrowy rozsądek : )

 22. a) Done
  b) Done
  c) http://imageshack.us/photo/my-images/6/virus3l.png/

  d) Jaki jest najlepszy sposób na zwiększenie bezpieczeństwa?
  Świadomość i wyobraźnia, czyli dobry backup i mniej lenistwa. Gdy tego zabraknie można posiłkować się gadającą papugą podłączoną pod RSS z ostrzerzeniami secuni oraz powtarzajacą co jakiś czas, że hasło jest jak majtki…
  Ewentualnie można spróbowac przekonać hakerów, crackerów i script kiddies, że dużo więcej respektu i sławy osiągną zapychając nam dyski fotkmi skąpo odzianych dziewcząt :).

 23. http://dl.dropbox.com/u/3804425/Screenshots/virus.bmp – bitmapa 8px 4px, polecam zajrzeć w źródło pliku ;-)

  – najlepszy sposób na zwiększenie bezpieczeństwa to edukacja użytkowników, że nie wszystko jest tym na co wygląda… dlatego jeśli ktoś nie jest w stanie na pierwszy rzut oka “wyczuć” zagrożenia, powinien używać dodatkowych narzędzi które zrobią to za niego.

 24. na fejsie polubione oba

  wizualizacja: http://imageshack.us/photo/my-images/684/wirusdonemae.jpg/

  Jaki jest najlepszy sposób na zwiększenie bezpieczeństwa?
  Złota tarcza bezpieczeństwa
  1. obrona przed wirusami – +1000%
  2. wymagania:
  – posiadanie w ekwipunku “program antywirusowy”
  -odblokowany czar “zapora”
  -aktywna aura “zdrowy rozsądek”
  -odpieranie ataków bronią mailowo-załącznikową na min. poziomie 10
  3. bonusy:
  – +100 do poczucia bezpieczeństwa
  – +100 do dobrej zabawy na kompie
  – podatność na zarażenie wirusem zmniejszona do 1%

 25. a) wykonane
  b) wykonane

  c) http://tinypic.com/r/vp928m/5
  (mirror http://imgur.com/HQ5Bg)

  d) Pacjencie i obywatelu!
  Podejmij niezbędne kroki by uchronić się przed wszechobecnymi wirusami:
  1. Zachowaj czujność – wirusy często korzystają z ludzkiej nieuwagi bądź naiwności by się rozprzestrzeniać. Myśl nad tym co robisz. Bądź nieufny: współużytkowanie tych samych komputerów i innych urządzeń z obcymi ludźmi może prowadzić do infekcji.
  2. Pamiętaj o prewencji – wyposaż się w antywirusa, dbaj o higienę poprzez aktualizację swojego oprogramowania, w szczególności instaluj krytyczne poprawki do systemu operacyjnego.
  3. Edukuj siebie i innych – cyberprzestępcy nie ustają w wysiłkach nad ulepszeniem swojego arsenału. Ty też nie powinieneś!

 26. Jakie jest Twoje wyobrażenie wirusa komputerowego?
  http://dl.dropbox.com/u/22437349/konkurs_niebezpiecznik.jpg
  Chyba się troszkę minąłem z tematem.

  Jaki jest najlepszy sposób na zwiększenie bezpieczeństwa?
  Najlepszym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa jest zdrowy rozsądek. W sieci należy stosować
  zasadę ograniczonego zaufania. Wiadomo, że człowiek to nie maszyna i ma skłonności do popełniania błędów, więc warto także
  posiadać zainstalowany pakiet antywirusowy z aktualnymi sygnaturami oraz być za “potrójną ścianą ognia” :D

  PS. Jeżeli zostanę laureatem, prześlę oryginał rysunku mojego autorstwa jednemu z organizatorów.

 27. Jakie jest Twoje wyobrażenie wirusa komputerowego?
  http://dl.dropbox.com/u/22437349/konkurs_niebezpiecznik.jpg

  Jaki jest najlepszy sposób na zwiększenie bezpieczeństwa?
  Najlepszym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa jest zdrowy rozsądek. W sieci należy stosować
  zasadę ograniczonego zaufania. Wiadomo, że człowiek to nie maszyna i ma skłonności do popełniania błędów, więc warto także
  posiadać zainstalowany pakiet antywirusowy z aktualnymi sygnaturami oraz być za “potrójną ścianą ognia” :D

 28. Czy coś przeoczyłam?
  Gdzie i kiedy znajdę wyniki konkursu?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: