18:27
1/6/2011

Opera wprowadziła synchronizację haseł — ale uwaga, hasła są szyfrowane przy pomocy klucza, który jest przesyłany na serwery Opery, co wprost przekłada się na to, że jeśli pracownicy Opery będą chcieli poznać Wasze hasła, to je poznają. Proponujemy korzystanie z lokalnych managerów haseł, KeePass jest jednym z nich.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. “It means that Opera has theoretical access to your data, but in practical terms no single department at Opera does, because your account password is never sent to the Link servers, but to Auth, our authentication service.”

    Chyba zbytnia panika.

    • @krogon: taki to duzy problem żeby dwóch kolegów spotkało się w saunie po pracy? ;)

  2. Oj tam, oj tam. Ja proponuję generalizację tematu – jak posyłasz coś w chmury, to najprawdopodobniej “aniołki” będą mogły to odczytać.

  3. a lastpass? jakie jest wasze zdanie?

  4. nie było ostatnio jakiegoś sporego włamania do lastpass? :D (w formie pytania, bo, jak zwykle, nie pamiętam szczegółów :P)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: