15:34
26/10/2017

Antyspam wykrył spam (bo dużo adresów e-mail w To:?) i spam zatrzymał, ostrzegając o tym wszystkich adresatów. W tej samej wiadomości… ;)

Dziękujemy studentom PW, którzy podesłali nam tę wiadomość.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

18 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Mam nadzieję, że ktoś kliknął w ostatni link w wiadomości.

  • Po co, skoro jak sama nazwa programu Spam_Ass_ass_in mówi, że system antyspamowy dał dwie do.opy w… obsłudze spamu.

 2. wut

 3. A myślałem że e-mail od PWr o pojawieniu się komunikatu w ich systemie odnośnie doktorantów z niepełnosprawnością jest dziwne. Dla wyjaśnienia nie jestem doktorantem, ani studentem PWr.

  • A masz chociaż niepełnosprawność?

  • Jeśli nie masz nic wspólnego z PWr, to może ktoś zrobił błąd w adresie, na jaki przekierował sobie maile ze skrzynki studenckiej (albo pracowniczej itp.)? Na pewno to tam przychodzą informacje o nowej wiadomości na Edukacji CL. Z drugiej strony jeśli to było pojedyncze powiadomienie, to rzeczywiście trochę dziwne… Albo moja teoria jest słuszna, tylko ktoś szybko zorientował się w pomyłce :)

  • Byłem związany z PWr, ale to już przeszłość. Od czasu do czasu nadal dostaje podobne powiadomienia, które nigdy nie powinny mnie dotyczyć tak jakby mój e-mail nadal widniał gdzieś w błędnej bazie

 4. Faktycznie troszku nie poszło ale przy okazji mogę polecić EFA – https://efa-project.org/

  Genialność tego rozwiązania polega też na tym, że nie trzeba nic kompletnie zmieniać w konfiguracji działającego serwera pocztowego.
  Instaluje się EFA na vps, serwerze fizycznym itp., i w DNS dodaje się MXa z wyższym priorytetem wskazującym na instancję EFA – to wszystko.

 5. Co ciekawe ten email został wysłany przez Biuro Karier, więc:
  1. Filtr antyspamowy powinien mieć wyjątek dla adresu BK
  2. Filtr antyspamowy prawie uratował BK przed wysłaniem maila z długą listą adresatów w polu “To:” zamiast “CC:”.
  Anyway, something went no yes.

  • Widać fragmenty maili na końcu. Są to maile spoza *pw.edu.pl, więc możliwe, że filtr działał na wyjście na świat żeby nie było, że maile z PW rozsyłają spam.

   Do tego to jest jakiś newsletter, do którego ludzie sami musieli się zapisywać. Ja przynajmniej nic od BK bezpośrednio nie dostawałam… w tym też nie dostawałam maili, że mail zablokowany. :)

  • Chyba UDW :) DW jest jawne, tak samo jak “adresat” :P

  • Nie UDW, a BCC, nie powtarzajmy chorych tłumaczeń MS.

  • Jeżeli piszemy w języku polskim, to piszmy w języku polskim. Jestem zdecydowanie przeciwny sankcjonowaniu nieprzetłumaczonych anglicyzmów.

  • @Lukasz032

   Międzymordzie pozdrawia.

  • Tak więc @Łukasz dla ciebie “Do:”, “KD:” (Kopia Do) i “NKD:” (Niewidoczna Kopia Do). Dla pozostałych “To:”, “CC:” (Carbon Copy) i “BCC:” (Blind Carbon Copy).

 6. Widać antySpam robi karierę.

 7. Podobne historie zdarzają się notorycznie w Onecie
  Wielokrotnie uwagi aby sobie dobrze skonfigurowali swoje cudo lub kupili komercyjne rozwiązanie nie pomaga – lepiej wycinać klienta co dwa tygodnie na parę dni :)
  full profeska :)

 8. To “wut” w stopce świetnie opisuje zaistniałą sytuację.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: