15:34
26/10/2017

Antyspam wykrył spam (bo dużo adresów e-mail w To:?) i spam zatrzymał, ostrzegając o tym wszystkich adresatów. W tej samej wiadomości… ;)

Dziękujemy studentom PW, którzy podesłali nam tę wiadomość.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

18 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Mam nadzieję, że ktoś kliknął w ostatni link w wiadomości.

  • Po co, skoro jak sama nazwa programu Spam_Ass_ass_in mówi, że system antyspamowy dał dwie do.opy w… obsłudze spamu.

 2. wut

 3. A myślałem że e-mail od PWr o pojawieniu się komunikatu w ich systemie odnośnie doktorantów z niepełnosprawnością jest dziwne. Dla wyjaśnienia nie jestem doktorantem, ani studentem PWr.

  • A masz chociaż niepełnosprawność?

  • Jeśli nie masz nic wspólnego z PWr, to może ktoś zrobił błąd w adresie, na jaki przekierował sobie maile ze skrzynki studenckiej (albo pracowniczej itp.)? Na pewno to tam przychodzą informacje o nowej wiadomości na Edukacji CL. Z drugiej strony jeśli to było pojedyncze powiadomienie, to rzeczywiście trochę dziwne… Albo moja teoria jest słuszna, tylko ktoś szybko zorientował się w pomyłce :)

  • Byłem związany z PWr, ale to już przeszłość. Od czasu do czasu nadal dostaje podobne powiadomienia, które nigdy nie powinny mnie dotyczyć tak jakby mój e-mail nadal widniał gdzieś w błędnej bazie

 4. Faktycznie troszku nie poszło ale przy okazji mogę polecić EFA – https://efa-project.org/

  Genialność tego rozwiązania polega też na tym, że nie trzeba nic kompletnie zmieniać w konfiguracji działającego serwera pocztowego.
  Instaluje się EFA na vps, serwerze fizycznym itp., i w DNS dodaje się MXa z wyższym priorytetem wskazującym na instancję EFA – to wszystko.

 5. Co ciekawe ten email został wysłany przez Biuro Karier, więc:
  1. Filtr antyspamowy powinien mieć wyjątek dla adresu BK
  2. Filtr antyspamowy prawie uratował BK przed wysłaniem maila z długą listą adresatów w polu “To:” zamiast “CC:”.
  Anyway, something went no yes.

  • Widać fragmenty maili na końcu. Są to maile spoza *pw.edu.pl, więc możliwe, że filtr działał na wyjście na świat żeby nie było, że maile z PW rozsyłają spam.

   Do tego to jest jakiś newsletter, do którego ludzie sami musieli się zapisywać. Ja przynajmniej nic od BK bezpośrednio nie dostawałam… w tym też nie dostawałam maili, że mail zablokowany. :)

  • Chyba UDW :) DW jest jawne, tak samo jak “adresat” :P

  • Nie UDW, a BCC, nie powtarzajmy chorych tłumaczeń MS.

  • Jeżeli piszemy w języku polskim, to piszmy w języku polskim. Jestem zdecydowanie przeciwny sankcjonowaniu nieprzetłumaczonych anglicyzmów.

  • @Lukasz032

   Międzymordzie pozdrawia.

  • Tak więc @Łukasz dla ciebie “Do:”, “KD:” (Kopia Do) i “NKD:” (Niewidoczna Kopia Do). Dla pozostałych “To:”, “CC:” (Carbon Copy) i “BCC:” (Blind Carbon Copy).

 6. Widać antySpam robi karierę.

 7. Podobne historie zdarzają się notorycznie w Onecie
  Wielokrotnie uwagi aby sobie dobrze skonfigurowali swoje cudo lub kupili komercyjne rozwiązanie nie pomaga – lepiej wycinać klienta co dwa tygodnie na parę dni :)
  full profeska :)

 8. To “wut” w stopce świetnie opisuje zaistniałą sytuację.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: