21:32
29/6/2015

Posłanka Grodzka o Snowdenie, NSA, BND i inwigilacji. Warto posłuchać jakie informacje mają nasi politycy w tym temacie oraz poseł Peter Piltz z austriackiego parlamentu oraz przedstawiciele Fundacji Panoptykon:

W ramach konferencji zaprezentowano dowody na podsłuch polskich łącz telefonicznych przez zagraniczne służby (NSA i BND).

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

14 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Skomentujecie to jakoś?

 2. Moderacja komentarzy pozostawia wiele do życzenia.
  Szkoda, bo temat konferencji jest naprawdę ciekawy.

  • Posprzątaliśmy trochę. Widać niektórzy zaufani czytelnicy nadużyli możliwości komentowania poza kolejką moderacyjną… Wszystko co nie odnosiło się do meritum, zostało przeniesione do /dev/null.

  • Piotr Konieczny kiedy będzie to podsumowanie Prima Aprilis i o zielonych ludzikach ?

  • W zasadzie materiały które w wyniku publikacji spłynęły do redakcji są już wstępnie obrobione, teraz trzeba przysiąść i to opisać… ciężko ostatnio z czasem, ale niebawem idę na urlop, więc pewnie wtedy :-) Powiem jednak tak – warto będzie czekać 3mce na to podsumowanie, bo w reakcjach spłynęły takie tematy, które same w sobie powinny mieć dedykowane artykuły :D

  • No ciekawe, że w innych tematach tak pięknie nie sprzątacie ale osoba legitymująca się dokumentami wystawionymi na nazwisko Grodzka z jakiegoś powodu jest priorytetem. Czyżby była to osoba kluczowa dla bezpieczeństwa narodowego a może światowego ? :)

 3. a juz mialem zamarudzic na brak moderacji… :-)

  no wlasnie… czy ktos widzial / czytal / slyszal o jakiejkolwiek reakcji na te konferencje w mainstreamowych mediach? oczywiscie nie chodzi mi o reakcje zwiazane z poslanka tylko o te zwiazane z trescia….

 4. Kruca bomba, nie powiedzieli czy kogoś konkretniejszego nie podsłuchali…
  A kto ma ochotę mniej merytorycznie, to pod tym filmem na YT też można komentować… ;)

 5. No dobrze, ale byli tu praktycznie sami politycy. Po kim jak po kim, ale po politykach nie spodziewałbym się niczego oprócz swoich zagrywek i wybiegów. Skąd wiadomo, że to co mówili jest prawdą? Owszem, nie twierdzę, że nas nie podsłuchują ale ci ludzie z konferencji ewidentnie prowadzą własną, polityczną agitację. Dlaczego ta konferencja została uznana przez Niebezpiecznik za wartościową? Czy czegoś niedostrzegłem?

 6. Nie macie takiego wrażenia, że na tej konferencji nikogo nie było? Cały czas cisza z sali, na koniec żadnych pytań. A przecież temat dość chwytliwy.

 7. 4-5 lat temu, jeden z polskiej trojcy komorkowcow wysycal 100Mbps PCM-ami z podsluchem. Teraz pewnie to juz nie wystarcza..

 8. cala ta konferencja wyglada jak dziesiata kopia vhs commando z 1987r. posluchalem, ale generalnie bez dostepu do dokumentow na ktore sie powolywali to ciezko wyciagnac jakies daleko idace wnioski.

 9. W temacie polecam aplikacje takie jak TextSecure lub Signal na iOS, Telegram (uwaga, trzeba osobno nawiązać szyfrowane połączenie) oraz RedPhone (słaba jakość dźwięku)

 10. ortografia: nie “łącz” tylko “łączy telefonicznych”!

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: