8:07
13/7/2016

900 bankomatów firmy Wincor-Nixdorf należących do 8 kluczowych banków w Tajwanie zostało zablokowanych. Powodem jest kradzież ok. 3 milionów dolarów z 34 bankomatów w 20 oddziałach. Pieniądze miały zostać wypłacone z bankomatów przez 3 Rosjan, po ich uprzednim zainfekowaniu złośliwym oprogramowaniem. Policja podejrzewa że w incydent zamieszani są także pracownicy banku. Kradzieży dokonano w miniony weekend.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. “przez 3 Rosjan, po ich uprzednim zainfekowaniu złośliwym oprogramowaniem” :D

  • No co? Przecież bez zainfekowania, zdrowa osoba czegoś takiego nie zrobi :)

  • Nigdy nie widziales zainfekowanego rosjanina? Prawie tak popularne jak zawirusowana rosjanka….

  • Przecież z kontekstu wynika, że zainfekowani złośliwym oprogramowaniem nie byli rosjaniee, ale pieniądze ;P

 2. Ach te Ruskie :D

 3. Wiadomo od zawsze ,że wszyscy Rosjanie są zainfekowani…

 4. A co by było gdyby tych zainfekowanych zainfekowac zainfekowanymi bankomatami? Czy byli by bardziej zainfekowanymi?

  • Mistsz!

 5. Tak na marginesie to było bardziej około US $2.1M. Artykuł pisząc o około 3 bańkach ma na myśli walutę SGD (Singapurski dziennik) którą policzyli z 70M TWD.

 6. Banksterskie brednie, by oszkalować Rosjan.

  Żaden bankomat na świecie nie wypłaci w ciągu weekendu kwot w wysokości ponad 88 tysięcy dolarów na jedno, czy nawet kilka kart bankomatowych. A tyle wychodzi, gdy podzieli się “skradzioną” przez “Rosjan” kwotę przez ilość “okradzionych” bankomatów.
  Pieniądze być może naprawdę zostały skradzione ale na pewno nie przez Rosjan, ani żadną inną niekoszerną zwykłą złodziejską szajkę.
  Jeśli zostały skradzione, to BANKSTERZY upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu. Zajebali kasę klientom banku, i jednocześnie oskarżyli o to Rosjan!!!
  Full kosher gesheft… Jebie czosnkiem nawet przez internet z tej wiadomości…

  • Owszem, wali czosnkiem ale z twojej głowy chyba. Spróbuj sobie wyskrobać z uszu, pewnie kupa też wyleci

  • Zainfekowany bankomat – mówi Ci to coś? A to oznacza, że taki bankomat może zadziałać inaczej, niż w standardowych przypadkach. Pozostaje tylko pytanie, ile kasy jest w takim bankomacie po jego załadowaniu (ale może i te 100 tys. USD – oczywiście w przeliczeniu)?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: