23:03
21/10/2019

Za sprawą zdjęcia z konferencji firmy FireEye znów powraca sprawa włamania do TeamViewera. O ataku było głośno już w 2016 roku, ale raport badaczy poświęcony grupie APT 41 rzuca nowe światło na włamanie do TeamViewera.

W wyniku ataku, włamywacze mogli najprawdopodobniej kontrolować każdy z komputerów, na którym TeamViewer był zainstalowany. I najwyraźniej nad kilkoma przejęli kontrolę, bo kilku klientów TeamViewera zostało okradzionych nie tylko ze swoich haseł do różnych usług, ale również pieniędzy.

Polecamy lekturę całego raportu i zdjęć z konferencji. Wiele cennych danych. Co ciekawe, jedno ze stosowanych przez nią w atakach narzędzi otrzymało kryptonim MESSAGETAP (i jego autorem jest Polak, którego — jeśli czyta — pozdrawiamy :). FireEye odkryło ślady tego malware na systemie Linuksowym w sieci operatorskiej. Za jego pomocą, bazując na słowach kluczowych i numerach IMSI, włamywacze mieli być w stanie przechwytywać połączenia telefoniczne i SMS-y.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Co robić? Jak żyć?

  • Łączyć się z siecią przez OpenVPN, a dopiero później przez pulpit zdalny, VNC, itp. Nie korzystać z programów które wspomagają się w połączeniach serwerem producenta.

 2. Wciąż wykorzystywany do ataków? Możecie rozwinąć to zdanie?

 3. Powinienem odinstalować?

  • Zaktualizować oprogramowanie i zmienić hasła. To wystarczy

 4. Których wersji dotyczy luka?

 5. A jakaś alternatywa? Np. AnyDesk? A może coś innego? Thx za info

 6. W jaki sposób wykradano hasła? Też jestem zagrożony używając menadżera haseł (kopiuj/ wklej) i odcisk palca?

 7. sprawdz supremo

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: