18:58
2/3/2015

Na to wpaść mogli tylko akademiccy admini:

B2MyIwaCYAAgFc0

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Teksańska masakra polityką hasła

 2. Przynajmniej napisali jak długie może być hasło. System ERP w mojej firmie umożliwia zmianę hasła na 10 znakowe, ale okno logowania dopuszcza tylko 9 znaków ;)

 3. Sprawdziłem na howsecureismypassword.net ośmioznakowe hasło: wynik 33 minuty. Biorąc pod uwagę reguły typu “no sets allowed” i jedynie 3 dostępne znaki, to wygląda na to, że można zejść poniżej 20 minut, żeby shackować dowolne konto? :P

  • a mimo wszystko zakaz stosowania takich “setów” zwiększa bezpieczeństwo, a nie je osłabia. Brute force działa przecież tylko i wyłącznie wtedy, kiedy możesz katować bazę w nieskończoność zapytaniami. A w praktyce konto jest blokowane po n próbach. Np. trzech, pięciu, itd. W sytuacji, w której masz tylko 3 próby – ważniejsze jest to, aby hasło było maksymalnie losowe.
   Tak np jakbyś miał zgadnać PIN do karty, którą znalazłeś, to warto byłoby spróbować pierwsze i ostatnie 4 cyfry, a później coś w stylu 1234. Na miejscu banku – warto taką możliwość zablokować – zwiększa się bezpieczeństwo, pomimo ograniczenia przestrzeni haseł.

  • Ja na szczęście kieruje się swoimi zasadami, moje hasło na pocztę powinno wg tej strony wytrzymać jakieś 16 mln lat.

  • Czy twoje hasło to przypadkiem !QAZXSW@ lub podobne?

 4. Obrazek ciut nie działa, przekierowanie na 127.0.0.1 jest zamiast niego…

 5. Ciekawe jest to, że wykluczają sety i mają tyle wymogów a potem podają przykładowe hasło zawierające taki właśnie set (hasło 3.).

 6. 2 biliony lat. nieźle

 7. 2 septillion years na howsecure…net
  a hasło w sumie naprawdę łatwe… (chociaż nie sprzedałem prawdziwego – jakoś nie ufam takim systemom oceniającym)
  Jednak socjotechniki rządzą a nie rude power…

 8. P@Ssw0rd

 9. qwerty1234567 = A thousand years ;-)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: