18:58
2/3/2015

Na to wpaść mogli tylko akademiccy admini:

B2MyIwaCYAAgFc0

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet w naszym internetowym sklepie.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Teksańska masakra polityką hasła

 2. Przynajmniej napisali jak długie może być hasło. System ERP w mojej firmie umożliwia zmianę hasła na 10 znakowe, ale okno logowania dopuszcza tylko 9 znaków ;)

 3. Sprawdziłem na howsecureismypassword.net ośmioznakowe hasło: wynik 33 minuty. Biorąc pod uwagę reguły typu “no sets allowed” i jedynie 3 dostępne znaki, to wygląda na to, że można zejść poniżej 20 minut, żeby shackować dowolne konto? :P

  • a mimo wszystko zakaz stosowania takich “setów” zwiększa bezpieczeństwo, a nie je osłabia. Brute force działa przecież tylko i wyłącznie wtedy, kiedy możesz katować bazę w nieskończoność zapytaniami. A w praktyce konto jest blokowane po n próbach. Np. trzech, pięciu, itd. W sytuacji, w której masz tylko 3 próby – ważniejsze jest to, aby hasło było maksymalnie losowe.
   Tak np jakbyś miał zgadnać PIN do karty, którą znalazłeś, to warto byłoby spróbować pierwsze i ostatnie 4 cyfry, a później coś w stylu 1234. Na miejscu banku – warto taką możliwość zablokować – zwiększa się bezpieczeństwo, pomimo ograniczenia przestrzeni haseł.

  • Ja na szczęście kieruje się swoimi zasadami, moje hasło na pocztę powinno wg tej strony wytrzymać jakieś 16 mln lat.

  • Czy twoje hasło to przypadkiem !QAZXSW@ lub podobne?

 4. Obrazek ciut nie działa, przekierowanie na 127.0.0.1 jest zamiast niego…

 5. Ciekawe jest to, że wykluczają sety i mają tyle wymogów a potem podają przykładowe hasło zawierające taki właśnie set (hasło 3.).

 6. 2 biliony lat. nieźle

 7. 2 septillion years na howsecure…net
  a hasło w sumie naprawdę łatwe… (chociaż nie sprzedałem prawdziwego – jakoś nie ufam takim systemom oceniającym)
  Jednak socjotechniki rządzą a nie rude power…

 8. P@Ssw0rd

 9. qwerty1234567 = A thousand years ;-)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: