15:37
17/1/2011

TrendMicro dla Anroida

Poniższa wiadomość to informacja prasowa nadesłana do Niebezpiecznika poprzez formularz kontaktowy. Nie pojawia się ona na głównej stronie portalu ani w kanale RSS. Została opublikowana w dziale Prasownica, ponieważ jedną z misji Niebezpiecznika jest wspieranie polskich firm z branży IT Security poprzez publikowanie ich oferty handlowej. Redakcja Niebezpiecznika może, ale nie musi podzielać opinii znajdujących się w poniższym tekscie — za jego publikację nie otrzymaliśmy żadnego wynagrodzenia. Zachowano pisownię oryginału.

Firma Trend Micro, która od wielu lat wprowadza innowacje w dziedzinie bezpieczeństwa mobilnego, poinformowała o udostępnieniu pierwszej z wielu aplikacji przeznaczonych dla platformy Android. Trend Micro™ Mobile Security jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na ochronę przed atakami na urządzenia mobilne z systemem Android. Android to aktualnie druga pod względem popularności platforma mobilna na rynku, której roczne tempo wzrostu wynosi 850%.

Rozwiązanie Trend Micro Mobile Security for Android chroni pliki cyfrowe i zabezpiecza transakcje bankowe na urządzeniach z systemem Android poprzez wykrywanie i powstrzymywanie cyberprzestępców i zagrożeń internetowych, zanim zdołają zaatakować. Nowe rozwiązanie, opracowane specjalnie pod kątem systemu Android, zapewnia użytkownikom ochronę i umożliwia swobodne korzystanie z urządzeń mobilnych, nie zajmując jednocześnie wiele miejsca.

Najważniejsze cechy Mobile Security dla platformy Android:
• Bezpieczeństwo surfowania
• Kontrola rodzicielska
• Ochrona pobierania
• Filtrowanie połączeń i wiadomości tekstowych

Użytkownicy Trend Micro Mobile Security, wspomagani przez infrastrukturę Trend Micro™ Smart Protection™ Network i 20-letnie doświadczenie firmy w zabezpieczaniu klientów przed kradzieżą tożsamości, utratą danych i innymi zagrożeniami internetowymi, zyskują natychmiastową ochronę przeglądarki działającą w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego gdzie korzystają ze swoich urządzeń mobilnych z systemem Android.

Aktualnie Trend Micro jest jedyną firmą, która wykorzystuje zabezpieczenia działające w chmurze do ochrony urządzeń z systemem Android przed najnowszymi zagrożeniami. Dostosowywane listy filtrowania umożliwiają użytkownikom odrzucanie lub blokowanie niechcianych połączeń lub wiadomości, a mechanizmy oceny reputacji stron internetowych i kontroli rodzicielskiej zwiększają bezpieczeństwo surfowania.
„Firma Trend Micro jest od dawna liderem rynku zabezpieczeń mobilnych, począwszy od ochrony urządzeń z systemem Mobile 2003, aż po naszą najnowszą aplikację Trend Smart Surfing iPhone” — powiedziała Carol Carpenter, General Manager of Consumer and Small Business w Trend Micro. „W związku z szybkim rozwojem platformy Android cyberprzestępcy będą starali się atakować urządzenia mobilne z tym systemem w każdy możliwy sposób. Trend Micro Mobile Security stanowi potwierdzenie tego, że naszym stałym celem jest ochrona klientów — zawsze i bez względu na używane przez nich urządzenia”.
Rozwiązanie Trend Micro Mobile Security dla platformy Android jest już dostępne na rynku produktów przeznaczonych do systemu Android.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem TrendMicro.com/AndroidSecurity.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: